JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE JUŻ DOSTĘPNY!

Oleje do łańcucha Juice Lubes to wysoko wydajne, specjalistyczne produkty przeznaczone na różne warunki pogodowe, stworzone z myślą o zastosowaniu w najcięższych warunkach bez względu, czy jest to pustynny pył, czy angielskie błoto. Formuła wszystkich olejów Juice Lubes zawiera dodatek ekstremalnego ciśnienia, który zwiększa trwałość powłoki smarnej zapewniając utrzymanie smarowania nawet w najbardziej niekorzystnych warunkach. Dla zapewnienia płynnej pracy łańcucha, olej musi zachować swoją integralność na poziomie molekularnym w momencie gdy są zgniatane jego piny i płytki przez zęby ciągnącej korby. W rzeczywistości powierzchnia styku łańcucha z korbą jest bardzo mała ponieważ nacisk oblicza się dzieląc moc przez obszar na który nacisk działa…..  Dlatego też, gdy następnym razem ktoś mówi Tobie, nie trać pieniędzy na „specjalistyczny”olej łańcuchowy i oferuje smarowanie olejem do traktora (jeśli ten ktoś naprawia traktory, z pewnościąten olej jest świetny do jego ciągnika), to teraz już wiesz dlaczego warto grzecznie odmówić i uwierz nam, będzie to świetny interes dla Ciebie i Twojego roweru!

oleje_43ride

Viking Juice–130 ml (cena 49.90)

Viking Juice jest zaawansowanym olejem do łańcucha, zaprojektowanym do pracy w mokrych i suchych warunkach. Pozostanie wewnątrz łańcucha na dużo dłużej niż jakikolwiek inny olej, przedłużając jego żywotność. To jest nasz wybór nr 1, ale jeśli chcesz pozyskać nieco więcej informacji, Singletrack Magazine testował go na dystansie 650 km, na twardych Szkockich trasach XC, w wyniku czego ogłosił go „Świętym Graalem olejów do łańcucha”. Musimy przyznać, że jesteśmy z tego bardzo dumni!

Chain Juice Wet–130ml (cena 34.90)

W momencie gdy warunki atmosferyczne przypominają porę monsunową powinieneś używać smaru do łańcucha, który nie zostanie wypłukany i będzie spełniał swoje zadanie przez długi czas. Dlatego Chain Juice Wet został dokładnie przetestowany przez 3 lata w prawdziwie paskudnych brytyjskich warunkach pogodowych (określenie słynna angielska pogoda nabiera tu innego znaczenia), w tym czasie bez problemu smarowałi zabezpieczał łańcuch przed korozją.

Podsumowując, składnikami mieszanki oleju są inhibitory rdzy i korozji, dodatki adhezyjne oraz trochę hydroizolacji, żeby utrzymać olej na miejscu. Nie daj się zwieść, że Chain Juice Wet jest jak jakimś starym i tłustym olejem tylko dlatego, że ma podobny kolor i konsystencję- oczywiście to nie prawda! Tak  jak w przypadku wszystkich produktów Juice Lubes, diabeł tkwi w szczegółach, które w naszym przypadku są wysokiej jakości dodatkami i bazą olejową, którą stosujemy.

Chain Juice Dry–130ml (cena 34,90)

Chain Juice Dry jest zaawansowanym, bardzo wytrzymałym olejem przeznaczonym na suche warunki, który działa nieco inaczej niż inne suche smary. Zawieszony jest w biodegradowalnym dodatku smarnym, który zapewnia transport i powoduje szybsząpenetracjętrudno dostępnych miejsc. Po nałożeniu na łańcuch optymalnej ilości, dodatek transportowy odparowuje, pozostawiając na elementach łańcucha cienką powłokę smarną, która jest sucha w dotyku i nie absorbuje brudu z otoczenia. Zapewnia czystszą i cichszą pracę. Proste!

Chain Juice Ceramic–130ml (cena 49,90)

Chain Juice Ceramic jest zaawansowanym olejem do łańcucha, wykorzystującym najnowocześniejsze technologie dodatków ceramicznych do poprawy efektywności zmiany przełożeń! Dodatki ceramiczne sprawiają, że na poziomie mikroskopijnym tworzy się na łańcuchu struktura płyty laminarnej, która znacznie redukuje tarcie metalu o metal i poprawia zmianę przełożeń w każdej sytuacji, nawet pod obciążeniem, kiedy to w ogóle nie powinno się zmieniać przełożeń. Wiesz o czym mówię, to jest ten moment gdy napęd generuje trzaski a na Twojej twarzy maluje się grymas. Chain Juice Ceramic przedłuża również żywotność podzespołów oraz zabezpiecza przed korozją.

Chain Juice Wax–130ml (cena 59,90)

Ostatnim elementem naszej układanki smarów do łańcucha jest Juice Wax. Szczególnie dobrze nadaje siędo użycia w suchych i ciepłych warunkach, w których jest czystszy, cichszy i trwalszy niż Chain Juice Dry, oprócz tego skutecznie działa również w mokrych warunkach! W przeszłości smary woskowe miały reputację mało wytrzymałych ale mądrzy faceci w Białych Fartuchach są przekonani, że ten problem nie wystąpi w naszej nowej mieszance.

Tak samo jak w przypadku naszych innych smarów, aby osiągnąć maksymalną wydajność, Chain Juice Wax powinno się stosować na czysty i odtłuszczony łańcuch.

Tekst/informacje  : http://bikeline.pl