Wszystko jest połączone. Każda kolejna jazda, to tak naprawdę kontynuacja poprzedniej. Każde doświadczenie opiera się na sobie nawzajem w kierunku nieskończonego postępu. Na tym kontinuum zmieniają się tylko ustawienia i perspektywy.

W filmie „Continuum” stworzonym przez Bretta Rheedera i Harrisona Mendela, sekwencje indywidualnych momentów połączone są w pełną całość. Każdy manewr z osobna to oddzielna historia, ale połączone razem w różnych lokalizacjach sprawiają, że otrzymujemy pełną perspektywę.

Stworzenie tej wizualnej sztuczki z nieustannym przepływem i płynnymi przejściami z jednej sceny do drugiej było wyzwaniem technicznym zarówno dla ridera, jak i operatora. Wymagało to intensywnego planowania i poświęcenia od całego zespołu, aby rozwiązać mnóstwo problemów związanymi z przeszkodami i lokalizacjami. Efekt końcowy to możliwość spojrzenia z perspektywy Bretta na całą podróż wzdłuż kontinuum.

Było naprawdę wiele momentów, w których nasze mózgi prawie eksplodowały próbując wymyśleć kolejną lokalizację i znaleźć odpowiedni kąt nagrania tak, aby poprzednia trasa płynnie łączyła się z następną. To był bardzo złożony kompleks wielu operacji, ale cieszę się, że udało nam się to zrobić w taki, a nie inny sposób. Dziękuję Shimano za wiarę w moją kreatywność oraz wszystkim innym zaangażowanym w projekt, bez was nie byłoby to możliwe!

– Brett Rheeder

O marce Shimano

Misją założonej w 1921 roku firmy Shimano jest umożliwienie klientom bliższego kontaktu z naturą, wspieranie ich w realizacji pasji oraz promowanie nowego stylu życia. Dlatego pragniemy tworzyć wyjątkowy osprzęt i odzież przeznaczone dla rowerzystów. Możemy pochwalić się niemal stuletnim doświadczeniem w opracowywaniu cieszących się międzynarodową renomą komponentów rowerowych. Jesteśmy dumni, że nasze produkty prowadzą do zwycięstwa kolejne pokolenia sportowców i zapewniają nieograniczone możliwości poznawania świata na rowerze

Oficjalna strona:
shimano.com
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube