JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE JUŻ DOSTĘPNY!

Druga runda tegorocznego Pucharu Świata DH zakończona! Z początkiem czerwca zawodnicy ścigali się na jednej z najbardziej znanych tras w zjazdowym pucharze – szkockim Fort William. Najlepszymi zawodnikami weekendu okazali się Tahnee Seagrave (Transition Bikes / Muc-Off Factory Racing) oraz Amaury Pierron (Commencal / Vallnord), który odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w karierze.

Puchar Świata DH 2018 #2: Seagrave i Pierron wygrywają w Fort William

Elita mężczyzn

Na starcie drugiej rundy zabrakło głównego faworyta, Grega Minnaar’a (Santa Cruz Syndicate). Greg wygrał tu trzy ostatnie rundy, ale podczas treningów przed zawodami uszkodził sobie rękę i tym samym opuścił drugie (!) zawody Pucharu Świata DH podczas 16-letniej kariery. Pod jego nieobecność bardzo dobrze spisali się koledzy z zespołu – Luca Shaw wygrał kwalifikacje (w finałach niestety złapał kapcia i zakończył na 59 pozycji), a Loris Vergier zajął świetną drugą lokatę (stracił zaledwie 0.27s). Z czasem 4:34.452 pierwsze zwycięstwo w karierze zaliczył Amaury Pierron, a podium uzupełnił Troy Brosnan (Canyon Factory Downhill Team, +0.311s). Sławomir Łukasik (Hiag-Data NS Bikes Factory Racing) nie zaliczy tych zawodów do udanych, ponieważ w kwalifikacjach zajął 67 lokatę i nie awansował do przejazdów finałowych.

Puchar Świata DH 2018 #2: Seagrave i Pierron wygrywają w Fort William
Amaury Pierron

Elita kobiet

Również w rywalizacji pań nie brakowało emocji. Zwyciężczyni kwalifikacji Rachel Atherton (Trek Factory Racing DH) miała ogromnego pecha i tuż po stracie zerwała łańcuch. Taka awaria praktycznie przekreśliła jej szanse na walkę o zwycięstwo, a do tego doszła jeszcze gleba w połowie trasy. Jednak Rachel zdołała uzyskać świetny rezultat i zakończyła zmagania na trzeciej pozycji. Myriam Nicole (Commencal / Vallnord) powtórzyła swój rezultat z kwalifikacji i zajęła drugie miejsce. Zwycięstwo zgarnęła Tahnee Seagrave, która z czasem 5:10.960 nie dała większych szans rywalkom. Druga Nicole straciła aż 9 sekund, a trzecia Atherton ponad 10 sekund.

Puchar Świata DH 2018 #2: Seagrave i Pierron wygrywają w Fort William
Tahnee Seagrave

Juniorzy i juniorki

W rywalizacji juniorów najszybszy był Kye A’Hern (Canyon Factory Downhill Team), drugie miejsce zajął Thibault Daprela (Commencal / Vallnord), a trzecie Kade Edwards (Trek Factory Racing DH). Najszybszą juniorką okazała się Valentina Höll, która debiutuje w tym sezonie w Pucharze Świata DH. Na uwagę zasługuje fakt, że czas jaki uzyskała uplasowałby ją na czwartej lokacie w elicie kobiet. Drugie miejsce zajęła Paula Zibasa, a trzecia była Anna Newkirk.

Puchar Świata DH 2018 #2: Seagrave i Pierron wygrywają w Fort William Puchar Świata DH 2018 #2: Seagrave i Pierron wygrywają w Fort William
Amaury Pierron i Tahnee Seagrave

Zwycięski przejazd Amaury’ego Pierron’a

Zwycięski przejazd Tahnee Seagrave

Trzecia runda Pucharu Świata DH odbędzie się już w następny weekend (9-10 czerwca) w austriackim Leogangu.


Oficjalna strona: uci.ch
Zdjęcia: Nathan Hughes /Red Bull Content Pool