kalendarz imprez rowerowych 2018

Kalendarz imprez rowerowych 2018 przygotowany został z myślą o zebraniu wszystkich najważniejszych serii w jednym miejscu. Najlepsze i największe światowe zawody w kategoriach downhill, enduro, freeride, slopestyle, four cross, dual slalom czy dirt jump. Wszystko zebrane w jednym miejscu, prosto i czytelnie. Znajdziesz tu również oficjalne relacje z poszczególnych imprez, które już się odbyły. Zapraszamy również do zapoznania się także z naszym archiwum oraz klasyfikacjami generalnymi polskich zawodów, takich jak Puchar Polski DH, 4X, BMX Racing, Local Series of Downhill czy Hard Downhill League – wyniki polskich zawodów.

DataKrajNazwaMiastoStrona www
26.01 AustriaWhite StyleLeogangstrona www
2-3.02 PolskaGarmin Winter Sports FestivalKotelnica Białczańskastrona www
10.02 RPADarkFESTStellenboschstrona www
1-4.03 HiszpaniaEndurama SunraceOjénstrona www
4.03 Wlk.BrytaniaHope PMBA Enduro #1Gisburn Foreststrona www
11.03 HiszpaniaEnduro World Series Qualifier: VigoBikeContestVigostrona www
17-25.03 Nowa ZelandiaCrankworx Rotorua
- GIANT Toa Enduro presented by CamelBak
- Redwoods Downhill
- 100% Dual Slalom Rotorua
- Air DH
- RockShox Rotorua Pump Track Challenge presented by Torpedo7
- Official Oceania Whip-Off Championships presented by SPANK
- Mons Royale Dual Speed & Style Rotorua
- Slopestyle in Memory of McGazza
- Crankworx Rotorua Downhill
Rotoruastrona www
18.03 WłochySloEnduro 4Fun #1: GoEnduro 4FunGoriziastrona www
23.03 LesothoEnduro World Series Qualifier: Kingdom EnduroRoma Lesothostrona www
24.03 PolskaDiverse Night of the JumpsKrakówstrona www
24-25.03 ChileEnduro World Series #1Lo Barnecheastrona www
25.03 SłoweniaSloEnduro #1: Kamplc EnduroAjdovščinastrona www
31.03 IndonezjaPuchar Red Bull Pump Track #1Kerobokanstrona www
31.03-1.04 KolumbiaEnduro World Series #2Manizalesstrona www
1.04 CzechyCTM EnduroTvarožná Lhotastrona www
6-8.04 JaponiaFISE HiroshimaHiroszimastrona www
7.04 FilipinyPuchar Red Bull Pump Track #2Manillastrona www
7.04 Nowa ZelandiaPuchar Red Bull Pump Track #3Wellingtonstrona www
7-8.04 WaliaBritish Downhill Series #1Cwmcarnstrona www
7-8.04 PortugaliaMistrzostwa Europy DHLousã, Coimbrastrona www
8.04 PolskaDownhill City Tour #1 - Dual SlalomCieszynstrona www
8.04 WłochySloEnduro 4Fun #2: Enduro 3 CaminiTriestestrona www
13-15.04 SłoweniaiXS Puchar Europy DH #1Mariborstrona www
14-15.04 PolskaLocal Series of Downhill #1Ustroń, Palenicastrona www
15.04 Wlk.BrytaniaHope PMBA Enduro #2Grizedale Foreststrona www
19-22.04 USASea Otter ClassicMonterey, CAstrona www
21.04 SzwajcariaEuropean 4Cross Series #1Hombergstrona www
21.04 IndiePuchar Red Bull Pump Track #4Hyderabadstrona www
21-22.04 ChorwacjaPuchar Świata DH #1Lošinjstrona www
22.04 SłowacjaMoravsko-Slovensky DH Cup #1Jasenská Dolinastrona www
22.04 WłochyEnduro World Series Qualifier: Superenduro #1San Remostrona www
28.04 RPAPuchar Red Bull Pump Track #5Durbanstrona www
29.04 ChilePuchar Red Bull Pump Track #6Ensenadas, Puerto Varasstrona www
28.04 SzwajcariaSwatch Rocket AirThunstrona www
29.04 CzechyEnduro Trutnov TrailsTrutnov
29.04 CzechyMoravsko-Slovensky DH Cup #2Kouty nad Desnoustrona www
1.05 LesothoPuchar Red Bull Pump Track #7Romastrona www
5.05 AustriaPuchar Red Bull Pump Track #8Neunkirchenstrona www
5.05 Wlk.BrytaniaEnduro World Series Qualifier: Graythwaite Epic EnduroLake District Englandstrona www
5.05 SłoweniaSloEnduro #2: Enduro KrokarDobrnastrona www
5.05 ChinyFMB Big RiseShenzhenstrona www
5-6.05 Wlk.BrytaniaHope PMBA Enduro #3Graythwaite Estatestrona www
5-6.05 PolskaBike Town
- Downhill City Tour #2
Przemyślstrona www
strona www
5-6.05 PolskaDiverse Downhill Contest: Puchar Polski DH #1Wisła, Stożekstrona www
6.05 NiemcyEuropean 4Cross Series #2Heidenheimstrona www
6.05 SzwajcariaBike DaysSolothurnstrona www
8-13.05 FrancjaFISE MontpellierMontpellierstrona www
10-13.05 NiemcyiXS Dirt Masters Festival
- iXS Downhill Cup #1
- 4X Pro Tour #1
- Specialized Rookies Cup #1
Winterbergstrona www
strona www
strona www
12.05 PolskaPumptrackowy Puchar Brennej vol.1Brennastrona www
12-13.05 SzkocjaBritish Downhill Series #2Fort Williamstrona www
12-13.05 FrancjaEnduro World Series #3Olargues - Montagnes du Carouxstrona www
13.05 KanadaEnduro World Series Qualifier: Fraser Valley Canadian National Enduro SeriesChilliwack, BCstrona www
13.05 SłoweniaSloEnduro 4Fun #3: Golovec TrailsLjubljanastrona www
19.05 PolskaStorm Downhill ContestKoronowostrona www
19.05 Polska4X Pro Tour #2Szczawno Zdrójstrona www
19.05 USAEnduro World Series Qualifier: Upper Buffalo EnduroRed Star, ARstrona www
19.05 USAPuchar Red Bull Pump Track #9Oklahoma Citystrona www
19.05 ŁotwaPuchar Red Bull Pump Track #10Rygastrona www
19-20.05 CzechyEnduro World Series Qualifier: Specialized Enduro Race KoutyKouty nad Desnoustrona www
19-21.05 NiemcyiXS Downhill Cup #2Willingenstrona www
20.05 IrlandiaEnduro World Series Qualifier: Vitus Bikes Gravity Enduro IrelandMount Leinster Carlowstrona www
20.05 FrancjaOutdoormix FestivalEmbrunstrona www
25-27.05 SłowacjaBikeFest
- Enduro World Series Qualifier: Central European Enduro #1
Kalnicastrona www
strona www
25-27.05 PolskaJoy Ride BIKE Festival
- Puchar Polski DH #2
- zawody enduro
Kluszkowcestrona www
26.05 CzechyEuropean 4Cross Series #3Dobřanystrona www
26.05 SłoweniaSloEnduro 4Fun #4: Poseka FunEnduroRavne na Koroškemstrona www
26.05 FrancjaEnduro World Series Qualifier: Enduro Series French CupRaon L’Etape strona www
26-27.05 USAPuchar Red Bull Pump Track #11Leavenworth, WAstrona www
27.05 AustriaAustrian Gravity Series #1Königsbergstrona www
27.05 NorwegiaEnduro World Series Qualifier: 80/20 Nesby EnduroNesbyenstrona www
27.05 WłochySuperenduro #2Calestanostrona www
28.05 USAEnduro World Series Qualifier: O-Rock Epic EnduroBig Cedar, OKstrona www
1-2.06 PolskaEnduro World Series Qualifier: Central European Enduro #2Bielsko Białastrona www
2.06 KanadaEnduro World Series Qualifier: The Gryphon Squamish EnduroSquamish, BCstrona www
2.06 AustriaAustrian Gravity Series #2Wurbauerkogelstrona www
2-3.06 SzkocjaPuchar Świata DH #2
4X Pro Tour #3
Fort Williamstrona www
strona www
9.06 NiemcyEuropean 4Cross Series #4Reutlingenstrona www
9-10.06 AustriaPuchar Świata DH #3Leogangstrona www
9-10.06 NiemcySpecialized Rookies Cup #2Steinachstrona www
9-10.06 CzechyEnduro Race KlínyKlínystrona www
10.06 EstoniaPuchar Red Bull Pump Track #12Pärnustrona www
12.06 AustriaPuchar Red Bull Pump Track #13Walsstrona www
13-17.06 AustriaCrankworx Innsbruck
- Official Alpine Whip-Off Championships presented by SPANK
- RockShox Innsbruck Pump Track Challenge
- Mons Royale Dual Speed & Style Innsbruck
- Slopestyle presented by Kenda
- iXS Innsbruck Downhill presented by Raiffeisen Club
Innsbruckstrona www
15-17.06 SłoweniaiXS Puchar Europy DH #2Kranjska Gorastrona www
16.06 SzwajcariaEuropean 4Cross Series #5Winterthurstrona www
16.06 SzwajcariaEnduro World Series Qualifier: ChauXmont Super DHauterivestrona www
16-17.06 PolskaEnduro MTB Series #1Przesiekastrona www
16-17.06 PolskaBikePlanet Townhill RaceKarpaczstrona www
17.06 USAEnduro World Series Qualifier: Windrock EnduroOak Ridge, TNstrona www
17.06 PolskaMoravsko-Slovensky DH Cup #3Wisła, Stożekstrona www
17.06 SłoweniaSloEnduro #3: Merjasec EnduroRušestrona www
17.06 KanadaEnduro World Series Qualifier: Canadian National Enduro SeriesPanorama, BCstrona www
20-24.06 FrancjaCrankworx Les Gets
- Official European Whip-Off Championships presented by SPANK
- Muc-Off Dual Speed & Style Les Gets
- RockShox Les Gets Pump Track Challenge
- Les Gets Slopestyle
- Les Gets Downhill
- Les Gets Mont-Chéry DH
- 100% Dual Slalom Les Gets
Les Getsstrona www
22-24.06 CzechyiXS Downhill Cup #3Klinovecstrona www
22-24.06 NiemcyMunich MashMonachiumstrona www
23.06 TajlandiaPuchar Red Bull Pump Track #14Aranyaphrathetstrona www
23-24.06 PolskaHard Downhill League #1: Puchar Polski DH #3Szczyrk, Skrzyczne
23-24.06 AustriaEnduro World Series Qualifier: Central European Enduro #3Gradecstrona www
23-24.06 WłochySuperenduro #3, European Continental Enduro Series #1Canazeistrona www
23-24.06 CzechyGravel BlinduroStare Mesto pod Landstejnemstrona www
24.06 PolskaMTBMX Mistrzostwa Polski Dirt JumpMilanówekstrona www
29.06-1.07 WłochyiXS Puchar Europy DH #3Abetonestrona www
30.06 USAEnduro World Series Qualifier: North American Enduro CupKellogg, IDstrona www
30.06 USAEnduro World Series Qualifier: China Peak EnduroLakeshore, CAstrona www
30.06 USAEnduro World Series Qualifier: Vernon NJVernon, NJstrona www
30.06 FrancjaPuchar Red Bull Pump Track #15Carpentrasstrona www
30.06 SzkocjaPuchar Red Bull Pump Track #16Glasgowstrona www
30.06-1.07 Austria / SłoweniaEnduro World Series #4Petzen / Jamnicastrona www
30.06-1.07 Wlk.BrytaniaBritish Downhill Series #3Rheolastrona www
1.07 NiemcyEuropean 4Cross Series #6Ohlsbachstrona www
7.07 SzwajcariaPuchar Red Bull Pump Track #17Domat / Emsstrona www
7-8.07 PolskaEnduro MTB Series #2Szklarska Porębastrona www
7-8.07 WłochyPuchar Świata DH #4Val di Solestrona www
7-8.07 WłochySpecialized Rookies Cup #3St. Kassian/Alta Badiastrona www
7-8.07 KanadaBig White Invitational hosted by Tom van Steenbergen
Big White Amateur Contest
Kelowna, BCstrona www
8.07 KanadaEnduro World Series Qualifier: Canadian National Enduro SeriesBlue Mountain, ONstrona www
8.07 ChileEnduro World Series Qualifier: Campeonato Nacional Montenbaik Enduro SeriesLos Vilos strona www
8-10.07 NiemcyTargi rowerowe EurobikeFriedrichshafenstrona www
13.07 USAEnduro World Series Qualifier: Kamikaze Bike GamesMammoth Mountainstrona www
14.07 Czechy4X Pro Tour #4Jablonecstrona www
14.07 AustraliaEnduro World Series Qualifier: 2018 MTBA Gravity Enduro Cup Rd1Toowoombastrona www
14.07 SzwajcariaEnduro World Series Qualifier: Rock the BessorZinalstrona www
14.07* NiemcyPuchar Red Bull Pump Track #18Gross-Umstadtstrona www
14.07* AustriaPuchar Red Bull Pump Track #19Walsstrona www
14.07 NiemcyEuropean 4Cross Series #7Berkheimstrona www
14.07 NiemcyDirtpark Belsen Contest Vol. 7Belsenstrona www
14-15.07 AustriaSpecialized Rookies Cup #4
GlemmRide Slopestyle
Saalbachstrona www
strona www
14-18.07 AndoraPuchar Świata DH #5
Mistrzostwa Świata DH Mastersów
Vallnordstrona www
20-22.07 CzechyiXS Puchar Europy DH #4Špičákstrona www
21.07 USAEnduro World Series Qualifier: 2018 USA Cycling Enduro Nationals ChampionshipSnowshoe, WVstrona www
21.07 NiemcyEuropean 4Cross Series #8Steinweilerstrona www
21-22.07 SzkocjaMistrzostwa Wlk.Brytanii DHGlencoestrona www
21-22.07 PolskaDiverse Downhill Contest:
Mistrzostwa Polski DH, Puchar Polski DH #4
Kasina Wielka
21-22.07 WłochyEnduro World Series #5La Thuilestrona www
22.07 SłowacjaMoravsko-Slovensky DH Cup #4Velká Račastrona www
26.07 FinlandiaEnduro World Series Qualifier: Levi Midnight EnduroSirkkastrona www
27-29.07 NiemcyiXS Downhill Cup #4Ilmenaustrona www
28.07 PolskaMistrzostwa Polski 4XSzczawno Zdrój
28.07 WłochyEuropean 4Cross Series #9Sarntalstrona www
28-29.07 FrancjaEuropean Continental Enduro Series #2Les Orresstrona www
29.07 USAEnduro World Series Qualifier: CLIF Enduro East at Thunder MountainCharlemont, MAstrona www
30.07-5.08 AustriaMTB Festival
- iXS International Rookies Championships
- Specialized Rookies Cup #5
Serfaus-Fiss-Ladisstrona www
4.08 KanadaPuchar Red Bull Pump Track #20Nanaimostrona www
4-5.08 CzechyEnduro Race ZadovZadovstrona www
4-5.08 USANorth American Continental Enduro Series #1Aspen Snowmass, COstrona www
5.08 WłochySloEnduro 4Fun #5: MatadownVernassostrona www
5.08 JaponiaPuchar Red Bull Pump Track #21Akaigawa, Tomostrona www
5-6.08 WłochyMistrzostwa Świata 4XVal di Solestrona www
10-11.08 Wlk.BrytaniaMistrzostwa Europy BMX RacingGlasgowstrona www
10-19.08 KanadaCrankworx Whistler
- Enduro World Series #6
- CamelBak Canadian Open Enduro presented by Specialized
- Canadian Open DH presented by iXS
- CLIF Dual Speed & Style presented by Muc-Off
- Fox Air DH
- Garbanzo DH
- 100% Dual Slalom Whistler
- Official Whip-Off World Championships presented by SPANK
- Red Bull Joyride
- RockShox Ultimate Pump Track Challenge
Whistler, BCstrona www
strona www
11-12.08 WaliaBritish Downhill Series #4Rhyd-Y-Felinstrona www
11-12.08 SłowacjaLocal Series of Downhill #2Sihelné, Grúnikystrona www
11-12.08 KanadaPuchar Świata DH #6Mont-Sainte-Annestrona www
12.08 HiszpaniaO'MarisquinoVigostrona www
17-19.08 NiemcyiXS Downhill Cup #5Bad Tabarzstrona www
17-19.08 PolskaBaltic GamesGdańsk
18.08 FrancjaEnduro World Series Qualifier: Enduro Series French CupVal D’Isere strona www
18.08 USAEnduro World Series Qualifier: Revolution Enduro Steamboat SpringSteamboat Spring, COstrona www
24.08 AustriaEnduro World Series Qualifier: 3 Länder Enduro RaceNaudersstrona www
24-26.08 SzwajcariaiXS Downhill Cup #6Wiriehornstrona www
25.08 USAEnduro World Series Qualifier: Scott Enduro CupDeer Valley Resort, UTstrona www
25-26.08 PolskaMistrzostwa Polski EnduroSrebrna Górastrona www
25-26.08 FrancjaPuchar Świata DH #7La Bressestrona www
25-26.08 CzechyEnduro Race MorávkaMorávkastrona www
25-26.08 USANorth American Continental Enduro Series #2Northstar, CAstrona www
26.08 SłoweniaSloEnduro #4: Enduro KrvavecKrvavecstrona www
31.08-2.09 AustriaiXS Puchar Europy DH #5Brandnertalstrona www
1.09 BrazyliaEnduro World Series Qualifier: Brasil Enduro SeriesUribici Santa Catarianstrona www
2.09 WłochyEnduro World Series Qualifier: Superenduro #4Prierostrona www
4-9.09 SzwajcariaMistrzostwa Świata DH
Mistrzostwa Świata Red Bull Pump Track
Lenzerheidestrona www
strona www
8.09 ChorwacjaSloEnduro 4Fun #6: TrnduroRekastrona www
8.09 PolskaDownhill City Tour #3Ustroństrona www
8.09 NiemcyEuropean 4Cross Series #10Winnendenstrona www
8-9.09 NiemcySpecialized Rookies Cup #6Schöneckstrona www
9.09 Wlk.BrytaniaHope PMBA Enduro #4Kirroughtree Foreststrona www
14-16.09 AustriaiXS Downhill Cup #7Innsbruckstrona www
14-15.09 SzwajcariaEuropean Continental Enduro Series #3Zermattstrona www
15-16.09 PolskaHard Downhill League #2: Puchar Polski DH #5Międzybrodzie Żywieckie, Żar
15-16.09 Wlk.BrytaniaEnduro World Series Qualifier: UK Gravity Enduro SeriesDyfi Walesstrona www
15-16.09 USANorth American Continental Enduro Series #3Burke, VTstrona www
15-16.09* USAKamikaze Bike GamesMammoth Lakes, CAstrona www
15-16.09 CzechyEnduro World Series Qualifier: Giant Enduro Race Špičák
Central European Enduro #4
Špičákstrona www
strona www
22.09 SzwajcariaEuropean 4Cross Series #11Leibstadtstrona www
22-23.09 PolskaPuchar Polski DH #6Zakopanestrona www
22-23.09 Wlk.BrytaniaBritish Downhill Series #5Bringewoodstrona www
22-23.09 HiszpaniaEnduro World Series #7Ainsa - Sobrarbestrona www
28-30.09 PolskaLocal Series of Downhill #3Brennastrona www
28-30.09 NiemcyiXS Downhill Cup #8Thalestrona www
29.09 NiemcyEuropean 4Cross Series #12Wolfachstrona www
29.09 AustriaAustrian Gravity Series #3Mariazellstrona www
29-30.09 PolskaEnduro MTB Series #3Mieroszówstrona www
29-30.09 WłochyEnduro World Series #8Finale Ligurestrona www
30.09 CzechyMoravsko-Slovensky DH Cup #5Bílástrona www
5-7.10 SzwajcariaiXS Downhill Cup #9Bellwaldstrona www
6.10 Wlk.BrytaniaHope PMBA Enduro #5Lee Quary and Havok Bike Parkstrona www
6.10 KolumbiaEnduro World Series Qualifier: Campeonato Nacional de EnduroCundinamarcastrona www
6-7.10 CzechyEnduro Race JeštědJeštědstrona www
13-14.10 RumuniaEnduro World Series Qualifier: METAL Enduro Resitastrona www
13-14.10 SzkocjaEuropean Continental Enduro Series #4Fort Williamstrona www
14.10 CzechyMoravsko-Slovensky DH Cup #6Razulastrona www
14.10 AustraliaEnduro World Series Qualifier: Shimano Enduro QldSE Queenslandstrona www
14.10 ChorwacjaEnduro World Series Qualifier: Enduro GrozniGroznjanstrona www
14.10 Wlk.BrytaniaHopetech Women EnduroGisburn Foreststrona www
14.10 ChorwacjaSloEnduro #5: Enduro GrozniGrožnjanstrona www
20.10 BułgariaEnduro World Series Qualifier: Blago EnduroBlagoevgradstrona www
21.10 ArgentynaEnduro World Series Qualifier: Enduro Argentina SeriesBarilochestrona www
21.10 NiemcyEnduro World Series Qualifier: Endurorennen TreuchtlingenTreuchtlingenstrona www
27.10 Wlk.BrytaniaEnduro World Series Qualifier: Fair City Enduro Perth Scotlandstrona www
28.10 AustraliaEnduro World Series Qualifier: 2018 MTBA Gravity Enduro National ChampionshipsAdelaidestrona www
31.10-3.11 TajwanTaipei International Cycle ShowTaipeistrona www
3.11 Meksyk4X Pro Tour #5Mexico Citystrona www
3.11 ChileEnduro World Series Qualifier: Campeonato Nacional Montenbaik Enduro SeriesCorralstrona www
4.11 ChinyFISE ChengduChengdustrona www
10.11 Nowa ZelandiaEnduro World Series Qualifier: Mammoth EnduroNelsonstrona www
10-11.11 AustraliaAsia-Pacific Continental Enduro Series #1Derby, Tasmaniastrona www
1-2.12 AustraliaAsia-Pacific Continental Enduro Series #2Mt Bullerstrona www
2.12 ChileEnduro World Series Qualifier: Compeonato Nacional Montenbaik Enduro SeriesNinhuestrona www
2.12 Nowa ZelandiaEnduro World Series Qualifier: Emerson’s 3 Peaks EnduroDunedinstrona www

* – terminy niepotwierdzone
Kontakt w sprawie kalendarza zawodów: tomasz@43ride.com