W dniu 28 lutego 2015, w krakowskim kinie Kijów. Centrum odbędzie się premiera polskiego filmu „Path Finder”, prezentującego przygody starych wyjadaczy enduro – Mariusza Bryji Tomka Dębca – którzy zabiorą Was w podróż w najdziksze góry Europy. „Path Finder” odwiedził polskie Bieszczady, Rumunię, Bośnię i Hercegowinę oraz Chorwację.

Premiera filmu Path Finder

Enduro to odmiana kolarstwa górskiego, która coraz częściej kojarzy się ze współzawodnictwem, ale bohaterzy „Path Findera” przypominają, że to przede wszystkim przygoda polegająca na czerpaniu przyjemności z jazdy w pięknym terenie, eksploracja terenu i emocje, jakie wiążą się z odkrywaniem nowych ścieżek i krajobrazów.

Premiera filmu Path Finder

Mariusz Bryja i Tomek Dębiec, duet polskich rowerzystów stojący za bardzo dobrze przyjętym filmem „Enduro Me” (2011), postanowił raz jeszcze zebrać ekipę filmową i ruszyć na poszukiwanie najciekawszych miejsc do jazdy na rowerach. Obaj bohaterowie filmu, to wielokrotni medaliści zawodów w dyscyplinie enduro, posiadający nadzwyczajne umiejętności w wyznaczaniu i pokonywaniu na rowerach zjazdów w dzikim górskim terenie. W ramach realizacji zdjęć do filmu „Path Finder” postawili sobie za cel udać się w góry bardzo dzikie, rzadko odwiedzane przez ludzi. Tym samym, wybór padł na polskie Bieszczady, góry Rumunii, Bośni i Hercegowiny, a także niezwykle malownicze chorwackie wybrzeże.

Premiera filmu Path Finder

Podczas kręcenia filmu, ekipa filmowa ASF Studio dołożyła wszelkich starań, by film w warstwie wizualnej nie odbiegał od światowych produkcji tego typu. Zobaczymy więc wspaniale uchwycone plenery, ujęcia z lotu ptaka oraz niesamowite zbliżenia pokazujące najdrobniejsze detale. Olbrzymi ekran kina Kijów.Centrum pozwoli widzom w pełni docenić kunszt filmowców, umiejętności bohaterów filmu i znaleźć się w samym centrum wydarzeń. Film „Path Finder” to zdecydowanie jedna z najmocniejszych polskich propozycji filmowych adresowana do entuzjastów sportów akcji!

Premiera filmu Path Finder

Informacje dotyczące premiery:
Data: 28.02.2015
Miejsce: kino Kijów.Centrum, al. Krasińskiego 34, Kraków
Start premiery: 19:00
Bilety: kasy kina Kijów.Centrum oraz system Ekobilet: kliknij tutaj

Mariusz Bryja – zwycięzca pierwszych zawodów enduro w Polsce w 2009 roku, nadal pozostający w ścisłej czołówce, co przypieczętował wygraniem cyklu Polish Enduro Series w 2014 roku. W świecie rowerowym zasłynął tworząc serię krótkich form filmowych (tzw. selfeditów), z których każdy obejrzało w Internecie co najmniej kilkanaście tysięcy widzów. Od 2014 roku zawodnik w fabrycznym teamie rowerowej firmy Kross.

Tomasz Dębiec – organizator wypraw rowerowych w dzikie góry Ukrainy, Rumunii, Bułgarii, Bośni i Hercegowiny i Gruzji. Jego zdjęcia i teksty na temat kolarstwa górskiego ukazywały się w wielu uznanych magazynach, także mainstreamowych (Newsweek, Men’s Health, National Geographic Traveler, Bike, Singletrack, bikeBoard czy Magazyn Rowerowy). Kilkukrotnie stawał na podium w zawodach enduro.

Premiera filmu Path Finder