Crankworx 2018: początek rywalizacji już niedługo!

Jedna z najtrudniejszych imprez dla kolarzy górskich jest już tuż za rogiem, a w sezonie 2018 Crankworx World Tour będzie świadkiem koronacji całej królewskiej rodziny! W ubiegłych latach miała miejsce bardzo zacięta rywalizacja o tytuł Króla i Królowej Crankworxa, a w tym roku organizatorzy powiększyli pulę nagród, by walka była jeszcze bardziej emocjonująca. Zwycięzcy otrzymają po 20.000$ CAD, drugie miejsce to zarobek rzędu 10.000$ CAD, a trzecie 5.000$ CAD.

Crankworx 2018: początek rywalizacji już niedługo!
Crankworx Rotorua 2017 – Vaea Verbeeck

Kolejnymi zmianami, których doczekała się seria jest dodanie nowych imprez oraz re-organizacja niektórych kluczowych zawodów. Tym samym w Rotorua zobaczymy kompletnie nowe zawody zjazdowe oraz Dual Slalom (dual również w Les Gets) oraz powrót imprezy Whip-Off do ogólnej klasyfikacji punktowej. W sumie zawodnicy będą mogli zbierać punkty w aż 30 konkurencjach, a panie w 22.

Kto weźmie udział? Wśród pań zdecydowaną faworytką będzie obecna Królowa Jill Kintner, ale wśród rywalek znajdą się takie zawodniczki jak Casey Brown, Tahnee Seagrave, Emilie Siegenthaler, Vaea Verbeeck czy Cecile Ravanel. Niestety ta ostatnia nie weźmie udziału w festiwalu w Rotoura, ale będzie obecna podczas europejskich przystanków Crankworxa. Niestety w tegorocznym tourze nie zapowiada się na obecność drugiej zawodniczki z zeszłego sezonu, Caroline Buchanan, która wciąż dochodzi do siebie po ciężkim wypadku samochodowym.

W rywalizacji mężczyzn aktualnie panujący Król Adrien Loron będzie musiał odeprzeć ataki m.in. Tomasa Slavika, Sama Blenkinsopa, Barry’ego Noblesa, Basa van Steenbergena, Austina Warrena czy Bernarda Kerra. Niestety ten ostatni w Rotorua nie wystąpi z powodu kontuzji stopy, podobnie jak Jack Moir, który z kolei zmaga się z kręgosłupem.

Crankworx 2018: początek rywalizacji już niedługo!
Crankworx Rotorua 2017 – Jill Kintner

Wykaz imprez w 2018 roku wygląda następująco: