Edge 520 Plus z mapami i szczegółowymi wskazówkami nawigacyjnymi, kompaktowy Edge 130, a także nowy radar wsteczny ze światłem Varia RTL510 dla poprawy bezpieczeństwa w ruchu ulicznym.

Garmin Edge 520 Plus – nawigacja i nowe trasy

Pierwszą spośród trzech nowości w rodzinie urządzeń marki Garmin dla rowerzystów jest Edge 520 Plus. Popularny licznik, został przede wszystkim wzbogacony o zaawansowane funkcje nawigacyjne. Urządzenie ma teraz wgraną fabrycznie mapę Garmin Cycle Map i zapewnia szczegółowe wskazówki w czasie jazdy. Najnowszy licznik GPS nie tylko prowadzi po zaplanowanej wcześniej trasie, ale pomaga też wrócić na nią, jeżeli przypadkiem ominie się zakręt, np. podczas szybszego zjazdu.

Garmin – mocny start w nowym sezonie

To jednak nie wszystko. Korzystając z aplikacji Strava Routes, można łatwo wgrywać do urządzenia wybrane trasy i odcinki, a dzięki fabrycznie zainstalowanej aplikacji Strava Live Segments, rywalizować na nich z innymi lub powalczyć o poprawę swojego najlepszego czasu. Urządzenie wyświetla powiadomienia o początku i końcu segmentu, a wyniki są porównywane w odstępach sekundowych. Dostęp do jeszcze większej liczby tras zapewnia zainstalowana fabrycznie aplikacja Trailforks. Pozwala na wyszukiwanie i pobieranie map najciekawszych ścieżek w ponad 80 państwach!

Efektywny trening i lepsze wyniki

Garmin Edge 520 Plus posiada oczywiście wszystkie funkcje swojego poprzednika, które uczyniły z niego doskonałe narzędzie dla tych, którzy chcą trenować efektywnie i osiągać jak najlepsze wyniki w czasie wyścigów. Licznik współpracuje m.in. z pedałami Garmin Vector 3 z czujnikiem mocy, a także opaskami z czujnikiem tętna. Dzięki nim urządzenie dostarcza informacji na temat mocy, kadencji, dynamiki jazdy czy maksymalnego pułapu tlenowego. Analiza tego typu danych w aplikacji Garmin Connect, umożliwia z kolei monitorowanie wydajności i porównywanie kolejnych treningów.

Garmin – mocny start w nowym sezonie

Skoro zaś o treningach mowa. Garmin Edge 520 Plus ma zainstalowaną fabrycznie aplikację TrainingPeaks Daily Workout, działająca jak wirtualny trener, którego można zabrać ze sobą na każdą jazdę. Dzięki niej urządzenie wyświetla w czasie rzeczywistym wskazówki dotyczące czasu trwania i intensywności interwałów. Uzupełnieniem jest aplikacja Best Bike Split, która pozwala zobaczyć, jak zmiany w wadze, mocy oraz oporze powietrza wpływają na docelowy czas wyścigu i tworzy idealny plan rozłożenia mocy na cały wyścig, pozwalający tym samym osiągnąć jak najlepszy czas.

Łączność i bezpieczeństwo

Poza zaawansowanymi funkcjami nawigacyjnymi i rozbudowanymi możliwościami mierzenia efektywności treningu, Garmin Edge 520 Plus wyświetla również powiadomienia z telefonu, pozwala rodzinie i znajomym śledzić pozycję użytkownika dzięki funkcji LiveTrack, a jemu samemu mieć oko na pozostałych jadących w grupie i być dla nich widocznym na mapie dzięki funkcji GroupTrack. Co więcej podobne urządzenia Garmin umożliwiają przesyłanie komunikatów tekstowych, a w razie wypadku Edge 520 Plus wyśle do ustalonego kontaktu informację o położeniu użytkownika.

Garmin – mocny start w nowym sezonie

Nowy Edge jest kompatybilny z systemem inteligentnego oświetlenia Varia, w tym z zaprezentowanym właśnie radarem wstecznym RTL510. To montowane na sztycy podsiodłowej urządzenie sygnalizuje zbliżanie się pojazdów nadjeżdżających z tyłu z odległości nawet 140 metrów za pomocą komunikatów wyświetlanych na ekranie licznika (lub dedykowanego wyświetlacza). Tylne światło widoczne z odległości 1,6 km i zakresie 220 stopni, ostrzega zaś kierowców w miarę ich zbliżania się do rowerzysty.

Garmin Edge 130 – Kompaktowy z dużymi możliwościami

Drugim z zaprezentowanych właśnie liczników jest Edge 130 z monochromatycznym wyświetlaczem o przekątnej 1,8 cala. Na pierwszy rzut oka wymiary urządzenia mogą być nieco mylące, bo posiada ono naprawdę rozbudowane funkcje. Dzięki wykorzystaniu do nawigacji systemów GPS, GLONASS i Galileo, licznik dostarcza dokładne informacje na temat dystansu, wysokości i prędkości w czasie jazdy, a także zapewnia wskazówki nawigacyjne, prowadząc po zaplanowanej wcześniej trasie. Tę stworzyć można np. za pomocą narzędzia Course Creator w serwisie Garmin Connect. Po sparowaniu z kompatybilnymi czujnikami mocy i tętna, urządzenie zapewnia stały dopływ danych na temat intensywności wysiłku, umożliwiając tworzenie statystyk poszczególnych treningów.

Garmin – mocny start w nowym sezonie

Podobnie jak bardziej zaawansowane modele, Edge 130 posiada funkcję Strava Live Segments, która pozwala na ściganie się w czasie rzeczywistym na wybranych odcinkach. Licznik wyświetla także wiadomości tekstowe czy aktualne informacje na temat pogody, dzięki czemu telefon można schować w bezpiecznym miejscu, bez obawy że zamoknie lub ulegnie uszkodzeniu w czasie ostrzejszej jazdy. Tym bardziej, że dzięki funkcji Live Track i Assistance rodzina i znajomi mogą śledzić położenie użytkownika oraz otrzymają powiadomienie w razie wypadku.

Wyświetlacz licznika można dostosować tak, aby pokazywał do 8 pól danych na każdym ekranie, w tym dodatkowe pola, takie jak GU Fuel Reminder lub Strava Suffer Score, które pobrać można ze sklepu Connect IQ. Edge 130 posiada tak naprawdę wszystko, co jest potrzebne do nawigacji po zaplanowanej trasie, monitorowania statystyk i pozostania w kontakcie z bliskimi. Na tym jednak nie koniec. Funkcje te zamknięte zostały w kompaktowym urządzeniu, które z pewnością nie stanie się zbędnym ciężarem w czasie jazdy.

Nowe liczniki Edge 520 Plus i Edge 130 w naturalny sposób wpisują się w rozbudowaną linię produktów marki Garmin. Kompatybilne akcesoria i inne produkty marki – nie tylko te dedykowane jeździe na rowerze – pozwalają zarówno profesjonalistom, jak i amatorom stworzyć system połączonych urządzeń, dopasowanych do ich potrzeb.

Więcej informacji o rowerowych produktach Garmin: buy.garmin.com