Enduro World Series podało skład zespołów na sezon 2018

Sezon startowy 2018 rozpocznie się już za kilka tygodni, a organizator Enduro World Series jest dumny, że w końcu może zaprezentować składy 30 ekip, które będą rywalizowały w tegorocznej serii. Przerwa zimowa była bardzo pracowita i sporo zawodników zmieniło barwy, a także powstało kilka nowych zespołów. Zobaczmy więc co piszczy w EWS.

Enduro World Series announces 2018 teams
Sam Hill, EWS Finale Ligure 2017

Tegoroczne platynowe ekipy to Chain Reaction Cycles Mavic, Cube Action Team, Santa Cruz SRAM oraz Specialized.

  • Chain Reaction Cycles Mavic powita w tym roku w składzie Irlandczyka Kelana Grant’a, który dołączy do obecnego Mistrza Świata EWS Sama Hill’a oraz Elliotta Heap’a. W tym roku punkty do klasyfikacji zespołowej będą mogli zdobywać także mastersi, więc będziemy mogli zobaczyć podczas rywalizacji również team managera Nigela Page’a.

  • Ekipa Cube’a oprócz dobrze znanego Grega Callaghan’a powiększyła się o Zakariasa Bloma Johansen’a, Mistrza Świata Juniorów DH Matta Walker’a oraz Gustiego Wildhaber’a.

  • Santa Cruz – to dobrze znany już skład w postaci: Josh Lewis, Iago Garay oraz Mark Scott. W ubiegłym roku najlepszym rezultatem mógł pochwalić się Mark Scott (3 miejsce w Whistler), więc z pewnością w tym sezonie będą chcieli więcej.

  • Specialized po raz kolejny jest jednym z najbardziej doświadczonych zespołów w stawce, a do rywalizacji przystąpią Jared Graves, Curtis Keene oraz obecna Mistrzyni Świata DH Miranda Miller.

Enduro World Series announces 2018 teams
Greg Callaghan, EWS County Wicklow 2017

Zespoły rangi złotej to w tym roku ekipy Canyon Factory Enduro Team, Ibis Cycles Enduro Race Team, Orbea Enduro Team oraz Unior Devinci Factory Racing.

  • W tej dywizji odnotowano znaczne zmiany. I tak Francuz Florian Nicolai od tego roku dołączy do Joe Barnes’a Ines Thomy, Fabiena Barel’a i Dimirtiego Tordo w ekipie Canyon. Z kolei Brytyjczycy Lewis Buchanan i Bex Baraona dołączyli do ekipy Ibisa i zostali nowymi kolegami Robina Wallner’a, Dillona Santos’a oraz Julie Duvert.

  • Nowy zespół w stawce to Unior Devinci Factory Racing, który zgarnął Damiena Oton’a, Keegana Wright’a oraz Rachel Pageau. Również Orbea Enduro Team to debiutanci w stawce i w tym roku wystartują w składzie Thomas Lapeyrie, Becky Cook, Javier San Roman oraz Gabriel Torralba.

Enduro World Series announces 2018 teams
Wyn Masters, EWS Rotorua 2017

Zespoły fabryczne to najliczniej reprezentowana grupa: Alchemy Factory Racing, Cannondale, Commencal Vallnord Enduro Racing Team, Giant Factory Off-Road Team, GT Factory Racing, Intense Mavic Collective, BH Miranda Racing Team, Norco Twins Racing, Rocky Mountain Race Face Enduro Team, SUNN, Lapierre, Trek Factory Racing oraz Yeti/Fox Shox Factory Racing.