28. czerwca w Kłodzku odbyła się pierwsza edycja zawodów Downhill City Tour organizowanych przez wrocławską Fundację KULT. Jednym z głównych celów zawodów było przełamanie konwencjonalnej formy downhillu i przeniesienie go z górskiej scenerii w samo serce miasta. Trasa miała początek na szczycie XVI-wiecznej Twierdzy Kłodzkiej. Na jej terenie zawodnicy musieli się zmierzyć nie tylko z skoczniami i bandami, ale także z wymagającym pełnej stabilności kamiennym podłożem, które pomimo braku opadów, było śliskie od nocnego deszczu. Następnie trasa wiodła wytyczonym przez rynek pas najeżony przeszkodami. Przejazd kończył się za mostem św. Jana. Tam też organizatorzy przewidzieli atrakcje dla publiczności, a najmłodsi mogli wziąć udział w konkursach z nagrodami.

W pięciu kategoriach wzięło udział 40 zawodników. Nagrodę główną za osiągnięcie najkrótszego czasu przejazdu otrzymał Konrad Zamojski startujący w kategorii Hobby Full. W kategorii Elita najlepszy okazał się Bartosz Giemza, natomiast mistrzem kategorii Hardtail został Tomasz Nadarzyński. Najlepszym spośród Mastersów okazał się Jakub Durlik, a wśród Juniorów zwyciężył Dawid Sowa.

Komisja przyznała dodatkowe nagrody dla najmłodszego i najstarszego zawodnika. Po uroczystej koronacji zawodników organizatorzy podziękowali zawodnikom oraz widzom. Chłopaki z Fundacji KULT nie zwalniają i już rozpoczynają przygotowania do następnej edycji zawodów, która ma się odbyć jeszcze w tym roku.

Zachęcamy do śledzenia oficjalnego fanpage’a Downhill City Tour, na którym regularnie pojawiać się będą informacje o przyszłych edycjach. Do zobaczenia na zawodach!