Poimo faktu, iż wraz z opracowaniem napędu z zębatkami narrow-wide zapotrzebowanie na pełne napiancze łańcucha zmalało, coraz więcej osób decyduje się na symboliczną prowadnicę górną, która w 100% zabezpiecza przed spadającym łańcuchem. Wychodzimy naprzeciw tym oczekiwaniom przedstawiając kilka produktów przeznaczonych do lekkich napędów jednorzędowych. 

Presto Steel:

Presto Steel 1

Presto steel jest młodszym bratem flagowego modelu Presto. Oba produkty opracowane zostały jako następcy popularnego modelu Storm, którego kilkukrotnie można było zobaczyć na prestiżowych zawodach RedBull Rampage.

Założeniem projektu było wykorzystanie najlepszych dostępnych technologii, aby stworzyć jeden z najbardziej niezawodnych napinaczy łańcucha na rynku. Sam projekt, jak również prototypy zostały wykonane przy współpracy z naszymi najlepszymi zawodnikami – Darrenem Berreclothem, Szymonem Godźkiem i Vincentem Tupinem.

Napinacz Presto Steel od swojego starszego brata odróżnia się płytą tylną, która w tym przypadku wykonana została z wysokogatunkowej stali o specjalnym profilu, dzięki czemu napinacz jest bardzo sztywny i wytrzymały, przy jednoczesnym zachowaniu niskiej wagi, która kształtuje się na poziomie 199 gram!

Presto steel rónież używa również specjalnej, zamkniętej osłony zębatki, której konstrukcja opiera się na systemie żeber, pochłaniających wszelkie uderzenia. Osłona dzięki temu jest o wiele lżejsza od swojej poprzedniczki, przy jednoczesnym wzroście wytrzymałości.

Powierzchnia osłony jest gładka i nie posiada żadnych otworów. Dlaczego? Zobaczysz różnicę w deszczowe dni! Błoto nie przylega do gładkiej powierzchni, przez co znacznie ogranicza wagę całego zestawu!

Informacje techniczne:

 • Zakres : 32T – 38T
 • Materiał płyty tylnej: wysokogatunkowa stal powlekana powłoką żelazo-cynkową.
 • Grubość płyty tylnej: 1,5mm
 • Śruby I podkładki ISCG wykonane ze stali nierdzewnej
 • Kompatybilny z ISCG05

Waga: ISCG 05 – 199 gram

HXR:

HXR

Mozartt HXR został stworzony dla osób, które używają korby jednorzędowej. Idealnie sprawdza się nie tylko podczas wycieczek cross country ale również w ostrym enduro. Unikalny design oraz specjalna konstrukcja sprawiają, że napinacz chroni zębatkę oraz łańcuch przed uderzeniami, jednocześnie trzymając go w odpowiedniej pozycji i zabezpieczając przed spadaniem. Górna prowadnice wykonana została w technologii łatwego montażu, a miękka, gumowa tulejka łącząca prowadnice zdecydowanie ogranicza hałas powstały przez uderzający o nią łańcuch. Napinacz HXR idealnie spisuje się w komplecie z blatami Narrow-Wide.

Informacje techniczne:

 • Zakres : 28T – 34T
 • Materiał płyty tylnej: aluminium 7075 T651
 • Grubość płyty tylnej: 5,0mm
 • Śruby I podkładki ISCG wykonane ze stali nierdzewnej
 • Kompatybilny z ISCG05

Waga:  ISCG 05 – 105 gram

Piano:

Piano

Pianissimo, odnosi się do ledwo słyszalnego i delikatnego dźwięku. Nasz nowy napinacz – Piano jest nie tyle delikatny, co bezszelestny i w dodatku bardzo lekki. Wykonany z najwyższej jakości tworzyw sztucznych zapewnia skuteczną ochronę przed spadaniem łańcucha.

Rośnie popularność napędów z zębatkami narrow-wide, które z założenia nie powinny wymagać prowadzenia łańcucha. Niestety założenie to nie zawsze sprawdza się w praktyce, a zawodnicy używający takich napędów coraz częściej skarżą się spadający łańcuch. W takim przypadku przychodzimy z pomocą i kosztem dodatkowych 40 gram zapewniamy, że łańcuch zawsze pozostanie na właściwym miejscu. Napinacz Piano montowany jest bezpośrednio do ramy (Sram S3 lub Shimano Direct Mount), a jego płyta tylna wykonana jest z innowacyjnego tworzywa sztucznego, przez co sztywnością nie odstępuje swoim cięższym, aluminiowym kolegom.

Informacje techniczne:

 • Zakres : 30T – 38T
 • Kompatybilny z S3 oraz Direct Mount
 • Ultra lekki

Waga: S3 / DM – 40 gram

Pełną ofertę znajdziesz na : http://mozartt.com/