Organizatorzy Enduro World Series z dumą prezentują kalendarz imprez na 2017 rok i po raz kolejny udowadniają, że ich misją jest docieranie z rowerami w najlepsze miejsca na świecie. Nowy sezon będzie już piątym z kolei i składać się będzie z aż ośmiu rund na trzech kontynentach. Trzy rundy będą kompletnie nowymi zawodami w nowych i ekscytujących lokalizacjach.

The Enduro World Series launches its 2017 Calendar

Sezon rozpocznie się w marcu i po raz kolejny odwiedzimy znane rejony w Rotorua na północnej wyspie Nowej Zelandii. Zawody Giant Toa Enduro będą częścią festiwalu Crankworx, a zawodnicy po raz kolejny będą mieli okazję ścigać się w tym magicznym miejscu, wokół którego znajduje się mnóstwo wodnych gejzerów, przepięknych lasów oraz niesamowitych single tracków.

Druga runda odbędzie się niedaleko i będzie to debiut tej lokalizacji. Po drugiej stronie Morza Tasmańskiego odbędzie się Shimano Enduro Tasmania. Tasmania to dzika wyspa w południowej części Australii. To miejsce zaoferuje zawodnikom poznanie tras wokół Derby, które jest w północnej części wyspy. Teren jest tutaj bardzo zróżnicowany, a dodatkowym smaczkiem będą zapierające dech w piersiach widoki.

The Enduro World Series launches its 2017 Calendar

Runda trzecia, to dobrze znana edycja imprezy w irlandzkim County Wicklow, czyli zawody Emerald Enduro. To będzie już trzecia edycja EWS na górze Carrick, która za każdym razem jest jeszcze lepsza. To jedne z najlepszych zawodów w całej serii – wspaniała rywalizacja, szaleni kibice oraz przepiękne trasy. Jest to jedyna jednodniowa edycja, a panująca tam atmosfera jest niepowtarzalna.

Wyspa Madeira to z kolei lokalizacja czwartej rundy. Odbędą się tam zawody Enduro World Series powered by Freeride Madeira. Ta portugalska wyspa znajduje się na Oceanie Atlantyckim pomiędzy Portugalią i Afryką. Jest to malutka wysepka, która stała się kultowym miejscem wśród fanów enduro, a zróżnicowanie terenu jest tam ogromne – od kamienistych single tracków wokół starych wulkanów, aż po ciasne leśne trasy w niższych partiach wyspy.

The Enduro World Series launches its 2017 Calendar

Na rundę piątą pozostajemy w Europie, ale przenosimy się do Francji na imprezę Natural Games Millau EWS driven by URGE bp. Po raz pierwszy EWS łączy siły z Natural Games i weźmie udział w wielkim święcie sportów. Oprócz rowerowego enduro odbędą się zawody m.in. we wspinaczce czy kajakach. Lokalizacja to południe Francji, a Millau oferuje naturalne, kamieniste oraz techniczne trasy, które są bardzo typowe dla tego rejonu.

Na rundę szóstą przenosimy się do Ameryki Północnej, gdzie odbędą się zawody Big Mountain Enduro Aspen Snowmass. Zlokalizowany w wysokich górach w stanie Kolorado resort narciarski Aspen, to jedno z najbardziej znanych zimowych miejsc na świecie. Tym razem ścigać się będą tu rowery, a trasy oferują pełen miks klasycznych single tracków, które zostały wybudowane przez człowieka na terenie Bike Parku Snowmass.

The Enduro World Series launches its 2017 Calendar

Kontynuując przygodę na amerykańskim kontynencie przenosimy się do kultowego Whistler w Kanadzie, gdzie podczas festiwalu Crankworx odbędzie się impreza SRAM Canadian Open Enduro presented by Specialized. To już tradycja, że podczas Crankworxa odbywa się EWS – tłumy kibiców, duże nagrody pieniężne oraz wspaniałe trasy na terenie najbardziej kultowego rowerowego miejsca na ziemi.

Czy ostatnia runda Enduro World Series może odbyć się w innym miejscu niż włoskie Finale Ligure? Zawody Bluegrass Finalenduro powered by SRAM zakończą sezon 2017. Jest kilka powodów, dla których zawody w tym miejscu zawsze kończą się w pięknym włoskim miasteczku – Finale Ligure posiada ciągle rozrastającą się sieć wysokiej jakości tras, ogromne rzesze kibiców oraz obowiązkową kąpiel w Morzu Śródziemnym dla zwycięzcy całej serii na koniec sezonu.

The Enduro World Series launches its 2017 Calendar

Chris Ball, Dyrektor Generalny Enduro World Series:

Cała seria EWS zawsze stara się przekraczać granice i odkrywać nowe miejsca. Dzięki temu dodajemy trochę dodatkowej adrenaliny i ekscytacji, w końcu kto nie lubi zwiedzać nowych miejsc? Dzięki naszym wspaniałym organizatorom oraz lokalnym społecznościom będziemy mogli świętować piąty sezon we wspaniałym stylu. Trzy nowe lokalizacje zaoferują zawodnikom nowe doświadczenia – wyspy Madeira i Tasmania są dzikie i z pewnością dostarczą niezapomnianych wrażeń. Z kolei impreza Natural Games w Millau będzie pierwszą w historii EWS, gdzie weźmiemy udział w festiwalu składającym się z różnych sportów i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć jak rowerowe enduro zaprezentuje się na tle innych ciekawych sportów. Niektóre imprezy pozostały w kalendarzu ponieważ są tak świetne, że ciężko z nich zrezygnować. Irlandia, Aspen, Finale czy Rotorua, to wspaniałe lokalizacje i wydaje mi się, że na sezon 2017 uzyskaliśmy perfekcyjny miks nowych i starych imprez. TO będzie ekscytujący sezon!

Enduro World Series 2017:

  • 25-26 marzec – Giant Toa Enduro – Rotorua, Nowa Zelandia
  • 8-9 kwiecień – Shimano Enduro Tasmania – Derby, Tasmania, Australia
  • 13-14 maj – Enduro World Series powered by Freeride Madeira – Machico, Madeira, Portugalia
  • 28 maj – Emerald Enduro Wicklow – Carrick, County Wicklow, Irlandia
  • 1-2 lipiec – Natural Games Millau EWS Driven by URGE bp – Millau, Francja
  • 29-30 lipiec – Big Mountain Enduro Aspen Snowmass – Aspen Snowmass, Stany Zjednoczone
  • 13 sierpień – SRAM Canadian Open Enduro presented by Specialized – Whistler, Kanada
  • 30 wrzesień – 1 październik – Bluegrass Finalenduro powered by SRAM – Finale Ligure, Włochy


Oficjalna strona: enduroworldseries.com