Producenci sprzętu rowerowego z całego świata powolutku zaczynają ujawniać, co będą oferować w nadchodzącym sezonie. Do nas dotarła właśnie informacja od firmy Commencal, która wyjawiła trochę szczegółów na temat ich kolekcji rowerów 2015.

Commencal Meta AM

Model Meta AM przeszedł kompletny proces zmiany designu ramy. Skrócono delikatnie skok (ze 160 do 150mm), a mocowanie dampera zostało przeniesione do górnej rury, która składa się teraz z trzech części. Jak twierdzi Commencal takie rozwiązanie gwarantuje łatwy dostęp do regulacji tylnego amortyzatora, oszczędza wagę oraz zwiększa ogólną sztywność ramy. Sama rama została wykonana z aluminium 6066-T4+T6, a rury są potrójnie cieniowane. No i oczywiście rama jest kompatybilna z kołami w standardzie 27.5″. Waga wg producenta: 3kg bez dampera. Jako cały rower Commencal Meta AM 2015 dostępny będzie w trzech wersjach wyposażenia: Origin, Essential i Race.

Commencal Supreme DH Comp

Na sezon 2015 Commencal przygotował dwie wersje modelu Supreme DH: Comp oraz Park. Model Comp przygotowany został z myślą o tych, którzy chcą się ścigać w zawodach i walczyć o cenne sekundy. Tutaj liczy się każdy detal i każda sekunda, a wszystko zostało pomyślane tak, aby być szybszym od innych. Rama oczywiście kompatybilna jest z kołami 27.5″, ale dla tych, którzy wolą pozostać przy 26″ przygotowano oddzielną wersję. Commencal Supreme DH Comp występować będzie w trzech wersjach wyposażenia: Origin, Essential i Race.

Commencal Supreme DH Park

Commencal Supreme DH Park to z kolei model przeznaczony dla tych, którzy wolą szaleć w Bike Parkach. Wytrzyma całe dnie jazdy gdzie tylko dusza zapragnie i z kim. Zaprojektowany przy pomocy znanego freeridera Pierre Eduarda Ferry’ego. Geometria została dostosowana do tego, aby rower był bardziej skoczny i zwinny: 200mm skoku zawieszenia, 435mm długości tylnych widełek, kąt główki 64 stopnie i koła 26″.

Pełna oferta Commencal 2015:

Commencal Range 2015 by 43RIDEbikemag