Danny MacAskill po raz kolejny podniósł poprzeczkę! Minęła już ponad dekada odkąd stał się sensacją internetu, gdy po raz pierwszy pokazał się ze swoim filmem „Inspired Bicycles”, a teraz Danny wypuszcza do sieci kolejny film, w którym przesuwa swój poziom jazdy na jeszcze wyższy poziom.

YouTube player

W „Pocztówkach z San Francisco” wracamy do 2009 roku, gdy Danny pokazał typowo streetowy film. Od tamtego czasu pokonał bardzo długą drogę ze swojego domu na wyspie Skye w Szkocji i była ona wręcz napakowana unikalnymi filmami, z szalonymi i bardzo kreatywnymi przeszkodami, których nie wykonał nikt inny na świecie. Teraz Danny pokazuje swoje umiejętności na tle najbardziej znanych miejsc w San Francisco, czyli mostu Golden Gate, byłego więzienia Alcatraz czy słynnych ulicach Chinatown.

Była możliwość, że nowy film nigdy by nie powstał, ponieważ pięć lat temu Danny uszkodził kolano podczas innego projektu. Po latach ciężkiej pracy i rehabilitacji, w końcu mógł wrócić na rower w najwyższej formie. W filmie Danny jeździ po mieście i pokazuje kolejne legendarne wręcz miejsca, od słynnych skate’owych spotów, aż po strome uliczki pokazywane w Hollywoodzkich filmach.

Pocztówki z San Francisco to projekt, który powstał z pasji. Odkąd stworzyłem pierwszy streetowy film Inspired Bicycles, moje kolejne projekty skupiały się na zupełnie innych koncepcjach. Teraz chciałem wrócić do korzeni i wiedziałem, że będzie to bardzo trudne, ponieważ upadki na beton nie są zbyt przyjemne. Niektóre linie wymagały ponad 300 powtórzeń, a międzyczasie popsułem kolano. To naprawdę świetna sprawa, że w końcu mogłem skończyć ten projekt i jestem zadowolony z końcowego efektu.

Danny MacAskill
Zdjęcie: Dave Mackison

About Danny MacAskill

Danny MacAskill zaszokował setki tysięcy widzów wypuszczając do sieci swój pierwszy film „Inspired Bicycles” w 2009 roku, który stworzył razem z kolegą i filmowcem Dave’m Sowerby’m. W filmie zobaczyliśmy pochodzącego z wyspy Skye młodego Szkota, który wykonuje triki rowerowe na ulicach Edynburga. To była zaledwie iskra, która nie tylko roznieciła karierę Danny’ego, ale również zwróciła uwagę świata na trial rowerowy. Od tamtej pory w sieci można znaleźć jego kolejne przełomowe filmy: „Imaginate” (90mln wyświetleń), „The Ridge” (67mln wyświetleń) czy „Cascadia” (58mln wyświetleń). Oprócz tego Danny miał również czynić honory podczas drogi ze zniczem olimpijskim w drodze z Glasgow do Londynu w 2012 roku, zaangażowany został do filmu w Hollywood czy został nominowany do nagrody „Podróżnika roku” przez National Geographic.

Śledźcie Danny’ego na: strona www, youtube, facebook, instagram, twitter