Fox Flux to bardzo lekki kask przeznaczony do modnej w ostatnich czasach dyscypliny – enduro. W porównaniu do zwykłego kasku cross country, wyróżnia go większa powierzchnia ochrony w tylnej części głowy. Dzięki temu z pewnością znajdzie szeroki wachlarz zastosowań, począwszy od cross country, poprzez all mountain i enduro, aż na dircie czy freeride skończywszy.

Kask jest przede wszystkim bardzo lekki, waży tylko 365g. Do tego doliczyć trzeba aż 20 otworów wentylacyjnych, co z pewnością przełoży się także na wygodę użytkowania w upalne dni. Skorupa wykonana jest w technologii „in-molding”, co oznacza, że jest to skorupa wykonana z odlewu, w jednym kawałku. Dodatkowo dla bezpieczeństwa i wygody zastosowano pianki EPS.

Co jeszcze? Flux wyposażony jest w przedni daszek oraz spoilerek w tylnej części kasku. Również specjalny system regulacji rozmiaru mocowania sprawi, że idealnie możemy dopasować zapięcie do naszej głowy. W komplecie znajdują się również dodatkowe wkładki, aby zwiększyć wachlarz ustawienia kasku.

Tomasz Profic, 43RIDE:

„Osobiście użytkuję model 2015 w kolorze 'acid green’, co w połączeniu z moim 'neon yellow’ Commencalem oraz wściekło zielonym redakcyjnym jerseyem sprawia, że jestem chyba najlepiej widoczną osobą na miejscówce. Kask jest bardzo lekki i przewiewny, a do tego ma bardzo dobry system dopasowania zapięcia oraz skorupy do kształtu głowy. Jedyny minus, który napotkałem, to dość irytujące poprowadzenie pasków, które przy pierwszym dopasowaniu mocno mnie zdenerwowały ;)”

Charakterystyka:

  • wykonany w technologii in-molding
  • daszek oraz spoiler w tylnej części
  • 20 otworów wentylacyjnych
  • regulacja obwodu głowy
  • pianka EPS
  • rozmiary: S/M 54-58cm, L/XL 59-64cm
  • cena: 379pln

Fox Flux 2015 dostępny jest w naszym sklepie shop.43ride.com w cenie 379zł. Dostępny jest w dwóch rozmiarach S/M oraz L/XL i dwóch kolorach: acid green oraz black camo.


Fox Flux 2015 Acid Green oraz Camo Black

shop.43ride.com/sklep/ubrania-buty-ochrona/kaski/extreme/prod/fox-flux-2015

 


Dystrybucja: Fox Head Polska