JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE JUŻ DOSTĘPNY!

W czasach, gdy zdecydowana większość górskich rowerzystów rezygnuje z klasycznego napinacza łańcucha, stajemy przed problemem zabezpieczenia zębatki i łańcucha przed uderzeniami. Od momentu wprowadzenia na rynek słynnego „taco”, osłony zębatek nabrały na znaczeniu i zyskały na popularności stając się obowiązkowym wyposażeniem nowoczesnego roweru all mountain/enduro. Mozartt Meno to produkt polskiego producenta, który postanowiliśmy sprawdzić i przyszła pora na kilka słów podsumowania.

Mozartt Meno - osłona zębatki i napędu

Mozartt Meno ma za zadanie chronić zębatkę i korby przed wszelkimi uderzeniami. Mocowany jest bezpośrednio do uchwytu ISCG’05, w który wyposażona jest zdecydowana większość ram all mountain czy enduro. Gdy następuje uderzenie w osłonę, większość energii pochłania dwuczęściowa osłona i dzięki temu zębatka nie ulega uszkodzeniu. Konstrukcja jest całkowicie odrębna od zębatki czy łańcucha, nie dotyka ich, i dzięki temu napęd nie posiada dodatkowych oporów i nie generuje dodatkowego hałasu.

Mozartt Meno - osłona zębatki i napędu

Meno występuje w dwóch wersjach. Różnica materiału występuje tylko w przypadku mocowania, które dostępne jest w wersji aluminiowej oraz karbonowej. Sama osłona wykonana jest z udaroodpornego tworzywa sztucznego i dostępna jest w dwóch kolorach: czarnym i pomarańczowym. Waga całości to 33g (karbon) oraz 45g (aluminium).

Mozartt Meno - osłona zębatki i napędu

Tomasz Profic, 43RIDE:

Odkąd przesiadłem się na zębatki typu narrow wide, przestałem całkowicie używać napinacza. W związku z tym pozbawiłem się nie tylko dodatkowych oporów czy głośności, ale także korzyści z tego płynących – osłony zębatki. Dzięki produktowi Mozartta nie mam już tego problemu i jestem spokojny o zębatkę podczas górskich wycieczek. Meno to produkt z serii „załóż i zapomnij”. Montaż jest banalnie prosty, wystarczy przykręcić dwie śrubki do ramy, a reszta jest już historią. Nie musimy nic ustawiać, kombinować czy naciągać. Osłona jest zawsze tam gdzie być powinna i póki co doskonale zdaje egzamin. Co prawda nie należę do osób, które non-stop szurają suportem po ziemi, ale wtedy kiedy zdarzy się taka sytuacja, dzięki produktowi Mozartta mogę być spokojny o wytrzymałość swojego napędu. Uderzenia są przyjmowane bezpośrednio przez osłonę, a zębatka i łańcuch pozostają nienaruszone.

Mozartt Meno - osłona zębatki i napędu


Oficjalna strona: mozartt.com
Sklep: shop.43ride.com, 129zł aluminium, 249zł karbon