Piąty sezon działalności rowerowego oddziału ION przynosi kolejną kategorię w ofercie firmy – obuwie. Aby podkreślić start rowerowych butów austriackiej marki, firma wypuszcza od razu dwa modele butów – Vane_Amp przeznaczony do klasycznych płaskich pedałów, oraz Rascal dla fanów SPD. Obydwa modele zaprojektowane zostały przy ścisłej współpracy ze szwajcarską marką specjalizującą się w produkcji obuwia – Suplest, a zastosowana mieszanka gumy otrzymała nazwę SupTraction Rubber Soul. W skrócie oznacza to, że projektanci skupili się głównie na komforcie chodzenia i przyczepności na ziemi, a do tego dołożyli przyczepność do pedałów z odpowiednią dawką przeniesienia mocy i elastyczności.

ION 2017: obuwie - piąty sezon, piąta kategoria produktów

RASCAL – buty SPD w klasycznym stylu

Buty bazują na gumie SupTraction Rubber Soul CL (CL od clipless), a podeszwa środkowa wykorzystuje dodatkowo piankę EVA. Wszystko to sprawia, że połączenie przeniesienia siły na pedały jest bezkompromisowa – konstrukcja łączy sztywność pionową z elastycznością poprzeczną. Taki sposób budowy sprawia, że stopa idealnie trzyma się na pedale i nie myszkuje. Dodatkowo w bucie znajdziemy specjalne strefy do podchodzenia oraz pedałowania, które jeszcze bardziej zwiększają komfort użytkowania.

ION 2017: obuwie - piąty sezon, piąta kategoria produktów ION 2017: obuwie - piąty sezon, piąta kategoria produktów

Dodatkowo w modelu Rascal występuje specjalny system sznurowania, który idealnie zamyka but od góry, a materiał świetnie dopasowuje się do różnych kształtów stopy. But posiada także wzmocnione strefy, które mają chronić stopę przed urazami, gdy np. uderzymy w kamień czy korzenie. Asymetrycznie zaprojektowana górna część z kolei chroni kostkę przed uderzeniami korby, a przy tym oferuje pełnię swobody ruchów. Z kolei kombinacja sztywnej konstrukcji pięty oraz podwójnej podeszwy sprawia, że pięta jest chroniona, a dodatkowo but jest bardzo komfortowy. W konstrukcji obuwia znalazło się także miejsce na laserowo wycinane otwory wentylacyjne, które z pewnością poprawią przepływ powietrza.

Waga: 469g/but (rozmiar 42, bez wpinek spd)

RIDE_AMP – high-endowy but do płaskich pedałów

Podobnie jak Rascal, model Ride_Amp wykorzystuje asymetryczną konstrukcję pięty, aby dodać trochę ochrony kostki przed uderzeniami korby. Główne różnice pomiędzy Ride, a Rascalem, to klasyczne sznurowanie bez rzepów oraz płaska podeszwa wykorzystująca gumę SupTraction Rubber Soul FL (FL od flat pedal) oraz piankę EVA w środkowej części podeszwy, która w modelu Ride_Amp jest zastosowana na dużo większej powierzchni. Przód i koniec buta jest specjalnie wyprofilowany, aby wspomóc podjeżdżanie i zapewnić maksimum przyczepności.

ION 2017: obuwie - piąty sezon, piąta kategoria produktów ION 2017: obuwie - piąty sezon, piąta kategoria produktów

Drugą ważną rzeczą podczas projektowania było uzyskanie idealnego miksu sztywności oraz elastyczności. Płaski but musi zapewniać maksimum przełożenia siły bez żadnych kompromisów, gdy zaczynamy pedałować, a dodatkowo musi być bardzo efektywny na wszelkie zmiany położenia buta. But jest wykonany z syntetycznej skóry, a w newralgicznych częściach buta zastosowano dodatkowe wstawki ochraniające i zwiększające komfort użytkowania.

Waga: 400g/but (rozmiar 42)

ION 2017: obuwie - piąty sezon, piąta kategoria produktów

O marce ION

ION jest częścią firmy Boards & More GmbH, która zlokalizowana jest w Molln w Austrii, a główne biuro operacyjne znajduje się w Oberhaching w Niemczech. ION od 2005 roku zaopatruje światowe rynki w ubrania i akcesoria do kitesurfingu, windsurfingu, surfingu, SUP, wakeboardingu oraz kolarstwa górskiego (od 2012 roku). Produkty ION dostępne są w ponad 40 krajach na całym świecie, a oferta składa się z wysokiej jakości produktów, które projektowane są z wykorzystaniem najnowszych materiałów i technologii.

ion-products.com
facebook.com/ion.bike
instagram.com/ionactionsports
vimeo.com/channels/ionactionsports


Zdjęcia: Bartek Woliński /ION