Bikepark Lienz to prawie sekretne miejsce, które schowane jest w sercu Alp. 20-go maja rozpoczyna sezon rowerowy i jest jednym z najmłodszych Bike Parków w Europie, który zapewnia niesamowite widoki na góry oraz trasy dla każdego ridera, niezależnie od stopnia zaawansowania. W 2021 roku trasa nazwana od imienia i nazwiska słynnego szosowca Petera Sagana, wygrała nagrodę dla najlepszej trasy freeride w Tyrolu. Od tego sezonu Bike Park jest również członkiem Gravity Card, czyli karty, która akceptowana jest w 24 miejscach w 6 krajach.

Zdjęcie: Haiden Erwin

Tyrol Wschodni zdecydowanie jest warty odwiedzenia dla miłośników natury oraz kolarstwa górskiego. Region umiejscowiony jest pomiędzy najwyższą górą Austrii, Grossglockner (3798m n.p.m.) oraz Dolomitami Lienzu. Z kolei Bikepark Lienz jest prawdziwym ukrytym skarbem, który istnieje zaledwie pięć lat i oferuje ponad 12 kilometrów tras rowerowych o zróżnicowanym stopniu trudności. Trasy takie jak Flow Family, Alban Lakata, Peter Sagan czy Welcome to the Jungle oferują niesamowite możliwości podnoszenia swoich umiejętności i czerpania radości z jazdy.

Zdjęcie: Markus Brunner

Pomimo, że to nie jest największy bike park, to jest on bardzo przytulny i czuć tu prawdziwie rodzinną atmosferę. To co tu uwielbiam, to jakość tras, które nie posiadają praktycznie tarek od hamowania, a do tego kończą się bezpośrednio przy starym mieście Lienza, gdzie można w spokoju napić się drinka.

Alban Lakata, trzykrotny Mistrz Świata XC oraz Maraton

Bikepark Lienz jest również miejscem, gdzie Gabriel Wibmer trenuje praktycznie codziennie. Otworzy się już 20-go maja i od tego roku będzie akceptować kartę Gravity Card.

Zdjęcie: Markus Brunner

Dla nas był to naturalny krok, aby dołączyć do rodziny Gravity Card. Jesteśmy jednym z najmłodszych parków w Alpach i to część naszego rozwoju. Nieważne jakiej narodowości jesteś, to nasz region leży zaledwie trzy godziny jazdy od granicy Niemieckiej czy Włoskiej, więc serdecznie zapraszamy do złożenia wizyty.

Franz Theurl, Dyrektor Biura Turystycznego Tyrolu Wschodniego
Zdjęcie: Markus Brunner

Jeśli pięciolecie nie jest powodem do świętowania, to z całą pewnością jest nim przyznanie nagrody dla trasy Peter Sagan. Ponad 4km długości i 610 metrów przewyższenia sprawia, że riderzy zdecydowanie mogą podnieść swój poziom adrenaliny we krwi. Z kolei dla prawdziwych weteranów kolarstwa górskiego znajdziemy tu trasę Welcome to the Jungle, czarna linia tylko dla najbardziej zaawansowanych riderów.

Zdjęcie: Markus Brunner

To co sprawia, że trasa Peter Sagan Trail jest tak dobra, to fakt, że oferuje coś dla każdego ridera. Jest tu mnóstwo sekcji, na których będą bawić się rowerzyści o każdym poziomie umiejętności. Budowniczy pokazali tu całą swoją kreatywność i stworzyli naprawdę fajną trasę. Z kolei środkowa sekcja Welcome to the Jungle powstała bez użycia maszyn i była tworzona ręcznie, dzięki czemu oferuje bardziej naturalne elementy.

Peter Kaiser, członek jury

Zaledwie kilka tygodni po otwarciu Bikepark Lienz otworzy się kolejne miejsce, a jest nim Bikepark Grossglockner Reosrt, który usytuowany jest w miejscu, gdzie Fabio i Gabriel Wibmerowie dorastali. To właśnie tu jest unikalny 360-stopniowy widok na Alpy, a także pełen miks alpejskich tras dla wszystkich rowerzystów. Trasa Gornerwald startuje z wysokości 1980m n.p.m. i oferuje ponad 700m przewyższenia. Dodatkowo oprócz tras stricte zjazdowych, region oferuje również ponad 600 kilometrów tras MTB oraz eMTB.

Zdjęcie: Haiden Erwin

Więcej informacji o Bikeparku Lienz oraz Tyrolu Wschodnim można znaleźć na social mediach: