Po ekskluzywnej premierze w YT Mill Showroom w San Clemente w Kalifornii kilka dni temu, do sieci trafił najnowszy film Dylana Starka „Homegrown”. Dylan zabiera nas na prawdziwą dziką jazdę po jego ulubionych miejscówkach w południowej Kalifornii. Dzięki BMX’owemu rodowodowi Dylan udowadnia, że jest w stanie robić triki na każdym typie roweru.

YouTube player

YT Industries: Nagrałeś kilka niesamowitych miejscówek, ale która jest dla Ciebie szczególna?

Dylan Stark: Wydaje mi się, że moją ulubioną będzie rail w Hollywood albo most na szóstej ulicy, ponieważ to są bardzo charakterystyczne miejsca dla całego miasta. 

Jazda po moście to świetna sprawa, ale jak to wyglądało z Twojej perspektywy?

Most na szóstej ulicy został niedawno otwarty, a już chcieli go zamknąć, ponieważ ludzie ciągle przejmują ulicę i robią tam imprezy i wspinają się na łuki. W social mediach było pełno filmików stamtąd i biły one rekordy popularności, więc pomyślałem, że trzeba to zrobić póki jest to jeszcze możliwe. Wstaliśmy bardzo wcześnie rano w niedzielę po uprzednim rekonesansie dzień wcześniej. Byliśmy tam chwilę po wschodzie słońca i zdążyłem przejechać dwa razy zanim pojawiła się policja. 

Zdjęcie: Isac Paddock

Na swojej miejscówce jeździłeś na modelu YT Tues, ale słyszeliśmy, że zbudowałeś ją w całości tylko za pomocą łopaty. Dlaczego nie używałeś ciężkiego sprzętu?

Po prostu kocham kopać! Miejscówka jest na czyjejś ziemi, więc użycie sprzętu mogłoby sprawić, że właściciel nie byłby zadowolony. Zresztą chyba wciąż nie wie co tam powstało, bo staram się nie afiszować. Z użyciem sprzętu hopy byłyby większe, ale może kiedyś dorobię się własnej ziemi, gdzie będę mógł budować dowoli. 

Te video przypomniało nam o lokacjach z Twojego filmu Real Heat. Czy zobaczymy kiedyś trzecią część?

Niedługo planuję zacząć filmowanie na potrzeby drugiej części, ale chyba zmienię nazwę tej serii. Jeszcze nie zaczęliśmy zdjęć, ale wkrótce to zrobimy. Chcę wypuszczać jeden porządny film rocznie.

Zdjęcie: Isac Paddock

W filmie Homegrown jeździsz praktycznie na każdym modelu YT, ale który jest Twoim ulubionym?

To ciężkie pytanie, ponieważ codziennie używam elektrycznego Decoy’a, ale chyba moim ulubionym jest Capra w wersji brakeless. To bardzo prosta konstrukcja, która łączy prostotę BMX’a z rowerem enduro, który może przyjąć duże rzeczy. 

Flara na elektryku była szalona, ale czy ustawiasz jakoś inaczej rower do takich rzeczy?

Wydaje mi się, że skręciłem kompresję na maksa i dodałem trochę powietrza do kół i zawieszenia. Oprócz kół E13, to w pełni seryjny rower.

Grindy na pedałach to unikalne rzeczy dla MTB, gdzie znajdujesz inspirację dla swoich trików?

Uwielbiam grindy na BMX, ale niestety rowery górskie nie są do tego przystosowane. Bez specjalnych modyfikacji na pedałach czy korbach nie jest to możliwe. Grindy na korbach to moje ulubione sztuczki na małym rowerze, więc przeniesienie ich na duży sprzęt, to było dla mnie spełnienie marzeń.

Dziękuję za Twój czas Dylan!

Zdjęcie: Isac Paddock

O marce YT Industries:

W 2008 roku Dyrektor Generalny Markus Flossmann stworzył markę YT z założeniem dostarczania klientom rowerów gotowych do wyścigów oraz dostępnych w dobrych cenach maszyn dirtowych i slopestyle dla wschodzących gwiazd. Po ponad dziesięciu latach na rynku gama rowerów rozrosła się i w jej skład wchodzą najwyższej klasy rowery downhill’owe, freeride’owe, enduro, trail czy dirt jump. Sekretem sukcesu jest wysoka jakość, rozsądne ceny oraz sprzedaż bezpośrednia, która eliminuje koszty pośredników. Rowery YT Industries dostępne są w Europie, USA, Kanadzie, Ameryce Płd, Nowej Zelandii, Australii, Azji i Afryce.

Officjalna strona:
yt-industries.com
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube