JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE JUŻ DOSTĘPNY!

Europejska seria enduro spod znaku Enduro World Series wystartuje już za kilka tygodni. W ramach nowego pucharu odbędą się cztery wyścigi, a pierwszy będzie miał miejsce z końcem miesiąca we włoskiej miejscowości Val di Fassa. Europejska seria ma być pomostem pomiędzy zawodami kwalifikacyjnymi oraz główną serią EWS. Dzięki temu zawodnicy, którzy chcą zdobyć niezbędne punkty, będą mieli zawody w miarę blisko domu oraz szansę zdobycia kompletnie nowego tytułu – Mistrza Europejskiej Serii Enduro EWS.

Podobne serie utworzone zostały dla pozostałych kontynentów. O ile północnoamerykańska oraz azjatycka seria wystartują w późniejszym terminie, to Europejczycy będą mieli szansę już teraz zdobyć trochę punktów. Pierwsze zawody będą zorganizowane we włoskich Dolomitach pod egidą Superenduro i będą to zawody Drop Down Superenduro Val di Fassa.

Enduro World Series: the European Enduro Series heads to Italy for round one

Enrico Guala, Superenduro:

Zawody w Val di Fassa przypomina mi naszą pierwszą imprezę jaką kiedykolwiek zorganizowaliśmy we Włoszech. Były to pierwsze zawody Superenduro w San Remo w 2008 roku. Następnie pierwszą imprezę rangi EWS zorganizowaliśmy w 2013 roku w Punta Ala. Wygląda na to, że nasz team cieszy się zaufaniem, bo wiemy jak robić tego typu zawody i jesteśmy dumni z tego, że możemy rozpocząć Europejską Serię Enduro EWS.

Druga runda odbędzie się w południowej Francji w Les Orres w regionie Haute-Alpes. Zawodnicy zmierzą się tam z klasycznymi francuskimi trasami, które są strome i techniczne. Warto dodać, że będzie tu dostępne wsparcie w postaci wyciągów.

Emmanuelle Tahmazian, Biuro Turystyczne Les Orres:

Resort i bike park Les Orres jest zaszczycony możliwością zorganizowania tak wspaniałej imprezy rowerowej. Wyścig zaoferuje idealny miks przewyższeń i zróżnicowanych tras. Zawodnicy mogą spodziewać się wspaniałych widoków na tutejszych singlach, które są bardzo szybkie i mają mnóstwo technicznych zakrętów. Start będzie na wysokości 2600m, skąd rozciąga się wspaniały widok na panoramę gór i jezioro Serre-Poncon.

Następnie seria przeniesie się do szwajcarskiego Zermatt na festiwal Traillove. Zawody odbędą się w cieniu legendarnego szczytu Matterhorn, co zapowiada, że dla wielu osób będą to priorytetowe zawody. Zwłaszcza, że to właśnie w tym miejscu odbędzie się zakończenie sezonu Enduro World Series w 2019 roku.

Enduro World Series: the European Enduro Series heads to Italy for round one

Mathias Julen, Traillove:

Zermatt oferuje szeroki wybór alpejskich tras otoczonych unikalną panoramą ze szczytem Matterhorn w tle. Odcinki będą zróżnicowane: od technicznych singli do szybkich linii przez alpejskie lasy z miksem kamieni i korzeni. To będzie wspaniała zapowiedź tego, czego można spodziewać się w 2019 roku!

Na zakończenie sezonu wybrane zostało jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w rowerowym światku. Ostatnia runda rozegrana zostanie w szkockim Fort William i to właśnie tutaj wyłoniony zostanie pierwszy Mistrz Europejskiej Serii Enduro EWS.

Frazer Coupland, No Fuss Events:

Jesteśmy zaszczyceni tym, że będziemy mogli zorganizować finał serii. Fort William jest znane ze swojej wspaniałej trasy zjazdowej, ale w okolicy jest ogromna sieć tras rowerowych, które chcielibyśmy pokazać światu.

Enduro World Series: the European Enduro Series heads to Italy for round one

Chris Ball, Dyrektor Generalny Enduro World Series:

To wspaniała chwila w rozwoju EWS. Nowa seria powinna być idealnym miejscem, aby zawodnicy mogli pokazać swoje umiejętności i zdobyć tym samym miejsce w głównej serii EWS. Często amatorzy i zawodnicy prywatni nie mają wystarczających środków, by polecieć na zawody i właśnie dla nich stworzyliśmy kontynentalne serie. Nie mogę doczekać się pierwszych zawodów i zakończenia całej serii.


Oficjalna strona: enduroworldseries.com
Więcej informacji: enduroworldseries.com/continental-enduro-series