Ekipa Freeride Entertainment po długiej przerwie powraca do świata rowerów z najnowszym dokumentem „Nothing’s For Free – The History of Freeride Mountain Biking”, który zadebiutuje na nowej platformie streamingowej Freerider.TV.

YouTube player

To bardzo ekscytująca wiadomość dla każdego fana ekstremalnego kolarstwa górskiego. Freeride Entertainment, czyli ekipa odpowiedzialna m.in. za serię New World Disordrer, połączyła siły z Outside Studios i dzięki temu pokaże film „Nothing’s For Free” ogromnej ilości widzów. Ten dokument reprezentuje 30 lat obserwowania rozwoju rowerowego freeride’u z pierwszego rzędu.

Brage Vestavik / zdjęcie: Ale di Lullo

Oprócz najnowszego filmu, marka Freeride Entertainment ogłosiła powstanie nowej platformy streamingowej Freerider.TV, która dedykowana jest wszystkim freeriderom, a także będzie nowym domem dla serii New World Disorder.

Cała inicjatywa powraca do naszych korzeni i otworzyła nam oczy. Gdy myślisz o początkach tego sportu i o tym jak wielki wpływ na niego miała seria New World Disorder, to wiesz, że masz ogromną rzeszę fanów. Myśl „go big” zawsze nam towarzyszyła przez te wszystkie lata i dzięki temu możemy w końcu pokazać światu nasze nowości. Nasza cała podróż w świecie kolarstwa górskiego nauczyła nas, że nieważne jakie jest wyzwanie, wszystko jest możliwe i to jest podstawa historii nowego dokumentu.

Derek Westerlund, dyrektor i założyciel Freeride Entertainment
Brage Vestavik / zdjęcie: Ale di Lullo

Światowa premiera „Nothing’s For Free” odbędzie się 28 lipca podczas festiwalu Crankworx Whistler, a potem będzie dostępna na stronie Outside Watch aż do połowy sierpnia. Następnie film będzie dostępny na platformach Outside Interactive Universe i Freerider.TV.