Płynny przejazd i zimna kalkulacja dały pewne zwycięstwo Jill Kintner podczas wyścigu Crankworx Rotorua Air DH. Zawody zostały rozegrane na słynnej trasie Mr. Black w Bike Parku Skyline Rotorua, a dzięki zwycięstwu, Kintner przybliżyła się do obrony tytułu Królowej Crankworxa.

Crankworx Rotorua 2018: Kintner i Hannah wygrywają Air DH​
Jill Kintner

Jill Kintner:

Byłam wkurzona po zeszłym roku, gdy przegrałam wyścig o zaledwie 0.09s. W tym roku wiedziałam gdzie mam hamować i mocniej pedałować. Trzymałam się mojego drobnego planu z treningów i udało się.

Ubiegłoroczna zwyciężczyni Vaea Veerbeck tym razem musiała uznać wyższość Jill Kintner i przegrała zawody ze stratą 1.88s. Podium uzupełniła Emilie Siegenthaler.

Jill Kintner:

Jazda po tej trasie polega na jeździe na krawędzi. Musisz wiedzieć, które hopy są zbyt krótkie, a które są długie. Trzeba dokładnie określić miejsca do pedałowania i hamowania. Ten wyścig to po prostu precyzyjne wykonanie założonego planu. W sumie jest to łatwa trasa, ale podczas wyścigu zamienia się w bardzo trudną grę strategiczną.

Crankworx Rotorua 2018: Kintner i Hannah wygrywają Air DH​
Vaea Verbeeck

Dzięki wygranej Jill Kintner objęła prowadzenie w wyścigu po tytuł Królwej Crankworxa. Prowadzi z 375pkt na koncie, druga jest Vaea Verbeeck ze stratą zaledwie 10pkt. Trzecie miejsce zajmuje Casey Brown z dorobkiem 325pkt.

Crankworx Rotorua 2018: Kintner i Hannah wygrywają Air DH​
Emilie Siegenthaler

W rywalizacji mężczyzn mamy podobną sytuację. Ubiegłoroczny zwycięzca Matt Walker musiał uznać wyższość Micka Hannah’a. Trzecie miejsce zajął Tomas Slavik, który w zeszłym roku był drugi.

A jak pojechał Hannah? W tym roku wykręcił czas 2:08.96 i był szybszy o 0.72s od Walkera.

Crankworx Rotorua 2018: Kintner i Hannah wygrywają Air DH​
Sam Blenkinsop

Mick Hannah:

Warunki były perfekcyjne. Na tej trasie musisz utrzymać dobrą i płynną linię przez całą drogę na dół. Pedałujesz gdzie tylko możesz i odpoczywasz jak najwięcej pomiędzy. Taki był mój plan na ten wyścig i wykonałem go perfekcyjnie.

Pomimo przegranej w wyścigu Walker zdobył bardzo cenne punkty potrzebne do rywalizacji o tytuł Króla Crankworxa. Tym samym punktował po raz czwarty w swoim czwartym starcie.

Matt Walker:

Po wyścigu byłem wypruty. Na szczęście miałem kilka dni wolnego, jednak poszedłem posurfować w najmniej odpowiednim momencie. Jednak trzeba trzymać się kupy i cieszyć z samej jazdy i rywalizacji.

Crankworx Rotorua 2018: Kintner i Hannah wygrywają Air DH​
Matt Walker

Matt Walker obecnie zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, w której uzbierał 305pkt. Na prowadzeniu znalazł się Sam Blenkinsop z 350pkt. Dzięki zwycięstwu w Air DH, Mick Hannah wskoczył na czwartą pozycję, tuż za Keeganem Wright’em. Podczas Crankworx Rotorua rozegrany zostanie jeszcze jeden wyścig zjazdowy i będzie to Crankworx Rotorua Downhill.

Jednak zanim zostaną rozegrane zawody zjazdowe, przyjdzie pora na RockShox Rotorua Pump Track Challenge presented by Torpedo7. Z imprezy zostanie przeprowadzona transmisja LIVE na stronie crankworx.com.

Poprzednio na Crankworx Rotorua 2018:


Oficjalna strona: crankworx.com
Zdjęcia: Fraser Britton