„Ręcznie wykonujemy we Włoszech, bo Kochamy naszą pracę i robimy to dla przyjemności.”

– to hasło przewodnie każdego dnia w MDE bikes.

mde_factory_30

MDE Bikes to mała włoska manufaktura z włoskiego Turynu. W głównej siedzibie firmy, na ulicy Corso Lombardia 73, projektowaniem autorskiego zawieszenia I-Link , ram oraz całych rowerów zajmuje się założyciel firmy Federico Biora.  Wykorzystuje do tego włoski talent i wiedzę którą zdobył na Politechnice w Turynie, a cel ma zawsze ten sam: zbudować rowery swoich marzeń, czyli takie które dają mu poczucie wolności i zabawy w czasie pokonywanie najtrudniejszych i najpiękniejszych górskich szlaków. Aby mieć pod kontrolą cały proces produkcji, od projektów Autocad i Delcam Project aż po zapakowanie ramy-roweru do wysyłki wraz z zachowaniem najwyższych standardów jakości, MDE Bikes to jeden budynek, jedynie malowanie ram wykonywane jest w firmie zewnętrznej.

mde_factory_61

Aby tak zaprojektowany rower zaspokoił nawet najwybredniejszego klienta to w przypadku tylko kategorii enduro, oprócz wyboru spośród aż 9 modeli, każdy w 4 rozmiarach, wybiera się także standard oraz kolor haków (wraz z linkami zawieszenia) . MDE Bikes w swojej ofercie ma także rowery XC oraz DH.

Kolorystyka ram  to szeroki wybór lakieru, anodowania oraz gołego-szczotkowanego aluminium, ewentualnie pokrytego lakierem bezbarwnym. Na uwagę zasługuje lakier ” półprzezroczysty”, zielony lakier ACID FLUO, który zmienia swój odcień przy zależnie od światła.

539916_10151246667412135_563640687_n

Jakby komuś tego było mało to za dopłatą rzędu 10% można dostać tzw „custom” czyli kąt główki lub długość górnej rury wedle życzenia.

Główne nazwiska w firmie to:

Federico Biora – załozyciel, właściciel, projektant zawieszenia I-Link i całych rowerów.
Matteo Angiono – Główny spawacz.

Zapraszamy do krótkiego oprowadzenia po siedzibie MDE Bikes 

 

dystrybutor: www.godlikebike.com

producent: www.mdebikes.com