JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE JUŻ DOSTĘPNY!

Wszyscy fani kolarstwa górskiego wkraczają właśnie w najlepszą część sezonu. Po miesiącach rozbratu z rowerem, góry w końcu wzywają. Górscy debiutanci, całe rodziny oraz prawdziwi zapaleńcy – wszyscy Ci będą mogli skorzystać z infrastruktury austriackiego regionu Serfaus-Fiss-Ladis, który otworzy się na rowerzystów już 8-go czerwca. Region posiada świetną bazę obozową oraz sporo zaplanowanych imprez w tym roku. Nieważne czy szukasz spokojnej przejażdżki po górach, płynnych zakrętów, szybkich zjazdów czy trudnych tras zjazdowych w bike parku – wszystko to znajdziesz w Serfaus-Fiss-Ladis!

Serfaus-Fiss-Ladis: pora rozpocząć kolejny sezon!

W końcu nadszedł czas by otworzyć nowy sezon! Drzwi Bike Parku Serfaus-Fiss-Ladis otwarte zostaną 8-go czerwca, a wyciągi w okolicy będą zabierać rowerzystów by wywieźć ich na okoliczne tyrolskie szczyty od 16-go czerwca. Na miejscu przewidziano w tym roku sporo imprez i obozów rowerowych, a ekipa budująca trasy wykonała w tym roku świetną robotę podczas przygotowań. Pełną listę obozów rowerowych można znaleźć tutaj, a warto dodać, że sporo się ona rozrosła w tym sezonie. Jest to znak, że ten familijny region Austrii chce przyciągnąć do siebie rowerzystów w każdym wieku i na każdym stopniu umiejętności.

Serfaus-Fiss-Ladis: pora rozpocząć kolejny sezon!

Totalną nowością wśród obozów jest obóz tylko dla pań kochających jogą. Obóz „Bike-Breath-Balance” łączy najlepsze rzeczy z dwóch światów. Przez prawie 3 dni obozowiczki poznają techniki treningowe w bike parku, a także będą mogli skorzystać z instrukcji jak się przygotować mentalnie, prawidłowo oddychać czy rozciągać. Po takim kursie z pewnością wszyscy będą pokonywać trasy na pełnym relaksie. Z kolei dla tych, którzy chcą więcej akcji i umiejętności w lataniu, przygotowano ofertę „BIKEnSTYLE Camp”. Obóz poprowadzi młody austriacki zawodnik slopestyle Peter Kaiser i z całą pewnością nie zabraknie wysokich lotów.

Serfaus-Fiss-Ladis: pora rozpocząć kolejny sezon!

Kolejną nowością jest dopiero co zbudowana Szkoła Rowerowa. Familijny region Serfaus-Fiss-Ladis jest ulubionym miejscem dla początkujących młodych rowerzystów, którzy mogą tu w pełni rozwijać swoją pasję na wysokościach ponad 1400m npm. Szkoła została zorganizowana przez Celine Blochberger, pasjonatkę, rowerzystkę i studentkę technik sportowych. Zajęcia są otwarte dla wszystkich i każdy znajdzie tu coś dla siebie. Oprócz tego Szkoła Rowerowa oferuje wycieczki, gdzie będzie można przetestować swoje umiejętności na jednych z najlepszych alpejskich tras rowerowych.

Serfaus-Fiss-Ladis: pora rozpocząć kolejny sezon!

Koniecznie musicie to zobaczyć! Jackson Goldstone i jego ojciec Ron odwiedzili Serfaus-Fiss-Ladis i pokazali co znaczy kolarstwo górskie:

Serfaus-Fiss-Ladis: pora rozpocząć kolejny sezon!

Główną imprezą sezonu będzie Festiwal Rowerowy, który rozpocznie się obozem dla najmłodszych 30-go lipca. Uczestnicy obozu dołączą do setek młodych adeptów kolarstwa górskiego z całego świata podczas weekendu „Kona Rookie Games”, który wchodzi w skład festiwalu. Całe rodziny będą mogły zobaczyć najmłodszych (i trochę starszych) zawodników rywalizujących podczas międzynarodowych zawodów: Specialized Rookies Cup 4-go sierpnia oraz nieoficjalne Mistrzostwa Świata – iXS International Rookies Championships 5-go sierpnia. Stawka będzie wysoka, a atmosfera wspaniała. To właśnie tu pojawiły się takie talenty jak Vali Höll czy Mille Johnset, zawodniczki które w tym sezonie debiutują w Pucharze Świata DH! Wciąż mało? Młody Jackson Goldstone również weźmie udział, a rejestracja na Kona Rookie Games rozpocznie się 5-go czerwca.

Serfaus-Fiss-Ladis: pora rozpocząć kolejny sezon!
Serfaus-Fiss-Ladis: pora rozpocząć kolejny sezon! Serfaus-Fiss-Ladis: pora rozpocząć kolejny sezon!

Więcej informacji o regionie i bike parku znajdziecie na stronie bike-sfl.at. Śledźcie również nas na: Facebook / Instagram / YouTube