7 krajów, 15 zawodników, 8 niezwykłych odmian rowerowej grawitacji, kilka rozbitych dronów, liczne kontuzje – to tylko niektóre liczby dot. najnowszej superprodukcji „The Old World”. Najbardziej wyczekiwany film rowerowy tego roku będzie miał światową premierę 4 grudnia o godz. 18:00 w aplikacji Red Bull TV. Fani będą mogli zobaczyć w akcji między innymi najlepszych polskich zawodników kolarstwa grawitacyjnego – Szymona i Dawida Godźków. Tego nie można przegapić, bo film będzie dostępny na platformie tylko przez 48 godzin.

Prawie wszystkie filmowe hity rowerowe są nagrywane w Ameryce Północnej. To prawdziwa kolebka sportów rowerowych, miejsce ze świetną infrastrukturą, zamieszkane przez topowych zawodników, takich jak na przykład Brandon Semenuk, Brett Rheeder, czy Matt Macduff. Dostęp do riderów i najlepszych na świecie tras bardzo ułatwia całą logistykę. Andi Tillmann, były zawodnik, a obecnie filmowiec sportów akcji, zdał sobie jednak sprawę, jak olbrzymi potencjał kryje się w europejskich miejscówkach i riderach. To właśnie dzięki temu odkryciu, zrodził się pomysł na najnowszy film „The Old World”.

To było super nowe doświadczenie dla mnie. Uczestniczyłem we wszystkim od samego początku – przy szukaniu miejsca pod projekt razem z Andim (producentem), Nico Vinkiem (drugim riderem i głównym kopaczem) oraz ekipą z Glacensis Singletracks. Kilka miesięcy później, wraz z 4-osobową ekipą spędziliśmy cztery tygodnie, budując trasę, gdzie następnie spędziliśmy dwa tygodnie testując ją i nagrywając polski segment do filmu.

– Szymon Godziek

Film „The Old World” będzie można oglądać z darmo z polskimi napisami zarówno w aplikacji Red Bull TV jak i na stronie redbull.pl/konkurs, gdzie kibice będą mogli również wziąć udział w bardzo atrakcyjnym konkursie, w którym do wygrania są między innymi gadżety od braci Godziek, kurs w ramach BMW Driving Experience, smartfon Samsung A21s od Red Bull MOBILE czy czapeczki Red Bull Rampage. W sobotę 5 grudnia o godz. 20:00 kibice będą mogli także oglądać livestream z braćmi Godziek na kanale Godziek Brothers na Youtube i Red Bull Bike na Facebooku. W trakcie transmisji Szymon i Dawid odpowiedzą na pytania dotyczące filmu.