„Strength in Numbers” to długo wyczekiwana produkcja, w której najlepsi na świecie zawodnicy sportów rowerowych prezentują wszystko to co w tej dziedzinie najważniejsze! Jest to film, który jednoczy wszystkich rowerzystów, niezależnie od dyscypliny, którą uprawiają, czy miejsca, w którym żyją. Fenomenalne zdjęcia, nadzwyczajna sceneria, progresywna akcja – to wszystko będzie można zobaczyć już 24 maja na redbull.com/bike.

„Strength in numbers” to film, który zmieni sposób, w jaki świat postrzega sporty rowerowe, zarówno na ekranie jak i poza nim. Znaczącą rolę poza zawodnikami i ich umiejętnościami odgrywają również miejsca, w których produkcja była realizowana. Scenerię tworzą między innymi odległe alpejskie szlaki w Nepalu, freeride’owe trasy w Utah, czy deszczowe lasy Kolubmbii Brytyjskiej oraz Whistler Mountain Bike Park.

W obsadzie pojawili się zarówno znani jak i lokalni zawodnicy oraz dobrze zapowiadający się debiutanci, pośród których znalazły się największe nazwiska ze świata rowerowych riderów: Andrew Shandro, Brandon Semenuk, Cam McCaul, Gee Atherton, Graham Agassiz, Matt Hunter, Rene Wildhaber, Thomas Vanderham i Wade Simmons. W filmie wystąpili także: Anthony Messere, Adam Billinghurst, Rachel Atherton, Ryan Howard i Steve Smith. Ich misją było opanowanie i zaprezentowanie pełnego bogactwa sportów rowerowych. Sądząc po pozytywnych komentarzach i opiniach jakie film zebrał podczas pierwszych premier w Monterey i Vancouver, cel został osiągnięty.

„Dla mnie, jako ridera, możliwość uczestnictwa w takim przedsięwzięciu to świetna sprawa – mam szansę pomóc rozwinąć nasz sport” – mówi mistrz downhillowego pucharu świata Gee Atherton.

Światowa premiera filmu odbyła się 20 kwietnia 2012 roku w Monterey (Kalifornia). 24 maja każdy będzie mógł zobaczyć internetową premierę „Strength in Numbers” na stronie redbull.com/bike. Następnie film pojawi się na DVD+BluRay oraz iTunes na całym świecie.