Rower Rondo RUUT to pierwszy na świecie gravel z Vario Geometry. Dzięki karbonowemu widelcowi TwinTip możemy w łatwy i szybki sposób zmienić geometrię roweru z „race” na „endurance”. Taka zmiana umożliwia dostosowanie pozycji do swojego stylu jazdy. Postaram się Wam pokazać „jak samemu zmienić geometrię”.

Autorskie rozwiązanie zmiany geometrii w rowerach Rondo można wykonać w bardzo krótkim czasie przy pomocy podstawowego narzędzia i w każdym miejscu (w salonie, na dywanie, w garażu, w ogrodzie, itd). Tzw „scyzoryk”, którego użyję ma podstawowe rozmiary kluczy, które są najczęściej używane w rowerze. Nie potrzebujemy wizyty w serwisie, ani super profesjonalnych narzędzi, możemy zrobić to sami.

Demontaż koła, wykręcamy oś, zdejmujemy koło.

Po demontażu osi i koła mamy bardzo łatwy dostęp do insertów TWIN TIP, dzięki którym zmienimy geometrię w RONDO RUUT.

Za pomocą klucza imbusowego demontujemy dwa inserty (po jednym lewym i prawym w widełkach) odkręcając po jednej śrubie zabezpieczającej w każdym elemencie.

Poniżej widzicie zdemontowane inserty Twin Tip

Inserty montujemy dokładnie w te same gniazda w widelcu karbonowym, z których je wykręciliśmy. Inserty obracamy w zależności jaką chcemy uzyskać geometrię, czyli dla „turystycznej” ustawiamy otwór montażowy osi koła wg oznaczenia na widelcu HI. Gdy chcemy uzyskać bardziej sportową, wyścigową geometrię, wówczas otwór montażowy osi koła dajemy w pozycji LOW, także oznaczonej na widelcu.

Po zamontowaniu insertów TWIN TIP zmieniających geometrię wg własnych preferencji, musimy pamiętać aby zastosować odpowiedni adapter hamulca, który jest inny do ustawień HI i LOW (adapter powinien być na wyposażeniu). Po wybraniu geometrii, montażu insertów i adaptera hamulca, montujemy koło i JAZDA!

Ciekawe rozwiązanie jakim jest zmiana geometrii w rowerach RONDO RUUT (Vario Geometry) za pomocą insertów TWIN TIP bardzo zwiększa funkcjonalność dla każdego rowerzysty. W bardzo prosty i łatwy sposób, każdy z nas może dokonać zmiany geometrii bez wizyty w serwisie i cieszyć się jazdą w stylu znanym tylko sobie :)

Poniżej kilka danych, gdzie możecie zobaczyć jak zmieniają się dane techniczne przy wyborze geometrii HI i LOW:

Rondo Ruut ST: 43ride.com/reviews/2017/rondo-ruut-st-allroad

Strona producenta: rondo.cc

Dystrybutor: 7anna.pl