PROMOCJA BLACK FRIDAY: JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE

Gdy słońce schowało się za szczyty francuskich Alp, wystrzeliły fajerwerki, zawyły wuwuzele i piły mechaniczne, a miejscowi fani kolarstwa górskiego byli wniebowzięci. Rozpoczął się festiwal Crankworx Les Gets, a pierwszymi zawodami była impreza RockShox Les Gets Pump Track Challenge. W wyścigu pań doszło do sporej niespodzianki, gdzie triumfowała miejscowa zawodniczka Mathilde Bernard.

Crankworx Les Gets 2018: zawody pump track rozpoczęły festiwal
Jill Kintner vs Mathilde Bernard

Dla 18-latki był to pierwszy start w festiwalu Crankworx, a w wielkim finale zmierzyła się z absolutną dominatorką dyscypliny, 36-letnią Jill Kintner.

Mathilde Bernard:

Czuję się wspaniale. To był mój pierwszy start w Crankworxie i w ogóle jestem tu pierwszy raz. Nie spodziewałam się dostać do finału i zmierzyć się z prawdziwą legendą. To coś niesamowitego!

Bernard wygrała obydwa przejazdy pokonując Królową Crankworxa o 0.07 i 0.09s.

Zebrani fani byli już wniebowzięci, a w kolejnym finale również był ich reprezentant. Tomas Lemoine podczas RockShox Rotorua Pump Track Challenge presented by Torpedo7, pokazał że jest bardzo groźny, a w finale zmierzył się z Keeganem Wrightem, który również wygrał zawody w Nowej Zelandii, ale rok wcześniej.

Crankworx Les Gets 2018: zawody pump track rozpoczęły festiwal
Adrien Loron

Tym razem Francuzi musieli przełknąć gorycz porażki, ponieważ Wright wygrał o 0.05 i 0.11s.

Tomas Lemoine:

Bardzo się cieszę, że wróciłem na podium i to od razu na najwyższy stopień. To świetna sprawa wygrać we Francji, a zawody nie mogły ułożyć się lepiej. Panuje tu wspaniała atmosfera i jestem bardzo szczęśliwy.

W wyścigu o trzecie miejsce zmierzyli się Luca Cometti oraz trzykrotny Mistrz Świata Crankworx Pump Track Adrien Loron. Niestety ponownie miejscowi fani nie mogli być zadowoleni, ponieważ Cometti zgarnął brązowy medal.

Adrien Loron:

To były wspaniałe zawody, zwłaszcza dla moich rodaków. Mathilde wygrała swoje pierwsze zawody na pump tracku i to pokonując samą Jill Kintner. Jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy. Uczyłem ją jeździć na BMXie jak miała 8 lat, więc nie mogę być bardziej dumny. Cieszę się również z mojego czwartego miejsca.

Kialani Hines, która do tej pory walczyła z Kintner w dotychczasowych finałach Crankworxa, tym razem zmierzyła się z w wyścigu o brąz z Vaeą Veerbeck. Wracająca po kontuzji Kanadyjka musiała uznać wyższość Amerykanki i to właśnie Hines zajęła trzecie miejsce.

Crankworx Les Gets 2018: zawody pump track rozpoczęły festiwal
Tomas Lemoine vs Keegan Wright

Wieczorne rozstrzygnięcia zawodów Pump Track z pewnością dolały trochę oliwy do ognia w rywalizacji o tytuł Króla i Królowej Crankworxa. Dzięki czwartemu miejscu, Tomas Lemoine wyszedł na prowadzenie przed Samem Blenkinsopem. Z kolei Wright wskoczył na trzecie miejsce. Adrien Loron wspina się po drabince i obecnie zajmuje czwarte miejsce. Wśród pań wciąż na prowadzeniu jest Jill Kintner, a drugie miejsce zajmuje Casey Brown, która zdobyła kilka punktów podczas zawodów Official European Whip-Off Championships presented by SPANK.

Crankworx Les Gets 2018: zawody pump track rozpoczęły festiwal
Crankworx Les Gets pump track podium

Casey Brown zazwyczaj króluje podczas lotów bokiem wśród pań, ale tym razem musiała uznać wyższość reprezentantki Nowej Zelandii – Vinny Armstrong. Jest to pierwsza kobieta, która zdetronizowała Brown.

Crankworx Les Gets 2018: zawody pump track rozpoczęły festiwal
Vinny Armstrong

Vinny Armstrong:

To wspaniałe uczucie! W zawodach było naprawdę mnóstwo dziewczyn, które świetnie skakały.

W rywalizacji mężczyzn triumfował Ryan Howard.

Crankworx Les Gets 2018: zawody pump track rozpoczęły festiwal
Ryan Howard

Kolejną imprezą podczas festiwalu będzie Muc-Off Dual Speed & Style Les Gets. Zawody będą transmitowane na żywo na stronie crankworx.com w piątek od godziny 17:30.

Crankworx Les Gets 2018: zawody pump track rozpoczęły festiwal
Podium Official European Whip-Off Championships presented by SPANK

Więcej informacji o imprezach oraz harmonogram festiwalu Crankworx Les Gets znajdziecie w tym miejscu.


Oficjalna strona: crankworx.com
Zdjęcia: Fraser Britton