Ekipa Sleeper Collective z dumą ogłasza premierę swojego dokumentalnego filmu „The Pilot”. Opowiada on w całości o zwycięzcy klasyfikacji generalnej Pucharu Świata DH, Amaury’m Pierronie.

Zdjęcie: Keno Derleyn

Zawsze uwielbiałem oglądać dokumenty o zawodnikach i pomyślałem, że fajnie by było kiedyś jeden stworzyć. Gdy ekipa Sleeper Collective filmowała mnie podczas Pucharów Świata DH w zeszłym sezonie, to pomyśleliśmy o zmianie formatu naszego projektu i stało się to bardzo ważne dla mnie.

Amaury Pierron

Amaury Pierron to jeden z najszybszych zawodników zjazdowych na świecie i zarazem jeden z najbardziej lubianych. W jego żyłach płynie adrenalina, a stojąc obok niego możemy poczuć ogień w jego brzuchu i zobaczyć prawdziwą pasję w oczach.

Zdjęcie: Keno Derleyn

„The Pilot” zabiera nas głęboko w świat Amaury’ego i pokazuje jak bardzo skupiony jest na swojej karierze, a także wyciąga wszystkie detale i dramaty z ubiegłego sezonu. Amaury otwiera się przed kamerą i opowiada o swoich najcięższych przeżyciach, drodze do sukcesu, groźnych kontuzjach mogących zakończyć jego karierę, oraz powrocie na szczyt.

Zdjęcie: Keno Derleyn

W filmie możemy także usłyszeć perspektywę jego przyjaciół z zespołu Commencal / Muc-Off by Riding Addiction – dwukrotnej Mistrzyni Świata DH Myriam Nicole czy zwycięzcy Pucharu Świata DH, Thibauta Daprelę. Również Max Commencal i Thibaut Ruffin rzucają trochę światła na charakter Amaury’ego i opowiadają o unikalnej atmosferze panującej wewnątrz ekipy.

Zdjęcie: Keno Derleyn

Oprócz wywiadów, w filmie znajdziemy archiwalne nagrania z transmisji Red Bull TV, zakulisowe wstawki zespołu czy wyjątkowe nagrania przejazdów prosto z GoPro. Zobaczymy również codzienne życie Amaury’ego: dom, siłownię czy niesamowity segment testowej trasy Commencala w Katalonii.

Zdjęcie: Keno Derleyn

Nie jest tajemnicą, że najlepsi na świecie kolarze zjazdowi mierzą się z niewyobrażalnymi wzlotami i miażdżącymi upadkami, ale „The Pilot” przenosi stereotyp zawodnika DH na poziom osobisty. Amaury Pierron nie jest maszyną, jest człowiekiem. Tyle, że jest niezwykłym człowiekiem!

Zdjęcie: Keno Derleyn

Do startu tegorocznego sezonu Pucharu Świata DH zostało nieco dwa tygodnie, więc jeśli ten film nie przyprawi Wam ciarek na ciele, nie sprawi, że się uśmiechniecie i nie nakręcicie na wyjście na rower, to nic tego nie zrobi.

YouTube player