JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE JUŻ DOSTĘPNY!

Zapowiedź Trek Enduro MTB Series w Przesiece

Enduro w sercu Karkonoszy

Już 16 czerwca w Przesiece startuje cykl zawodów TREK Enduro MTB Series. Zapowiada się cały dzień ścigania on-sight, po długich i surowych ścieżkach Karkonoszy, w gronie najlepszych europejskich zawodników. Ale nie tylko! Dwudniowa impreza połączy rywalizację z testami rowerów, szkoleniami i… plażowaniem!

Zapowiedź Trek Enduro MTB Series w Przesiece

Rekordowe odcinki specjalne

Gminę Podgórzyn TREK Enduro MTB Series odwiedza po raz czwarty, ale nie myślcie, że z tego powodu trasy będą nudne! Wręcz przeciwnie – organizatorzy obiecują solidną porcję świeżych, soczystych singli, składających się na około 30-kilometrową trasę z 1500 metrami przewyższenia.

Zapowiedź Trek Enduro MTB Series w Przesiece

To, co w niej najważniejsze, to oczywiście odcinki specjalne – pokonywane „w ciemno”, czyli w formule on-sight. Krótko mówiąc: rozgrzewajcie łydki, płuca i nadgarstki, bo będzie co jechać! Chyba jeszcze nie było na polskich zawodach enduro tak długich oesów – będziemy pod wrażeniem, jeżeli najlepszym zawodnikom uda się pokonać barierę 25 minut czystego ścigania.

Zapowiedź Trek Enduro MTB Series w Przesiece

Mocna reprezentacja

Wyzwanie to podejmie ponad 250 uczestników z Polski i zagranicy, między innymi Milan Čižinský (trzeci Masters na tegorocznym Enduro World Series w Chile) i Přemek Tejchman (numer 1 rankignu EWS Qualifier Series 2017) oraz czołówka polskiej sceny enduro m.in. Kasia Burek, Asia Światłoń, Mateusz Baliński, Łukasz Szymczuk, Roman Kwaśny, bracia Trzcińscy, bracia Reczek i wielu inny.
Do grona zawodników możesz dołączyć tutaj: zapisy.enduromtbseries.pl/pl

Zapowiedź Trek Enduro MTB Series w Przesiece

Nie tylko racing!

Zawodnicy Whyte Racing (Mateusz Baliński i Łukasz Szymczuk) poprowadzą też szkolenia techniki jazdy – jedną z niedzielnych atrakcji. Również dzień po zawodach odbędą się szkolenia pierwszej pomocy i testy rowerów Trek, Whyte, Giant i Canyon (bezpłatne dla zawodników).

Będzie więc okazja do rozjeżdżenia się po sobotnim ściganiu i po… „Plaża Party”! Mając w pamięci poprzednie imprezy, podpowiemy tylko, żeby nie szukać noclegu zbyt daleko ;) Bazą imprezy będzie Rezydencja Markus. Strój z akcentami plażowymi mile widziany. Zapraszamy!

Zapowiedź Trek Enduro MTB Series w Przesiece

Harmonogram imprezy:

 • 15 czerwca 2018 – piątek
  • 17:00 – 22:00 – odbiór pakietów startowych (biuro zawodów w ośrodku Markus – Przesieka ul. Dolina Czerwienia 14, 58-563 Podgórzyn)
 • 16 czerwca 2018 – sobota
  • 7:30 – 9:30 – odbiór pakietów startowych, ośrodek Markus
  • 9:50 – odprawa techniczna
  • 10:00 – start pierwszej grupy startowej (aktywacja chipów, rozdanie map i podpisanie listy startowej)
  • 10:00 – 17:00 – zawody
  • 17:30 – impreza „Plaża Party”: grill, ognisko, konkursy, integracja :)
  • 18:30 – dekoracja zwycięzców i losowanie nagród
 • 17 czerwca 2018 – niedziela
  • 9:00 – 15:00 – szkolenie techniki jazdy z Whyte Racing
  • 9:00 – 14:00 – testy rowerów Trek, Whyte, Giant, Canyon
  • 10:00 – 14:00 – szkolenie z pierwszej pomocy (bezpłatne) – zapisy na miejscu w biurze zawodów

Zapowiedź Trek Enduro MTB Series w Przesiece

Aktualne informacje na facebook.com/TrekEnduroMTBseries
Wydarzenie: facebook.com/events/2011218895806839