Firma Giro ma przyjemność przedstawić najnowszą rodzinę kasków Montaro MIPS (męski) oraz Montara MIPS (damski). Kaski posiadają idealną wentylację oraz lepsze odprowadzanie potu, a do tego elegancką sylwetkę i większy zakres ochrony od tradycyjnych kasków cross country. Pomimo większej powierzchni Montaro posiada świetną wentylację, uzyskaną dzięki systemowi Roc Loc Air oraz specjalnym wkładkom antybakteryjnym.

Najważniejszą cechą w kwestii bezpieczeństwa jest jednak system MIPS (Multi-Directional Impact System (opisany przez 43RIDE w tym miejscu). Dodatkowo kask jest kompatybilny z goglami oraz posiada zintegrowane mocowanie do kamery. Przetestowany przez zawodników Giro – Grahama „Aggy” Agassiz’a oraz Sarah Leishman. Kask dostępny będzie w październiku 2015 u oficjalnych dystrybutorów Giro w cenie 179EUR.

Amanda Schaper, Giro Marketing Manager

Wiemy, że użytkownicy wymagają dwóch rzeczy od kasków enduro – dobrego chłodzenia oraz świetnej ochrony. Montaro MIPS został zaprojektowany i przetestowany przez naszych najlepszych inżynierów, a także został wyposażony w system MIPS. Dodatkowo system wentylacji Roc Loc Air oraz wkładki antybakteryjne pozwalają na lepsze odprowadzanie ciepła i potu, dzięki czemu zrobiliśmy kolejny krok w ewolucji kasków.

Najważniejsze cechy kasku Giro Montaro/Montara MIPS:

  • Poprawiona wentylacja – otwory wentylacyjne umieszczone zostały w strategicznych miejscach i posiadają wewnętrzne kanały, które połączone z systemem Roc Loc Air, sprawiają, że kask jest kilka milimetrów nad głową użytkownika, dzięki czemu zapewnia idealny przepływ powietrza.


  • System odprowadzania potu – specjalne wkładki antybakteryjne wchłaniają dziesięć razy więcej potu niż standardowe wkładki.

  • Pełna integracja z goglami – specjalna gumowa powłoka z tyłu kasku oraz odchylany daszek sprawiają, że użytkowanie gogli nigdy nie było wygodniejsze.

  • Technologia MIPS – na ten system składają się trzy główne części: wewnętrzna wykładzina z pianki, wkładka o niskim współczynniku tarcia oraz specjalny elastyczny zaczep pomiędzy nimi. Podczas uderzenia elastyczny łącznik napina się, dzięki czemu wkładka obraca się wokół głowy użytkownika i pochłania energię. O ile ten system obraca się tylko o kilka milimetrów, to testy Giro pokazały, że potrafi zniwelować bardzo dużą energię działającą na mózg użytkownika podczas mocnego uderzenia.

Kaski Giro Montaro MIPS oraz Montara MIPS dostępne będą na całym świecie od jesieni 2015. Model Montaro będzie dostępny w ośmiu kolorach, a Montara w trzech. Więcej informacji znaleźć można na stronie: giro.com.

O firmie Giro:

Założona w Santa Cruz w Kalifornii w 1985 roku. Zajmuje się projektowaniem oraz wdrażaniem nowych technologii ułatwiających jazdę na rowerze. Od pierwszych bardzo lekkich i najwyższej jakości kasków rowerowych, po sporty zimowe oraz ubrania sportowe. Giro skupia się na tworzeniu produktów, które zwiększają poczucie wolności oraz niezależności. Jako lider w design’ie, dopasowaniu oraz projektowaniu ubrań i kasków, Giro jest pierwszym wyborem wielu użytkowników na świecie. Strona internetowa: giro.com