JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE JUŻ DOSTĘPNY!

Kolejny dzień festiwalu Crankworx Innsbruck 2018 za nami! Tym razem przyszła pora na slopestyle i rewanż za zeszły rok. Podczas zawodów Crankworx Innsbruck Slopestyle presented by Kenda 2017 wygrał Nicholi Rogatkin przed Brettem Rheederem. Podobnie było w tym roku, ale tym razem o zwycięstwie decydowała druga seria. Po pierwszej serii Rheeder prowadził z 86.75pkt i jako pierwszy w historii MTB wykonał backflip tailwhip z płaskiego dropa. Podobnie było rok temu, prowadzenie po pierwszej serii, a na starcie został jeszcze Nicholi Rogatkin…

Crankworx Innsbruck 2018: Nicholi Rogatkin wygrywa slopestyle
Nicholi Rogatkin

Nicholi Rogatkin:

Przygotowywałem sobie w głowie mój przejazd przez cały tydzień. Wszystko szło perfekcyjnie aż do ostatniej hopy podczas pierwszego przejazdu. Na starcie moje nogi trzęsły się trochę z nerwów, w końcu presja na zawodach jest bardzo duża. No i upadłem. Ale na koniec jednak jestem pierwszy!

22-latek pokazał w swoim drugim przejeździe niesamowite triki i ostatecznie zgarnął zwycięstwo osiągając 93pkt. W jego zwycięskim przejeździe nie mogło zabraknąć firmowego twistera czy innych technicznych sztuczek.

Crankworx Innsbruck 2018: Nicholi Rogatkin wygrywa slopestyle
Brett Rheeder

Nicholi Rogatkin:

Zrobiłem superman seat grab one hand na step up i cork 720 w dół, co było bardzo strasznym przeżyciem. Na koniec wykonałem frontflip tailwhip, ale nie myślałem, że uda mi się go wylądować aż do momentu gdy moje koła dotknęły ziemi.

Cel zdobyty, nerwy przeszły w czystą adrenalinę, fotel lidera został zdobyty. Tym samym Nicholi mógł się zrelaksować, przybić piątkę z fanami i w spokoju obserwować swoich rywali.

Crankworx Innsbruck 2018: Nicholi Rogatkin wygrywa slopestyle
Tomas Lemoine

Nicholi Rogatkin:

Kibice… gdy wyczytali moje nazwisko, to zrobiło się naprawdę głośno. Wiedziałem, że chcą czegoś spektakularnego. Zawsze chcę pokazać się z najlepszej możliwej strony i tak było też dzisiaj.

Diego Caverzasi, który zaliczył glebę w pierwszym przejeździe, ostatecznie wskoczył na podium z wynikiem 84pkt. Pozostali zawodnicy nie byli w stanie polepszyć swoich rezultatów, a tym bardziej pobić prowadzącej dwójki. Tym samym zawody zakończyły się identycznym rozstrzygnięciem jak rok temu.

Crankworx Innsbruck 2018: Nicholi Rogatkin wygrywa slopestyle
Brett Rheeder

Brett Rheeder:

Po pierwszym przejeździe powiedziałem, że nie dbam o to czy wygram. W trakcie tego tygodnia pokonałem tyle mentalnych problemów, wliczając w to glebę, która mnie „wyłączyła”. Wczorajszego wieczora nie wiedziałem nawet czy w ogóle dziś będę w stanie wystartować. Jestem dumny z tego, że w ogóle udało mi się pokonać słabości i wykonać całkiem nieźle swoją robotę.

O ile Brett na podium wykazał się pełnym spokojem, to Caverzasi był uśmiechnięty od ucha do ucha. Podobnie jak podczas poprzedniej rundy w Nowej Zelandii, Crankworx Rotorua Slopestyle in memory of McGazza, zajął trzecie miejsce i był z tego faktu bardzo zadowolony. Szymon Godziek po bardzo solidnym pierwszym przejeździe zajmował dobrą trzecią lokatę. Jednak w drugiej serii nie udało mu się poprawić swojej zdobyczy punktowej. Szymon poszedł na całość i zdecydowanie poprawiłby swój wynik, ale na ostatniej hopie nie udało mu się wylądować frontflip tailwhipa i ostatecznie z 76.25pkt zajął 8 miejsce.

Crankworx Innsbruck 2018: Nicholi Rogatkin wygrywa slopestyle
Diego Caverzasi

Diego Caverzasi:

Chciałem osiągnąć rezultat Top5, a udało się wskoczyć na podium. Byłem lekko wkurzony po glebie w pierwszym przejeździe, ale wziąłem się w garść i jakoś się udało.

Dzisiejsze wyniki trochę pozmieniały w klasyfikacji Mistrzostw Świata Slopestyle Crankworx FMBA. Na prowadzeniu wciąż znajduje się Brett Rheeder, który uzbierał 1900pkt. Nicholi Rogatkin wskoczył na drugie miejsce z 1656pkt, a trzeci jest Diego Caverzasi z 1600pkt.

Crankworx Innsbruck 2018: Nicholi Rogatkin wygrywa slopestyle
Crankworx Innsbruck Slopestyle podium

Zawodnicy nie będą mieli zbyt wiele czasu na odpoczynek, ponieważ już za tydzień spotkają się podczas festiwalu Crankworx Les Gets, aby walczyć o kolejne punkty. Jednak zanim do tego dojdzie, została jeszcze jedna impreza do rozegrania. Zawody iXS Innsbruck Downhill presented by Raiffeisen Club zakończą tegoroczny festiwal Crankworx Innsbruck, a odbędą się już w niedzielę.

Wszystkie informacje o transmisjach i terminach zawodów znajdziecie w tym miejscu.

Crankworx Innsbruck 2018: Nicholi Rogatkin wygrywa slopestyle
Szymon Godziek

Poprzednio na Crankworx Innsbruck:


Oficjalna strona: crankworx.com
Zdjęcia: Fraser Britton