JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE JUŻ DOSTĘPNY!

Drugi weekend z rzędu mogliśmy ekscytować się emocjami związanymi z najważniejszą wyścigową serią na świecie – Puchar Świata DH. Trzecia runda odbyła się w Bike Parku Leogang w Austrii i zapowiadały się bardzo emocjonujące zawody. Aaron Gwin (The YT Mob) miał szansę przejść do historii jako pierwszy zawodnik kategorii elita mężczyzn, który wygrał cztery razy z rzędu tą samą imprezę. Jednak inni zawodnicy chcieli mu w tym przeszkodzić za wszelką cenę.

Puchar Świata DH 2018 #3: Rachel Atherton i Amaury Pierron wygrywają w Leogangu
Amaury Pierron

Elita mężczyzn

W elicie mężczyzn żaden zawodnik w historii nie wygrał tej samej imprezy cztery razy z rzędu. Taką szansę miał Aaron Gwin (The YT MOB), który wygrał tu już trzy razy i zapowiadało się, że zrobi to po raz kolejny. Jego rewelacyjny przejazd był najlepszy aż do przejazdu czołowej trójki kwalifikacji. O ile Brook MacDonald (MS Mondraker Team) nie dał rady, to sztuka ta udała się Amaury’emu Pierron’owi (Commencal / Vallnord). Tydzień po swoim pierwszym zwycięstwie w historii o pół sekundy wyprzedził Gwina i wygrał swoją drugą rundę Pucharu Świata DH. O zwycięstwo walczył jeszcze najszybszy w kwalifikacjach Luca Shaw (Santa Cruz Syndicate), ale na jednej z ostatnich sekcji wypadł z trasy i pogrzebał swoje szanse.

W zawodach wzięli również udział nasi rodacy. Sławomir Łukasik (Hiag-Data NS Bikes Factory Racing) po 32 lokacie w eliminacjach w finałach był o jedną pozycję gorszy. Do finałów nie awansował niestety drugi z Polaków, Wojciech Czermak, który w eliminacjach zajął dopiero 98 miejsce.

Puchar Świata DH 2018 #3: Rachel Atherton i Amaury Pierron wygrywają w Leogangu
Sławomir Łukasik i Wojciech Czermak / fot. Sebastian Sternemann / Hiag-Data NS Bikes Factory Racing

Elita kobiet

Wśród pań trzeci wyścig sezonu przyniósł trzecią zwyciężczynię. Tym razem najszybsza okazała się Rachel Atherton (Trek Factory Racing DH), która w kwalifikacjach zaliczyła upadek i zapowiadało się na kolejną niespodziankę. Drugie miejsce ponownie zajęła Myriam Nicole (Commencal / Vallnord). Zwyciężczyni kwalifikacji Tahnee Seagrave (Transition Bikes / Muc-Off Factory Racing) zajęła trzecie miejsce, ale podczas wyścigu wypadła z trasy i wróciła poza miejscem wyjazdu. Tym samym została zdyskwalifikowana, a na podium wskoczyła Tracey Hannah (Polygon UR). Prowadzenie w klasyfikacji generalnej objęła Myriam Nicole z 610pkt, a tuż za nią jest Rachel Atherton z 600pkt.

Puchar Świata DH 2018 #3: Rachel Atherton i Amaury Pierron wygrywają w Leogangu
Rachel Atherton

Juniorzy i juniorki

W rywalizacji juniorek ponownie najszybsza okazała się Valentina Höll, dla której było to trzecie zwycięstwo w swoim pierwszym sezonie startów w Pucharze Świata DH. Zwycięstwo chyba najważniejsze, ponieważ przed własną domową publicznością. Zapowiada się, że starsze zawodniczki wkrótce będą miały bardzo groźną rywalkę. Najszybszym juniorem okazał się z kolei Kye A’Hern (Canyon Factory Downhill Team), który o zaledwie 0.05s wyprzedził Thibaulta Daprelę (Commencal / Vallnord). Dzięki temu zwycięstwu objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej (150pkt) wyprzedzając swojego rywala o zaledwie 10pkt.

Puchar Świata DH 2018 #3: Rachel Atherton i Amaury Pierron wygrywają w Leogangu
Valentina Höll

Puchar Świata DH 2018 #3: Rachel Atherton i Amaury Pierron wygrywają w Leogangu Puchar Świata DH 2018 #3: Rachel Atherton i Amaury Pierron wygrywają w Leogangu
Podium Elity Mężczyzn oraz Elity Kobiet


Oficjalna strona: uci.ch
Zdjęcia: Bartek Woliński wolisphoto.com /Red Bull Content Pool, Sebastian Sternemann