JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE JUŻ DOSTĘPNY!

Slopestyle wchodzi w nową erę. Crankworx World Tour we współpracy z Freeride Mountain Bike Association (FMBA) z radością ogłaszają wspólną serię zawodów na 2018 rok. Od tego roku powstanie elitarna seria zawodów slopestyle, która zastąpi diamentową rangę zawodów FMB oraz Crankworx Slopestyle World Tour. Tym samym powstaje seria Crankworx FMBA Slopestyle World Championship (SWC) i będzie to wisienka na torcie każdego przystanku festiwalu Crankworx na świecie.

Crankworx and FMBA Launch Slopestyle World Championship
Emil Johansson

Darren Kinnaird, Dyrektor Generalny Crankworx World Tour:

Prowadziliśmy dwie różne elitarne serie zawodów i przyszedł czas, gdy zapytaliśmy się samych siebie – po co? Crankworx i FMBA to dwie organizacje, które są integralną częścią sportu. Dzięki temu, że połączyliśmy serie, zawodnicy będą mieli większe wsparcie i spokojnie będą mogli skupić się na rywalizacji na najwyższym poziomie. Dzięki SWC również fani będą mieli łatwiej by połapać się w tym wszystkim, a zawodnicy startujący w serii FMB World Tour będą mieli cel, aby awansować na najważniejsze zawody SWC.

FMBA jako ciało zarządcze będzie dalej wspierało FMB World Tour, podział zawodów wciąż będzie polegał na brązowej, srebrnej, złotej i diamentowej randze, a dzięki światowemu rankingowi FMB, młodzi zawodnicy będą mogli awansować do imprez rangi SWC. Zmienione zostały również zasady punktacji w złotych i srebrnych imprezach, aby zawodnicy zdobywali więcej punktów i rywalizacja była bardziej zacięta.

Crankworx and FMBA Launch Slopestyle World Championship
Nicholi Rogatkin

Tarek Rasouli, wiceprezes FMBA:

Wydaje mi się, że współpraca Crankworxa i FMBA ułatwią progres naszego sportu. Crankworx Whistler był jednym z powodów, dla których stworzyliśmy serię FMB World Tour, więc współpracowaliśmy razem już od długiego czasu. Stwierdziliśmy, że utrzymywanie dwóch różnych rankingów komplikuje sprawy na wielu poziomach, więc to było naturalne, że usiedliśmy do rozmów i od teraz robimy wszystko razem.

Ogólnie podczas Crankworx FMBA Slopestyle World Championship na nagrody zostanie przeznaczona pula ponad 200.000 USD, a tytuł Mistrza Świata Slopestyle zostanie przyznany podczas ostatniej rundy, czyli Red Bull Joyride na Crankworx Whistler w Kanadzie. W międzyczasie w dalszym ciągu będzie oferowana nagroda Potrójnej Korony Slopestyle’u – Crankworx przekaże 25.000 USD zawodnikowi, który wygra trzy z czterech imprez slopestyle podczas przystanków festiwalu.

Crankworx and FMBA Launch Slopestyle World Championship
Szymon Godziek

W tym roku odbędzie się aż 14 imprez SWC, a w kolejnych latach sześciu najlepszych zawodników z rankingu SWC z zeszłego roku będzie automatycznie zakwalifikowanych na te imprezy. Póki co pewnych startu jest sześciu najlepszych zawodników serii FMB Diamond Series z zeszłego roku. Na sześć tygodni przed imprezą kolejnych najlepszych sześciu zawodników z aktualnego rankingu FMB World Tour zostanie automatycznie zakwalifikowanych. Dodatkowo dostępne będą dwie dzikie karty, które będzie można zdobyć podczas złotej rangi zawodów FMB. Z kolei dożywotnie prawo startu otrzymają zwycięzcy zawodów Red Bull Joyride.

Lista sześciu zawodników zakwalifikowanych do startu w tegorocznej serii Crankworx FMBA Slopestyle World Championship:

1. Emil Johansson
2. Nicholi Rogatkin
3. Szymon Godziek
4. Ryan Nyquist
5. Brett Rheeder
6. Diego Caverzasi

Crankworx and FMBA Launch Slopestyle World Championship
Brett Rheeder

Brett Rheeder:

Crankworx i FMBA tworząc jedną serię nie tylko ułatwiają wszystko dla fanów, ale również legalizują i budują podstawy w kierunku, w którym chcemy się rozwijać. Moim najważniejszym celem jako zawodnika jest doprowadzenie do pojawienia się slopestyle’u na Igrzyskach Olimpijskich. Czuję, że rozwój sportu, transmisje, sponsorzy, sojusz Crankworxa i FMBA, zdecydowanie mogą pomóc w uzyskaniu odpowiedniego zainteresowania, aby to zrobić.

FMB World Tour rozpocznie swój dziewiąty sezon, a lista tegorocznych zawodów wkrótce zostanie ogłoszona. Pierwszą imprezą serii SWC będą zawody Crankworx Rotorua Slopestyle in Memory of McGazza, które odbędą się 24-go marca w Rotorua w Nowej Zelandii.

Crankworx and FMBA Launch Slopestyle World Championship
Diego Caverzasi

Więcej informacji o rankingu i serii SWC można znaleźć tutaj. Jeśli chcecie być na bieżąco z FMB World Tour oraz SWC, to zapraszamy do śledzenia stron: fmbworldtour.com oraz crankworx.com


Zdjęcia: Rich K Photography