MTB FILM FESTIVAL 2018 presented by KROSS

Agencja Zooteka oraz Fundacja Silva Rerum zapraszają na kolejną edycję festiwalu filmów rowerowych MTB FILM FESTIVAL. Impreza powraca do Kina Kijów Centrum 29 listopada dzięki wsparciu sponsora tytularnego marki KROSS. Szeroko zgromadzonej widowni największego kina w Polsce przedstawimy najlepsze tegoroczne produkcje spod znaku MTB / Enduro / Downhill / BMX wyprodukowane przez najzdolniejszych krajowych filmowców.

Podobne jak w latach ubiegłych do konkursu festiwalowego zaprosimy najlepszych polskich producentów zostawiając jednocześnie możliwość udziału najciekawszych amatorskich produkcji tego sezonu.

W tym roku dodatkowo poszerzamy kategorie festiwalowe o BikeBoard MTB Zdjęcie Roku 2018 oraz Rowerowe Zdjęcie Roku wykonane przy użyciu GoPro. Nie bez powodu głównym sponsorem nagród w konkursie pozostaje marka GoPro, która przeznaczyła dla najlepszych filmowców swoje flagowe modele kamer w tym najnowsze GoPro HERO7 Black.

Strona wydarzenia na facebooku:
facebook.com/events/1519001648211470

MTB FILM FESTIVAL presented by KROSS

Nagroda główna: 2000 zł oraz kamera GoPro HERO7 Black z zestawem akcesoriów rowerowych

BikeBoard MTB Zdjęcie Roku 2018

Nagroda główna: 1000 zł, wyróżnienie na łamach magazynu Bikeboard oraz ubrania wartości 1000 zł od Rocday

MTB FILM FESTIVAL 2018 presented by KROSS

Warto zaznaczyć, że na tym wydarzeniu kulturalnym pojawi się David Cachon – postać doskonale znana w środowisku rowerowym. To zawodowy kolarz górski, globtroter i dwukrotny mistrz świata w dyscyplinie trail. W 2011 r. pobił rekord Guinnessa, dokonując zeskoku na rowerze BMX z platformy o wysokości 4 metrów, cały czas pedałując i przy lądowaniu nie dotykając stopami ziemi. W trakcie krakowskiego festiwalu na pewno pokaże co potrafi na dwóch kółkach, szczegóły poznamy wkrótce.

Dodatkową atrakcją festiwalu jest możliwość zaangażowania w udział w seansie amatorskich produkcji filmowych. W konkursie, który przeprowadzimy na facebooku może wziąć każdy, kto zgłosi swój krótki film rowerowy (min 1:30, max 5:00 min) na adres agencja@zooteka.com.pl.

To samo tyczy się zdjęć konkursu BikeBoard MTB Zdjęcie Roku 2018.

Nadsyłane filmy i zdjęcia zamieszczone zostaną na facebooku / ZOOTEKA, gdzie oceniane będą zarówno przez użytkowników portalu jak i grono wybranych fachowców. W rezultacie podczas finałowego seansu w Kinie Kijów.Centrum wyemitujemy trzy dodatkowe filmy amatorskie oraz wyeksponujemy w holu kina najlepiej oceniane zdjęcia.

MTB FILM FESTIVAL 2018 presented by KROSS

Bilety na festiwal w cenach:

 • 25 zł do 30.09
 • 30 zł od 1.11 – 28.11
 • 40 zł w dniu MTB FILM FESTIVAL presented by KROSS

Bilety dostępne w kasach Kina Kijów Centrum oraz na stronie internetowej kijow.pl. Start sprzedaży biletów 14.09.2018.

 • Sponsor główny: KROSS
 • Organizatorzy: Agencja Zooteka, Fundacja Silva Rerum, Kino Kijów.Centrum
 • Partnerzy imprezy: GoPro, Leatt, Rocday
 • Patroni medialni: RMF MAXXX, BikeBoard, Downhill24, 43RIDE, Freestyle.pl, MTB.pl

MTB FILM FESTIVAL 2018 presented by KROSS

Regulamin MTB FILM FESTIVAL 2018 presented by KROSS

Tegoroczny Festiwal Filmów Rowerowych odbędzie się w dniu 29 listopada 2018 w Kinie Kijów.Centrum w Krakowie. Celem Festiwalu jest przegląd i promocja polskich i zagranicznych filmów rowerowych o tematyce MTB. Festiwal prezentuje filmy w dwóch konkursach amatorskim oraz profesjonalnym. Dodatkową nie filmową kategorią jest „Zdjęcie Roku MTB”. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Silva Rerum.

Sekcje konkursowe

 • MTB Film Roku 2018
 • Amatorski Rowerowy Film Roku 2018
 • BikeBoard MTB Zdjęcie Roku 2018

Kategoria pozakonkursowa:

 • Rowerowe Zdjęcie Roku 2018 wykonane przy użyciu GoPro

Wymóg premiery

1. W konkursie MTB Film Roku 2018 wszystkie prezentowane filmy powinny mieć premierę filmu w dniu festiwalu.
2. W konkursie Amatorski Rowerowy Film Roku wymagane jest przesłanie filmu do organizatora w celu upublicznienia go na oficjalnym profilu imprezy i poddaniu ocenie społeczności festiwalowej oraz jury. Filmy, które uzyskają największe wsparcie medialne na facebooku (najwięcej „polubień”, komentarzy oraz wyświetleń) wyemitowane zostaną w dniu Festiwalu na dużym ekranie. Spośród 3 wyselekcjonowanych filmów wybrany zostanie zwycięzca kategorii amatorskiej.
3. Uczestnicy konkursu BikeBoard MTB Zdjęcie Roku oraz GoPro Rowerowe Zdjęcie Roku 2018 przesyłają zdjęcia do organizatora w celu upublicznienia ich na oficjalnym profilu imprezy. Spośród najpopularniejszych zdjęć (najwięcej „polubień” i komentarzy) oraz głosów Jury wybranych zostanie po 10 fotografii, które wyeksponowane zostaną w dniu Festiwalu w holu Kina Kijów.Centrum. Jury festiwalowe wyłoni z nich BikeBoard MTB Zdjęcie Roku 2018.
Dodatkowe wyróżnienie otrzyma zdjęcie wykonane przy użyciu GoPro.

Wersje językowe

Kopie filmowe innym języku niż polski muszą posiadać napisy w języku angielskim (nie dotyczy filmów, których językiem oryginalnym jest język angielski).

Selekcja

Festiwal w 2018 roku nie pobiera opłat za zgłoszenie filmów. Terminy zgłaszania filmów do selekcji:

 • MTB Film Roku: specjalne zaproszenia do udziału
 • Amatorski Film Roku: od 10.10 do 20.11.2018
 • BikeBoard Rowerowe Zdjęcie Roku: od 10.10 do 20.11.2018
 • GoPro Rowerowe Zdjęcie Roku: od 10.10 do 20.11.2018

Filmy oraz zdjęcia do selekcji zgłaszać należy w następujący sposób:

a.) Wypełniając kartę zgłoszenia dostępną pod adresem agencja@zooteka.com.pl
b.) Wysyłając pliki z filmem na wskazany w karcie adres. Szczegóły techniczne dotyczące przesyłania plików oraz linku zawiera karta zgłoszenia.

1. O dopuszczeniu lub odrzuceniu filmu do programu zgłaszający zostaną poinformowani w ciągu 7 dni od przesłania filmu pocztą elektroniczną.
2. Amatorskie filmy i oraz wszystkie zdjęcia wybrane do konkursu umieszczane będą na bieżąco na fanpage’u Facebook Zooteka oraz publikowane na stronie wydarzenia MTB Film Festival presented by KROSS.
3. Lista filmów zaproszonych do festiwalu ogłaszana będzie na bieżąco na stronie wydarzenia MTB Film Festival presented by KROSS na facebooku.
4. Po otrzymaniu informacji o zakwalifikowaniu filmu do programu festiwalu, zgłaszający zobowiązany jest do dostarczenia materiałów dotyczących filmu (m.in. zdjęć z filmu, zdjęcia i biografii reżysera, informacji technicznych) wg listy określonej w formularzu zgłoszeniowym.
Wszelkich dodatkowych informacji udziela biuro festiwalu: agencja@zooteka.com.pl

Projekcje festiwalowe

1. Po otrzymaniu informacji o zakwalifikowaniu filmu do pokazów festiwalowych oraz zaakceptowaniu jej przez producenta, zgłaszający zobowiązuje się nie wycofać filmu z festiwalu.
2. Amatorskie filmy zakwalifikowane do konkursu zostają automatycznie umieszczone na profilu imprezy udostępnione użytkownikom facebooka do oceny.

Nagrody

MTB Film Roku
1 miejsce – Statuetka MTB Film Festiwal presented by KROSS, 2000 zł oraz kamera GoPro HERO7 Black + akcesoria rowerowe (handlebar/seatpost mount+ chest)
2 miejsce – Statuetka MTB Film Festiwal presented by KROSS oraz nagrody rzeczowe od sponsorów festiwalu w tym kamera HERO7 Silver
3 miejsce – Statuetka MTB Film Festiwal presented by KROSS oraz nagrody rzeczowe od sponsorów festiwalu w tym LEATT Neck Brace 3.5

Amatorski Film Roku
Statuetka MTB Film Festiwal presented by KROSS oraz nagrody rzeczowe od sponsorów festiwalu w tym kamera HERO7 White

BikeBoard Rowerowe Zdjęcie Roku
Statuetka BikeBoard Rowerowe Zdjęcie Roku 2018, 1000 zł w gotówce, ubrania Rocday wartości 1000 zł, wyróżnienie w majowym wydaniu magazynu BikeBoard

GoPro Rowerowe Zdjęcie Roku
Statuetka MTB Film Festiwal presented by KROSS oraz nagrody rzeczowe od sponsorów festiwalu.

Promocja

1. Zgłaszający wyraża zgodę na publikację informacji o filmie na stronie wydarzenia, w oficjalnych drukach i materiałach prasowych.
2. Organizatorzy w celach promocyjnych mogą udostępnić mediom, stacjom telewizyjnym oraz partnerskim portalom internetowym materiały o filmie (w tym zdjęcia), zwiastun filmu (trailer) lub fragmenty filmu przesłane przez producenta, na zasadach zawartych w karcie zgłoszenia online.

Postanowienia końcowe

1. Zakwalifikowane do konkursu filmy udostępniane są organizatorom festiwalu bezpłatnie.
2. O dopuszczeniu zgłoszonego filmu do udziału w projekcjach festiwalowych decyduje Dyrektor Festiwalu.
3. Organizatorzy nie zakładają możliwości odwołania się od decyzji Dyrektora Festiwalu.
4. Filmy zgłaszane do selekcji poprzednich edycji festiwalu nie będą brane pod uwagę.
5. W przypadku filmów o wyjątkowych walorach artystycznych organizatorzy mogą odstąpić od wymogów regulaminowych.
6. Zgłoszenie filmu do udziału w Festiwalu Filmów Rowerowych jest równoznaczne z przyjęciem zasad niniejszego Regulaminu.
7. We wszystkich sprawach nieobjętych niniejszym Regulaminem decydują organizatorzy reprezentowani przez Dyrektora Festiwalu.
8. Konkursy filmowe, których warunki zostały określone przez Festiwal powyżej, nie są „grą losową”, „loterią fantową”, „zakładem wzajemnym” ani „loterią promocyjną”, których wynik zależy od przypadku (przeprowadzenie losowania) w rozumieniu art. 2 ustawy z dnia 29 lipca 1992 r. o grach losowych i zakładach wzajemnych (Dz. U. nr 62, poz. 341 z póz. zm.).
9. Zgłoszenie filmu do udziału w Festiwalu jest równoznaczne z:
a) przyjęciem zasad niniejszego Regulaminu
b) wyrażeniem zgody przez osoby uczestniczące, na przetwarzanie przez Festiwal ich danych osobowych na potrzeby selekcji oraz w celach marketingowych Festiwalu.
10. Organizatorzy Festiwalu nie odpowiadają za naruszenia praw osób trzecich powstałe w związku z korzystaniem z nadesłanych utworów, chyba, że naruszenie jest wyłącznie zawinione przez Organizatora. W tym zakresie zgłaszający film zwalnia Organizatora od odpowiedzialności.

Kontakt do organizatora:

Fundacja Silva Rerum, ul. Rzeźnicza 1/15, 31-540 Kraków, tel: 605 122 912, email: agencja@zooteka.com.pl