Dragon Bike Components Flame

Pod koniec 2016 roku polska firma Dragon Bike Components przedstawiła światu pierwsze wizualizacje swojej nowej ramy do enduro. Kilka tygodni temu odbyła się oficjalna prezentacja ich nowego projektu – Dragon Bike Components, ramy o nazwie Flame.

Zacznijmy jednak od początku. Dragon Bike Components oficjalnie działa na rynku już kilka lat, tworząc głównie zębatki oraz napinacze. W 2016 roku postanowili pójść krok dalej i stworzyli swoją pierwszą ramę, Leaf – sztywniaka o przeznaczeniu trail/enduro. Charakteryzował się ciekawą jak na sztywną ramę i koła 27,5 geometrią, pozwalającą zarówno na spokojną jazdę, jak i szaleństwa na trasach enduro z prawdziwego zdarzenia. Leaf był jednak tylko preludium, od razu było wiadome, że DBC pójdą o krok dalej. Po cichu w tajemnicy pracowali nad ramą “zawieszoną”, której wizualizacje ujawnili pod koniec 2016 roku.

Prototypowa rama powstała na początku tego samego roku i oficjalnie została zaprezentowana tuż przed Joy Ride Bike Festiwal w Kluszkowcach. Flame to typowy jednozawias o nowoczesnej geometrii i skoku 170 mm. Doskonale czuje się na trudnych trasach enduro czy nawet DH. O dziwo da się tym również podjeżdżać bez większych wyrzeczeń i typowego dla starych jednozawiasów bujania, ale jego DNA to zjazd.

Prototyp ramy  FLAME powstał w trzech egzemplarzach – dwóch w rozmiarze M i jednej „L-ki”. Wszystkie są już poskładane i testowane w terenie. Na dwóch „M-kach” jeździ ekipa DBC, a  „L-ka” trafiła w ręce Piotrka z bloga Wysoka Kadencja  (na chwilę obecną nie ma w planach innych rozmiarów ramy).


Rowery testowe zostały wyposażone w części DBC – zarówno te już dostępne na rynku, jak i prototypowe ( piasty,”pedały”). 

Poniżej przydatne linki;

Sztywniaka Leafa znajdziesz TU (http://dbcomponents.eu/sprzet/dbcleaf/), a Flame’a TU (http://dbcomponents.eu/sprzet/dragon-bike-components-flame/.

Masz ochotę przekonać się na własnej skórze, jak jeździ Flame bądź Leaf? Napisz do DBC, na pewno się dogadacie!

http://dbcomponents.eu/