Impreza Swatch Rocket Air 2018 oficjalnie zakończyła się, a Matt Jones stanął na najwyższym stopniu podium. Tym samym odzyskał tytuł z Thun po tym jak pokonał jednego z najlepszych zawodników świata, broniącego tytułu Nicholiego Rogatkina. Gorzki smak porażki musiał przełknąć również trzeci Sam Pilgrim, który miał wielką ochotę na trzecie zwycięstwo w tej imprezie.

Matt Jones wygrywa Swatch Rocket Air 2018

Pierwszy przejazd był bardzo bezpieczny i dawał Mattowi miejsce w czołowej piętnastce. Jednak drugi przejazd, to już postawienie wszystkiego na jedną kartę! Rozpoczął od backflip no hander z płaskiego dropa i następnie wykonał coś, co przypominało decade supermana. Kolejne triki to 720 no hander oraz 360 tuck no hander. Taki zestaw wystarczył, aby zepchnąć z fotela lidera Sama Pilgrima. Sam wykonał takie triki jak frontflip na step up czy backflip tuck no hander ze step downa.

Już od samego startu imprezy, fani zebrani wokół trasy Swatch Rocket Air, mogli zobaczyć szalone rotacje. Antonin Honore był pierwszym zawodnikiem, który wszedł do finałów wykonując niesamowity trik 720 cork. Następnie Nicholi Rogatkin pokazał trudnego cash roll’a na step upie, ale miał problemy z lądowaniem.

O ile pierwsza runda stała na wysokim poziomie trików, to drugie przejazdy były już w trybie „wszystko albo nic”. Tym samym sporo zawodników z czołówki zaliczyło gleby w swoich drugich przejazdach. Do tej grupy zaliczyli się tacy zawodnicy jak Torquato Testa, Tomas Lemoine, Diego Caverzasi, Lukas Knopf czy Paul Couderc.

Taka sytuacja otworzyła drogę młodemu zawodnikowi ze Szwecji, Alexowi Alanko. Alex mozolnie piął się po kolejnych szczeblach drabinki w ostatnich latach, a teraz pokazał na co go stać. Zaczął od 360 barspin z dropa, by następnie wykonać opo 720 cork czy tailwhip to barspin. Drugą część toru zaczął od oppo 360 z dropa i 720 cork. Następnie pokazał podwójnego tailwhipa na quaterze, 360 z potrójnym barspinem nad spinem i zakończył przejazd oppo tailwhipem. Taki przejazd dał mu 87pkt i dzięki temu wskoczył na drugie miejsce.

Matt Jones wygrywa Swatch Rocket Air 2018

Wyniki Swatch Rocket Air 2018

1. flaga UK Matt Jones – 88.7pkt
2. flaga Szwecja Alex Alanko – 87.0pkt
3. flaga UK Sam Pilgrim – 85.7pkt
4. flaga Belgia Thomas Genon
5. flaga Polska Dawid Godziek

Replay imprezy:


Oficjalna strona: rocketair.ch
Zdjęcia: Andre Maurer andremaurer.ch