Rzadko piszemy o BMXach, ale ten film zdecydowanie jest warty uwagi. Szkocki zawodnik BMX Kriss Kyle we współpracy z Matty’m Lambertem stworzyli video „The Land of Everyday Wonder”, w którym zabiorą nas w niesamowitą podróż po Danii oraz jej kulturze. Usiądźcie wygodnie w fotelu i obejrzyjcie filmik!

Zdjęcie: Esben Zøllner

„The Land of Everyday Wonder” to efekt współpracy Krissa Kyle’a i Matty’ego Lamberta, którzy połączyli siły by stworzyć kawałek BMX’owego arcydzieła. Na zaproszenie organizacji VisitDenmark wybrali się do Danii i otrzymali klucze do miasta. Dzięki temu mogli rozstawić się z niezbędnym sprzętem i pokazać najlepsze sztuczki w najbardziej charakterystycznych miejscach w Danii, m.in. na bulwarze The Wave, w kopenhaskim basenie miejskim, basenach z rekinami Den Blå Planet w Narodowym Oceanarium Danii, na półwyspie Jutlandii czy w słynnym Legolandzie.

Projekty jak ten są bardzo emocjonujące i to sama przyjemność móc pracować przy nich. W środku oceanarium znaleźliśmy idealną rurę, która nadawała się na quater i musieliśmy to wykorzystać.

– Matty Lambert, videographer
Zdjęcie: Esben Zøllner

W końcu jak często reżyser może powiedzieć przez walkie-talkie: „Kriss, poczekaj chwilę, bo chcemy by rekin był w kadrze”? „To jest coś czego nie słyszę na co dzień i raczej już więcej nie usłyszę” – tak zareagował Kriss, śmiejąc się.

Dla Krissa niecodzienne projekty nie są nowością. Wystarczy wspomnieć jego projekt Kaleidoscope, w którym po raz pierwszy zaprezentował sztuczkę – przejazd z okrągłego wallride’a do flary.

Zdjęcie: Esben Zøllner

Nigdy nie byłem w mieście, gdzie ludzie nie mówili mi, że tu nie mogę czegoś zrobić. Jednak w Danii było to możliwe i dzięki VisitDenmark mogliśmy robić co tylko chcemy. Czy w ogóle gdzieś na świecie właściciel najstarszego targu na świecie, Bakken Ruchebane, pozwoliłby mi rozwalić trochę desek, abym mógł pojeździć BMXem?

– Kriss Kyle

Jednak jak każda produkcja, nie zawsze wszystko szło zgodnie z planem. Taką sytuacją był m.in. prom Ida. W ciemnościach Kriss robił footplanta na poręczy statku i spadł prawie 5 metrów w dół na dach zaparkowanego Audi.

Zdjęcie: Esben Zøllner

„Pierwsza próba nie poszła zgodnie z planem, ale przy drugiej już się spiąłem i udało się. To super uczucie, że się udało!”

– Kriss Kyle

W napisach końcowych możecie zobaczyć nieudane podejście, więc warto oglądać do samego końca.

Ten film „rozwali Wam mózgi”! Od samego początku jest gruba jazda, gdy Kriss leci na motolotni i wpada do ruin bunkra w Løkken, a dalej? Zobaczcie sami!