Leatt prezentuje nową kolekcję ubrań i kasków na sezon 2017

Leatt Corporation to globalna marka projektująca produkty mające zabezpieczać użytkownika przed obrażeniami w wielu sportach. Dziś nadeszła pora, aby zaprezentować najnowszą kolekcję rowerową, która dostępna będzie w sezonie 2017. Oferta Leatt dla fanów kolarstwa górskiego do tej pory oferowała ochraniacze, ubrania czy plecaki, a teraz wzbogaca się o całkiem nową linię kasków dedykowaną dla szerokiej rzeszy rowerzystów.

Sean MacDonald, CEO Leatt Corporation:

Wierzymy, że nasza propozycja w kwestii rowerowych kasków wyprzedzi wszystkich innych producentów i będzie to najbardziej zaawansowana, najwygodniejsza i najbezpieczniejsza konstrukcja na rynku.

Kaski i technologia

Kolekcja 2017 kasków DBX Enduro i All Mountain zawierać będzie niesamowitą technologię 360° Turbine Technology wewnątrz kasku oraz specjalnie formowany Armourgel®, który usztywnia konstrukcję podczas uderzenia. Technologia ta polega na zdeformowaniu elementów podczas uderzenia, aby całkowicie pochłonąć siłę uderzeniową występującą w każdej osi. Zastosowanie takiego rozwiązania obniża aż o 30% siłę działającą na głowę rowerzysty i ąz o 40% obniża przyspieszenie osiowe głowy i mózgu podczas kilkukrotnych, następującego po sobie, uderzeń.

Leatt prezentuje nową kolekcję ubrań i kasków na sezon 2017

Obydwa modele kasku DBX 3.0 dostępne będą jako wersja All Mountain (tylko górna skorupa) oraz w wersji Enduro z doczepianą szczęką. Takie rozwiązanie pozwala rowerzyście szybko odpiąć szczękę podczas podjazdu i zwiększyć bezpieczeństwo podczas zjazdu, gdy ponowne jej zamontowanie wymaga tylko dwóch kliknięć. Kaski posiadają aż 18 otworów wentylacyjnych, magnetyczne zapięcie Fidlock®, daszek przeciwsłoneczny oraz bardzo łatwy w obsłudze system dopasowania rozmiaru, który polega na obróceniu pokrętła.

Leatt prezentuje nową kolekcję ubrań i kasków na sezon 2017
Leatt prezentuje nową kolekcję ubrań i kasków na sezon 2017

Kolekcja ubrań

Linia ubrań Leatt w sezonie 2017 rozrosła się do czterech model jersey’ów, trzech modeli spodenek oraz dwóch wersji kurtek. Wszystko to w różnym zakresie cenowym. Kolekcja 5.0 All Mountain zawiera w sobie zwiększające komfort użytkowania specjalne wstawki, szybko schnący materiał Miharo oraz specjalny design okolic karku dla lepszej kompatybilności z ochraniaczami karku. Na wewnętrznej stronie jesrseya znajdziemy z kolei specjalną wstawkę do czyszczenia gogli, a spodenki posiadają zapinane kieszenie, w których znajdzie się także wszywka z mikrofibry do tego samego celu.

Leatt prezentuje nową kolekcję ubrań i kasków na sezon 2017

Konstrukcja spodenek została wzmocniona zwłaszcza w okolicach krocza. Dostępna jest także wodoodporna wersja. Z kolei nowe kurtki (hard- i softshell) zostały zaprojektowane tak, aby bezproblemowo współpracowały z ochraniaczami karku.

Leatt prezentuje nową kolekcję ubrań i kasków na sezon 2017

Rękawiczki i plecaki

Istniejąca kolekcja rękawiczek oraz plecaków również została rozszerzona. Każdy z czterech stylów rękawiczek oferuje inny poziom ochrony, ale każde zawierają w sobie specjalne panele z Armourgel®. Unikalna wszywka Nanogrip® to z kolei materiał 7500x cieńszy od ludzkiego włosa i oferuje maksymalną oddychalność oraz świetną przyczepność, dzięki czemu zrezygnowano z silikonowych wstawek na końcach palców.

Leatt prezentuje nową kolekcję ubrań i kasków na sezon 2017

Kompletnie nowa linia plecaków Hydration Cargo 3.0 DBX oferuje dziesięć litrów pojemności, a do tego możliwość zamontowania 3-litrowego bukłaka, ochraniacz pleców spełniający normę CE poziom 2 czy unikalny design dla lepszego dopasowania do pleców użytkownika.

Leatt prezentuje nową kolekcję ubrań i kasków na sezon 2017

O firmie Leatt Corporation

 

Leatt® Corporation oferuje produkty praktycznie do każdego sportu akcji. Ochraniacz karku Leatt-Brace® jest wielokrotnie nagradzanym produktem, a w połączeniu z kaskiem fullface oferuje świetne zabezpieczenie przed złamaniami odcinków szyjnych kręgosłupa. Został zaprojektowany dla użytkowników motorów, rowerów, pojazdów ATV, skuterów śnieżnych i wszelkich innych pojazdów wymagających kasku na głowie. Więcej informacji znaleźć można na stronie: leatt.com.

 

Śledź Leatt® także na Facebook, Instagram oraz Twitter.