Czy jest w europie rowerzysta, który nie zna regionu Saalfelden Leogang? Nie ważne czy jesteś miłośnikiem płynnych tras, typowym zjazdowcem, uwielbiasz elektryczne rowery czy jesteś początkujący – każda osoba przyjeżdżająca do Saalfelden Leogang ma ten sam cel: zabawić się! Weekend otwarcia zaplanowany jest na 12-14 maja i jest zaledwie jednym z wielu powodów, dla których powinieneś przybyć tu ze swoim rowerem.

Bike Park Leogang rozpoczyna sezon 2017

W końcu! Po przerwie zimowej każdy rowerzysta nie może się doczekać, aż rozpocznie jazdę, złapie trochę adrenaliny i spędzi więcej czasu w powietrzu. Każdy, który nie może się doczekać, powinien zapisać sobie w kalendarzu daty 12-14 maja. Dzięki głównemu szejperowi tras Reiniemu Leitner’owi oraz jego ekipie, zapowiada się wspaniały sezon. Od tygodniu ekipa remontująca trasy przygotowywała je, budowała nowe elementy i oczyszczała po zimie. Fani adrenaliny będą mogli w końcu wyszaleć się ponownie, a w weekend otwarcia ceny będą tańsze o 15% (nie dotyczy karnetów sezonowych). Jedną z atrakcji będzie kompletnie nowe GoPro Lounge, gdzie w dolinie Asitz rowerzyści będą mogli wypocząć od pierwszego dnia działania bike parku. Kolejnym powodem do odwiedzin Leogangu jest trasa flow „HOT SHOTS fired by GoPro”, która po raz pierwszy otwarta została w zeszłe lato. Również park dla początkujących będzie już dostępny, a trzeba wspomnieć, że jest to największy tego typu park na świecie. Jednak nie tylko w parku jest sporo atrakcji. Na początku czerwca otwarta zostanie 1.5-kilometrowa trasa Matzalm-Trail, która posiada mnóstwo korzenistych sekcji oraz kilka ciekawych i ciasnych skrętów z przepięknym widokiem na miasteczka Matzalm i Embachalm.

Bike Park Leogang rozpoczyna sezon 2017

Zaledwie dwa tygodnie po otwarciu odbędzie się pierwsza impreza, skierowana do dziewczyn. Podczas tego eventu dziewczyny będą nakręcać się w swoim towarzystwie i z pewnością każda z nich nauczy się czegoś nowego. Bike parkowy obóz dla pań „Girls shred, too” odbędzie się w dniach 25-27 maja i będzie nakierowany na naukę techniki jazdy dla płci pięknej. Podczas imprezy panie będą miały okazję nauczyć się nowych rzeczy bez presji, sprawdzić swoje limity i przede wszystkim dobrze zabawić się z innymi dziewczynami. Więcej informacji można znaleźć na facebook’owym wydarzeniu Girls shred, too.

Bike Park Leogang rozpoczyna sezon 2017

Nieodłącznym elementem regionu Saalfelden Leogang jest odbywający się już od dekady, festiwal Out of Bounds. Ta impreza jest tak unikalna, że podczas jednego weekendu, przyjeżdżają tu wszyscy najlepsi zawodnicy zjazdowi oraz slopestyle na świecie i rywalizują w światowej rangi zawodach. W dniach 8-11 czerwca zawodnicy zjazdowi powalczą o punkty podczas trzeciej rundy Pucharu Świata DH, a najlepsi dirtowcy zmierzą się w zawodach 26TRIX, które mają złotą rangę serii FMB World Tour. Czy w tym roku Rachel Atherton i Aaron Gwin wygrają zawody po raz trzeci z rzędu? Oraz który zawodnik pokaże najlepsze sztuczki w zawodach slopestyle? Tego dowiemy się już w czerwcu, a więcej informacji można znaleźć pod adresem mtb-weltcup.at.

Bike Park Leogang rozpoczyna sezon 2017

Również na jesieni nie można się nudzić w Leogangu. W końcu która impreza lepiej będzie pasować do wrześniowej aury niż Biketember Festival? W dniach 15-17 września zobaczymy tu zawody Pucharu Europy Cross Country (XCO C1), piątą rundę iXS Pucharu Europy DH oraz zawody SCOTT Junior Trophy. Nieważne czy jesteś dorastającym dzieciakiem, kompletnym amatorem czy zawodowcem – to właśnie ta różnorodność sprawia, że festiwal Biketember jest taki wyjątkowy.

Aby Twoja wycieczka była absolutnie perfekcyjna, specjalne hotele dla rowerzystów takie jak: Salzburger Hof, Rupertus, Bacher, Riederalm, Ritzenhof, Puradies, Mama Thresl, czy sklepy rowerowe Sport Mitterer i Sport 2000 Simon, są do Twojej dyspozycji: saalfelden-leogang.com/de/unterkuenfte/unterkunftsliste

Bike Park Leogang rozpoczyna sezon 2017

Więcej informacji oraz aktualności o Bike Parku Leogang można znaleźć na stronie: bikepark-leogang.com lub facebook.com/BikeparkLeogang. Wiadomości i informacje o regionie Saalfelden Leogang można znaleźć na stronie: saalfelden-leogang.com/en lub facebook.com/SaalfeldenLeogang.


Zdjęcia: Klemens König