W poniedziałek 12 marca 2018 w kompleksie Aqua Zdrój w Wałbrzychu odbyła się prezentacja teamu KKW Whyte Nexelo Wałbrzych. Klub, który od ponad 10 lat zajmuje się szkoleniem zawodników w olimpijskiej dyscyplinie MTB XCO, od sezonu 2018 będzie rozwijał również sekcję Enduro.

Trzon tej sekcji tworzą Łukasz „Lusiek” Szymczuk oraz Mateusz „Balon” Baliński – czołowi zawodnicy polskiej sceny Enduro. Oprócz nowej sekcji, sezon 2018 stoi też pod znakiem rozpoczęcia współpracy z nowymi sponsorami – polskim przedstawicielem brytyjskiego producenta rowerów WHYTE oraz producentem części i akcesoriów rowerowych NEXELO.

Każda z sekcji klubu ma na ten rok ściśle sprecyzowane cele. Dla zawodników Enduro jest to zakwalifikowanie się do Enduro World Series i walka na Mistrzostwach Polski w Srebrnej Górze, jak również starty m.in. w cyklu Enduro MTB Series. Dla zawodników Cross Country celem jest jak najlepsze zaprezentowanie się na imprezach mistrzowskich XCO, XCE oraz Maraton. Jako starty kontrolne planowane są udziały w cyklu Pucharu Polski oraz Pucharu Czech XCO.

Młodsza część klubu (a szkolenie dzieci i młodzieży jest główną działalnością KKW) szykuje się do startów w Eliminacjach Olimpiady Młodzieży i jak najlepszego pokazania się na Finale OOM. Prężnie działająca przy klubie szkółka kolarska oraz grupa Młodzików będzie w trakcie sezon zdobywać doświadczenia na lokalnych wyścigach, ale także na imprezach Pucharu Polski i Pucharu Czech.

Oprócz nowych partnerów, od wielu lat nieustannie wspierają klub: Sportfuel.pl– dzięki któremu zawodnicy mają dostęp do praktycznie każdego rodzaju i każdej marki odżywek dostępnych na polskim rynku. Stroje dla teamu XC przygotowuje topowa polska marka – Quest, zaś team Enduro będzie ubrany od stóp do głów przez Alpinestars. Osobne podkreślenie zasług w rozwoju należy się Urzędowi Miasta Wałbrzycha, który wspiera klub zarówno finansowo jak i stwarzając warunki do treningu poprzez m.in. udostępnianie obiektów sportowych.


Połączenie doświadczenia w szkoleniu Cross Country, świeżości dyscypliny Enduro oraz wsparcia sponsorów i partnerów stwarza idealną okazję do komfortowego przygotowania do sezonu dla zawodników wszystkich sekcji. Pierwsze starty już pod koniec miesiąca!

www.facebook.com/KKWMTB
www.facebook.com/WhyteRacingTeam