Grupa inżynierów i pasjonatów rowerowych wpadła na pomysł stworzenia bagażnika rowerowego, który wykorzystuje bardzo prostą ideę – tak powstała firma Upside Racks. Ten innowacyjny design bagażnika pasuje do każdego typu roweru, montaż zajmuje zaledwie kilka sekund, a sam bagażnik nie wymaga żadnego dodatkowego ustawiania. Co więcej, nie musisz go zostawiać na samochodzie, gdy idziesz pojeździć. Ten bagażnik jest tak mały i przenośny, że możesz jeździć z nim codziennie do pracy, a po transporcie możesz go spakować do plecaka lub nawet przypiąć do ramy rowerowej.

Upside Racks - rewolucyjne bagażniki rowerowe?

Kilka sekund i Upside Rack jest otwarty i znajduje się w nim Twój rower. W tym momencie nie pozostaje nic innego jak założyć go na dach samochodu i odjechać. Jeden prosty mechanizm, który wykorzystuje bardzo mocny uchwyt, odpowiada za całe trzymanie. Mocne i miękkie mocowanie sprawia, że rower jest trzymany pewnie w odpowiedniej pozycji i nie ma najmniejszego znaczenia jaki rodzaj ramy wykorzystujesz czy jakiego rozmiaru masz koła. To jedyny bagażnik, który pasuje idealnie do Twojej szosówki, roweru górskiego, fat bike’a, roweru dziecięcego czy miejskiego, bez użycia jakichkolwiek adapterów, wyjmowania koła czy dopasowywania do ramy.

Upside Racks - rewolucyjne bagażniki rowerowe?

Gdy dojedziesz na miejsce, zdejmujesz rower w ciągu kilku sekund i jesteś gotowy do dalszej jazdy. Ten bagażnik może być łatwo przenoszony pomiędzy pojazdami. Nie wymaga specjalnego montażu, a zarazem obniża hałas od wiatru czy zużycie paliwa w stosunku do tradycyjnych rozwiązań.

Upside Racks - rewolucyjne bagażniki rowerowe?

Sean Stoney, współtwórca Upside Racks:

Unikalny design naszego bagażnika sprawia, że jest on maksymalnie przenośny, a zarazem pozwala transportować każdy rodzaj roweru. Rozwiązaliśmy problem, przed którym staje większość rowerzystów, którzy stają przed zadaniem szybkiego zamontowania drugiego czy trzeciego roweru na dachu samochodu. Warto dodać też, że nasz bagażnik nie wymaga specjalnej pre-instalacji oraz stałych konstrukcji, więc może być używany przez każdego.

Stefan Wrobel, współtwórca Upside Racks:

W kwestii projektowania poszliśmy w kierunku naszych korzeni i wyrzuciliśmy wszystkie idee pokazujące jaki to bagażnik rowerowy powinien być, jak powinien trzymać rower czy jak powinien się prezentować. Użytkownik zawsze był u nas na pierwszym miejscu, a wygoda użytkowania musiała być maksymalnie uproszczona. Myśleliśmy nad tym jak klienci będą użytkowali nasz produkt, jak będą go przechowywać i czy przede wszystkim zaufają jego wytrzymałości? Wydaje mi się, że rozwiązaliśmy te wszystkie problemy perfekcyjnie.

Ekipa Upside Rack ma obsesję jeśli chodzi o jakość. Współpracowali z takimi markami jak Siemens, GM, Nissan, BMW czy Tesla, i po tych doświadczeniach wiedzą wszystko o szybkości, innowacyjnym designie czy inżynierii. Dzięki dużym operacjom i specjalnym projektom wiedzą też jak dopilnować wielomilionowych kontraktów. Po wielu miesiącach pracy, projekt jest gotowy, a najwyższej klasy dostawcy materiałów gwarantują niezawodność i jakość bagażnika Upside Racks.

Upside Racks - rewolucyjne bagażniki rowerowe?

Twórcy Upside Racks przenieśli swój projekt do portalu Kickstarter, dzięki któremu mogą uzyskać ogromne wsparcie, a potencjalni klienci zobaczą jak wygląda najnowszy i najbardziej rewolucyjny model bagażnika rowerowego jaki powstał do tej pory.

Upside Racks - rewolucyjne bagażniki rowerowe?

Ogólnoświatowa kampania na kickstarterze już wystartowała! Więcej zdjęć, filmów oraz informacji znajdziecie na: upsideracks.com, kickstarter.com/projects/upsideracks/upside-racks-want-to-ride-more-bikes-more-often