Oczekiwanie dobiegło końca! Narciarze i snowboarderzy opuścili stoki i 10-go maja Bike Park Leogang rozpoczyna sezon dla rowerzystów górskich. A to dopiero początek sezonu, który wypełniony będzie mnóstwem akcji, adrenaliny, lotów i emocjonujących imprez.

Bike Park Leogang rozpoczyna sezon 2018

Wszyscy spragnieni pierwszych kółek w bike parku niech zapiszą sobie datę 10-13 maja. Dzięki głównemu budowniczemu Reiniemu Leitnerowi oraz jego ekipie, przygotowania tras idą pełną parą. Weekend otwarcia zaoferuje również specjalną 15% zniżkę na pojedyncze i weekendowe karnety. Rowerzyści będą mogli skorzystać aż z dziewięciu tras o różnych stopniach trudności, wliczając w to największy w Europie park dla początkujących.

Bike Park Leogang rozpoczyna sezon 2018

Pierwszą dużą imprezą sezonu będzie festiwal Out of Bounds, który odbędzie się zaledwie cztery tygodnie po otwarciu. W dniach 7-10 czerwca zjadą tu największe gwiazdy rowerowej grawitacji by rywalizować m.in. w Pucharze Świata DH UCI Mercedes-Benz. Rozstawiona zostanie także duża strefa expo oraz odbędzie się mnóstwo pobocznych eventów, które będą dostępne dla publiczności. Bilety i szczegóły festiwalu można znaleźć na stronie: mtb-weltcup.at

Bike Park Leogang rozpoczyna sezon 2018

Kolejną imprezą będzie kompletna nowość – nowy festiwal BIKE Festival Saalfelden Leogang, który odbędzie się pod koniec sierpnia. Po przystankach w Rivie i Willingen, BIKE Festival przeniesie się do Saalfelden Leogang po raz pierwszy w historii. W dniach 31 sierpnia – 2 września, rowerzyści i fani kolarstwa górskiego będą mogli zmierzyć się w różnych zawodach czy skorzystać ze strefy expo, w której zaprezentowane zostaną najnowsze produkty (włącznie z kolekcjami 2019). Więcej informacji można znaleźć na stronie: leogang.bike-festival.de

Bike Park Leogang rozpoczyna sezon 2018

Aby zakończyć sezon z przytupem, w dniach 5-7 października odbędzie się Fan Weekend. Mnóstwo dobrej zabawy na rowerach górskich jest po prostu gwarantowane, a strefa kempingowa będzie w tym czasie darmowa.

Bike Park Leogang rozpoczyna sezon 2018

Aby wasze wakacje były idealne, polecamy współpracujące z nami rowerowe hotele: Salzburger Hof, Rupertus, Bacher, Riederalm, Ritzenhof, Puradies czy Hotel Der Löwe. Znajdziecie tu również odpowiednie serwisy i sklepy rowerowe takie jak Sport Mitterer czy Sport 2000 Simon. Więcej informacji: saalfelden-leogang.com/en/search-book/list

Bike Park Leogang rozpoczyna sezon 2018

Więcej informacji o Bike Parku Leogang można znaleźć na stronach bikepark-leogang.com oraz facebook.com/BikeparkLeogang.

Więcej informacji o regionie Saalfelden Leogang można znaleźć na stronach: saalfelden-leogang.com oraz facebook.com/SaalfeldenLeogang.

Sprawdź też: