Długa i zima przerwa zimowa w Szwecji może być dobra dla narciarzy lub łyżwiarzy, ale zdecydowanie nie służy kolarzom górskim takim jak Max Fredriksson. Jak więc minęła przerwa jednemu z asów światowej serii FMB World Tour? Nowa seria wideo „Off-Season” pokazuje jak młody Szwed dochodził do siebie po paskudnej kontuzji na koniec 2017 roku, a także jak przygotowywał się do pierwszych zawodów slopestyle podczas Crankworx Rotorua.

Wideo: Max Fredriksson - Off Season

Podczas całej filmowej serii zobaczymy tu gościnnie takie gwiazdy jak Thomas Genon, Tomas Lemoine, Brett Rheeder, Tom van Steenbergen, Louis Reboul czy Simon Pagès. Wszystkie odcinki znajdą się na kanale YouTube Maxa i będą dostępne tuż przed pierwszym startem podczas Crankworx Rotorua.

Wideo: Max Fredriksson - Off Season

Podsumowanie serii:

Max Fredriksson:

Ideą „Off-Season” było pokazanie tego co robiłem przez zimę i jak przygotowywałem się do sezonu. Oprócz spędzania czasu na moich lokalnych miejscówkach w Szwecji, wybrałem się także w 5-tygodniowego tripa. Odbyłem go razem z kilkoma innymi zawodnikami FMB i odwiedziliśmy Hiszpanię oraz Francję.

Wideo: Max Fredriksson - Off Season

Odcinek 1:

Max Fredriksson:

W 2017 roku kontuzje trzymały mnie z dala od zawodów i nie mogłem wziąć udziału we wszystkich. W pierwszym odcinku skupiłem się na tym jak dochodzę do siebie po kontuzji. Złamałem dwa razy obojczyk, więc nie było łatwo. Dodatkowo pokazałem jak wygląda moja typowa sesja na skateparku.

Wideo: Max Fredriksson - Off Season

Odcinek 2:

Max Fredriksson:

Szwedzkie zimy są bardzo długie i wielu z nas zmuszonych jest do korzystania z zamkniętych skateparków. Aby uciec przed zimą i polatać trochę na hopkach przed rozpoczęciem sezonu, wybieram się od kilku lat do Hiszpanii. Pod Barceloną znajduje się La Poma Bike Park i jest to świetne miejsce na początek sezonu. W drugim odcinku skupiliśmy się na tym miejscu, aby pokazać jego świetną atmosferę.

Wideo: Max Fredriksson - Off Season

Odcinek 3:

Gościnnie występują Tommy G, Tomas Lemoine, Simon Pagès oraz Louis Reboul

Max Fredriksson:

La Poma Bike Park to niesamowite miejsce i przeważnie spędzam tu pięć tygodni. W tym roku jednak postanowiłem zmodyfikować trochę plany i przekroczyć granicę, by pojeździć we Francji z kumplami. Spędziliśmy szalony tydzień napełniony fajnymi sesjami i jazdą po dobrych miejscówkach.

Wideo: Max Fredriksson - Off Season

Odcinek 4:

Gościnnie występują Brett Rheeder i Tom van Steenbergen

Max Fredriksson:

Po tygodniu we Francji ponownie wróciłem do Barcelony na ostatnie kilka dni tripa. Tym razem zjechało się tu sporo osób z całego świata, m.in. Brett Rheeder czy Tom van Steenbergen. Na tydzień przed rozpoczęciem festiwalu Crankworx Rotorua postanowiłem wrócić do domu na świetną miejscówkę treningową, która otworzyła się w międzyczasie. Prawdopodobnie jest to jedna z najlepszych takich miejscówek w Europie, a Brett i Tom postanowili do mnie dołączyć. Następnie wyleciałem na moje pierwsze zawody od feralnej gleby w 2017 roku…

Wideo: Max Fredriksson - Off Season

Jeśli chcecie być na bieżąco z aktywnościami Maxa: