JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE JUŻ DOSTĘPNY!

Rowerowy weekend Diverse Downhill Contest w Bike Parku Kasina przed nami! Już 21-22 lipca czeka nas najważniejsza impreza kolarstwa zjazdowego tego roku, czyli Mistrzostwa Polski, a razem z nimi mnóstwo dodatkowych atrakcji skierowanych do kibiców i fanów dwóch kółek w wersji MTB. Na starcie zawodów staną topowi rowerzyści kraju, którzy walczyć będą o tytuł Mistrza Polski.

Rowerowy weekend w Kasinie - najważniejsza impreza downhillowa 2018 w Polsce

Imprezy cyklu Diverse Downhill Contest od zawsze wzbudzają wielkie emocje i przysparzają ogromnej dawki adrenaliny. Co za tym idzie, trzeci weekend lipca będzie świetną okazją do kibicowania najlepszym zawodnikom tej ekstremalnej dyscypliny, którzy zmierzą się na długiej, trudnej i ciekawej trasie, będącej kombinacją trzech różnych bike parkowych tras. Zawodnicy wystartują w ośmiu kategoriach, dopasowanych do umiejętności, wieku jak i posiadanego sprzętu.

Rowerowy weekend w Kasinie - najważniejsza impreza downhillowa 2018 w Polsce

Rowerowy weekend w Bike Parku Kasina to także szeroka gama atrakcji towarzyszących, zachęcająca amatorów dwóch kółek do aktywnego spędzenia czasu. Na miejscu znajdziecie propozycje zarówno dla młodszych i starszych, dla doświadczonych rowerzystów jak i dla osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z rowerem:

  • Kids Race – zawody downhillowe dla dzieci do 15 roku życia, z podziałem na kategorie wiekowe.
  • Leatt Pumptrack (w trzech kategoriach wiekowych) – czyli wyścig na torze zamkniętym w pętli, składającym się z band i muld. W tej atrakcji wystartować możecie bez względu na posiadany sprzęt – ba! Niepotrzebny będzie Wam nawet łańcuch, ponieważ ściganki na pumptracku obywają się bez pedałowania.
  • Diverse wycieczka enduro – rowerowa wycieczka z przewodnikiem dla grupy początkującej, podczas której zwiedzicie malownicze okolice stoku parku rowerowego w Kasinie Wielkiej.
  • Monster Best Whip Contest – czyli jeden z punktów obowiązkowych każdej edycji Diverse Downhill Contest. Jest to konkurs skoków podczas którego zawodnicy konkurują o jak najbardziej stylowe „wyłamanie” w locie roweru.

Rowerowy weekend w Kasinie - najważniejsza impreza downhillowa 2018 w Polsce

Udział w atrakcjach dodatkowych jest darmowy, a zapisać się na nie można wypełniając krótki formularz zgłoszeniowy w tym miejscu.

Tradycyjnie nie zabraknie również konkursu na najlepszego foto reportera wydarzenia oraz na najlepiej kibicującą ekipę, czyli Diverse Foto Contest oraz Best Fan.

Rowerowy weekend w Kasinie - najważniejsza impreza downhillowa 2018 w Polsce

Zapisy online na zawody DH trwają do środy 18 lipca do godziny 23:59 pod adresem: race-timing.pl

Mistrzostwa Polski Diverse Downhill Contest 2018 zbliżają się wielkimi krokami, zawczasu więc poinformujcie swoją rodzinę, przyjaciół lub drugą połówkę i zaplanujcie wspólny wypad do Bike Park Kasina – największego, rowerowego obiektu tego typu w naszym kraju. Rowerowa przygoda oraz weekend pełen sportowych wrażeń gwarantowany!

Rowerowy weekend w Kasinie - najważniejsza impreza downhillowa 2018 w Polsce

Więcej informacji: downhillcup.eu
Wydarzenie: facebook.com/events/1993019530915124
Facebook: facebook.com/downhillcontest
Organizator – Agencja Sport UP: facebook.com/sportupagencja


Zdjęcia: Piotr Staroń