Czy też macie uczucie, że zima w tym roku trwa już zbyt długo? Perfekcyjnie wygładzone trasy, niesamowite górskie widoki i jazda z kumplami – to rzeczy, których nie możemy się doczekać. Młodzi rowerzyści górscy oraz ich rodziny muszą się uzbroić w cierpliwość i zaczekać do otwarcia Bike Parku Serfaus-Fiss-Ladis w Austrii aż do 8-go czerwca, ale by ulżyć im w oczekiwaniu, przygotowaliśmy specjalny klip wideo. W rolach głównych Jackson Goldstone z ojcem Ronem, którzy odwiedzili nasz Bike Park w zeszłym roku. 14-latek pokazał ojcu kilka rzeczy o jeździe na rowerze górskim, a nawet gdy ojciec nie chciał skoczyć dropa, to zawsze znalazł czas by nauczyć się nowych rzeczy.

Jackson Goldstone jest doskonale znany w rowerowym światku jako jeden z najbardziej utalentowanych młodych zawodników. Odkąd młody Kanadyjczyk pokazał światu film „Ride to Kindergarten”, gdy miał ledwie sześć lat, rozpętał prawdziwą burzę i od tamtej pory jego talent eksplodował. W 2017 roku razem z ojcem wybrał się do Austrii by po raz pierwszy wziąć udział w MTB-Festival Serfaus-Fiss-Ladis.

Jackson Goldstone:

To było wspaniałe doświadczenie móc wziąć udział w zawodach z mnóstwem utalentowanych i szybkich dzieciaków. Świetnie się tu bawiłem!

Jackson Goldstone: Day out with Dad
Jackson Goldstone: Day out with Dad Jackson Goldstone: Day out with Dad

Film podsumowuje ich wycieczkę na drugi koniec świata, m.in. ich pierwsze doświadczenia z legendarną trasą Frommestrail. Ta trasa to prawdziwa ikona Serfaus-Fiss-Ladis, naturalny singiel z prawdziwym flow. Tutejszy wyciąg Schönjochkreuz wyjeżdża na wysokość 2440m, a ze szczytu rozpościera się wspaniały widok na włoskie i austriackie alpy. Stamtąd też startuje 9-kilometrowy singiel, który ma aż 1000m przewyższenia. Po drodze do wioski poniżej, Jackson i Ron, zmierzyli się z prawdziwym alpejskim terenem – mnóstwo korzeni, kamieni czy gęsty las.

Jackson Goldstone:

Ta trasa jest niesamowita! Zaczyna się na samym szczycie góry, a widok stamtąd jest niezapomniany. Zjazd to bardzo szybkie i płynne zakręty, a tuż przed wioską jest konkretny las, przez który wiedzie trasa. Wydaje mi się, że to była jedna z najlepszych tras po jakich jeździłem.

Jackson Goldstone: Day out with Dad
Jackson Goldstone: Day out with Dad Jackson Goldstone: Day out with Dad

Dla kogoś, kto aktualnie kręci takie triki jak cork-720, akcja i adrenalina jest czymś kompletnie normalnym. W końcu przyszła pora na sprawdzenie bike parku! Normalnie ojciec nauczyłby syna wszystkiego co powinien wiedzieć o rowerach górskich, ale w rodzinie Goldstone’ów role są odwrócone. Każdy z nich jeździ swoją własną prędkością i sam dobiera linie tras. Dzięki różnym wariantom na trasach, każdy z nich może czerpać przyjemność z jazdy i wyjść ze swojej strefy komfortu, oczywiście jeśli tylko zechce. Dzięki dużej ilości wallride’ów czy northshore’ów na trasach takich jak Hill Bill, Milky Way czy Strada del Sole, każdy znajdzie tu coś dla siebie, a Jackson z całą pewnością mógł pokazać pełnię swoich umiejętności.

Jackson Goldstone: Day out with Dad

Jeśli nie możesz doczekać się końca zimowej przerwy i chciałbyś poczuć choć odrobinę adrenaliny z tras, po których jeździli Ron z Jacksonem, to zapraszamy do zaplanowania swojej wycieczki do Serfaus-Fiss-Ladis z rodziną i przyjaciółmi. Otwarcie 8-go czerwca, a mapę tras znajdziecie tutaj: bikepark-sfl.at/virtuelle-trailmap

Jackson Goldstone: Day out with Dad

Więcej informacji o Bike Parku Serfaus-Fiss-Ladis można znaleźć na stronie: bikepark-sfl.at/en. Więcej informacji o regionie Serfaus-Fiss-Ladis znajdziecie na: serfaus-fiss-ladis.at/en lub facebook.com/serfausfissladis


Zdjęcia: Piotr Staroń staronphoto.com