Czy jest coś lepszego niż jazda górskim singlem? Nic nie może równać się do wąskiej ścieżki w złotych godzinach i otoczeniu przepięknych widoków na górskie doliny i szczyty. Familijny region Serfaus-Fiss-Ladis ciągle pracuje nad rozbudową swoich górskich ścieżek rowerowych poza bike parkiem. Na początek sezonu 2018 powstały trzy nowe trasy, a sezon rozpocznie się oficjalnie 8-go czerwca. Scheidtrail, Flüstertrail oraz Zirbentrail zaprojektowane zostały, aby dawać radość zarówno początkującym jak i zaawansowanym rowerzystom.

Region Serfaus-Fiss-Ladis oferuje trasy dla każdego, niezależnie od wieku i stopnia zaawansowania w jeździe na rowerze. Dzięki nowej trasie Scheidtrail początkujący zyskali dodatkowe 2313m trasy z przepięknymi widokami oraz mnóstwem zabawy. To idealna trasa, aby powoli i bezpiecznie wyjść ze swojej strefy komfortu. Trasa rozpoczyna się kilkaset metrów od gondoli Lazidbahn i oferuje wspaniały widok na okoliczne góry. Jeśli niebo jest bezchmurne, to z tego miejsca można zobaczyć również granicę z Włochami. Trasa Scheidtrail w najniższym punkcie na samym końcu trasy znajduje się na wysokości 2099m, a to już dużo mówi o jej charakterze.

Serfaus-Fiss-Ladis: nowe trasy na nowy sezon
Serfaus-Fiss-Ladis: nowe trasy na nowy sezon Serfaus-Fiss-Ladis: nowe trasy na nowy sezon

Trasa oferuje zróżnicowane podłożę i zawiera kilka dobrych drewnianych przeszkód. Mogą być one pokonane po prostu przez przejechanie po nich, więc początkujący riderzy poczują pierwsze elementy słynnego flow. Po zakończeniu jazdy trasą Scheidtrail rowerzyści mogą ruszyć na Komperdell Lassida Tour, wycieczkę która zabierze ich do wisoki Komperdell. Na miejscu znajdą tam mnóstwo restauracji przyjaznych rowerzystom. Rowerzyści mogą tam odpocząć, spróbować lokalnej kuchni czy po prostu przejść się po tej urokliwej wiosce. Następnie mogą ruszyć do kolejki Lazidbahn by ponownie zakosztować jazdy po najnowszym singlu.

Serfaus-Fiss-Ladis: nowe trasy na nowy sezon

Trasa Flüstertrail to idealne miejsce dla rowerzystów, którzy lubią naturalne wyzwania. Jest to zaawansowana trasa o długości 2.1km i jej start znajduje się na szczycie Schönjoch na wysokości 2433m. Po pokonaniu 343m w pionie z całą pewnością nie będziecie zawiedzeni. Na samym końcu jest spokojnie i cicho, ale by tam dojechać trzeba pokonać naturalne przeszkody w postaci mnóstwa kamieni i korzeni, które z pewnością przyprawią rowerzystów o szybsze bicie serca. Widoki z trasy zapierają dech w piersiach, choć tu nie ma czasu by je podziwiać. Oczy muszą być skierowane na trasę, gdzie czyha mnóstwo przeszkód.

Serfaus-Fiss-Ladis: nowe trasy na nowy sezon

Na wysokości 2095m na rowerzystów czeka Heustadel Dort, miejsce gdzie mogą odpocząć i poopalać się na jednym z wielu hamaków. Ta górska chatka oferuje mnóstwo cienia podczas spożywania energetycznego batona, by po krótkim odpoczynku ruszyć na kolejne trasy regionu Serfaus-Fiss-Ladis.

Serfaus-Fiss-Ladis: nowe trasy na nowy sezon

Singiel Zirbentrail zaczyna się na wysokości 2072m tuż po zakończeniu jazdy trasą Flüstertrail. Trasa ta wiedzie przez sosnowy las aż do Schöngampalm. Oficjalnie jest to trasa niebieska, ale nawet początkujący będą mieli tu mnóstwo zabawy. Przeszkody znajdujące się na całej długości trasy (2.1km) mogą być po prostu przejechane bez większych problemów. Jednak również bardziej zaawansowani rowerzyści będą mieli tu mnóstwo zabawy – znajdą tu northshore’y, double czy małe stoliki, które z całą pewnością sprawdzą ich umiejętności. Trasa dodatkowo oferuje różne linie przejazdu dzięki sporej ilości band i muld.

Serfaus-Fiss-Ladis: nowe trasy na nowy sezon

Oprócz całego mnóstwa zabawy, trasa oferuje również wspaniałe widoki na alpejskie szczyty. Widok na północne Alpy oraz górskie doliny jest jednym z najpiękniejszych w tym regionie. Tuż po zakończeniu jazdy tą trasą na spragnionych i wygłodniałych rowerzystów czeka Schöngampalm, obowiązkowe miejsce z lokalną kuchnią i wspaniałą rodzinną atmosferą.

Serfaus-Fiss-Ladis: nowe trasy na nowy sezon

Więcej informacji o regionie Serfaus-Fiss-Ladis można znaleźć na stronach: bike-sfl.at, serfaus-fiss-ladis.at oraz facebook.com/serfausfissladis

Zdjęcia: Christian Waldegger