Kalendarz imprez rowerowych 2020 przygotowany został z myślą o zebraniu wszystkich najważniejszych serii w jednym miejscu. Najlepsze i największe światowe zawody w kategoriach downhill, enduro, freeride, slopestyle, four cross, dual slalom czy dirt jump. Wszystko zebrane w jednym miejscu, prosto i czytelnie. Znajdziesz tu również oficjalne relacje z poszczególnych imprez, które już się odbyły.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszym archiwum oraz klasyfikacjami generalnymi polskich zawodów, takich jak: Puchar Polski DH, 4X, BMX Racing, Local Series of Downhill czy Hard Downhill League – wyniki polskich zawodów.

DataKrajNazwaMiastoStrona www
2.02 AustraliaEWS Qualifier: Victorian Enduro Tour Falls Creek R3Falls Creekstrona www
15.02 USAEWS Qualifier: NAES#1 DVO Mob n Mojave Enduro presented by GT BicyclesBoulder City, Nevadastrona www
22.02 Nowa ZelandiaEWS Qualifier: Giant 2W Gravity EnduroRotoruastrona www
1-8.03 Nowa ZelandiaCrankworx Rotorua
- 100% Dual Slalom Rotorua
- Rotorua Air DH presented by Bosch
- Mons Royale Speed & Style
- Official Oceania Whip-Off Championships presented by SPANK
- Crankworx Rotorua Downhill presented by the Professionals
- RockShox Rotorua Pump Track Challenge
- Maxxis Slopestyle in memory of McGazza
Rotoruastrona www
7.03 AustraliaEWS Qualifier: APES#2 Enduro FestMayadena, Tasmaniastrona www
7-8.03 USAEWS Qualifier: NAES#2 Tennessee EnduroOliver Springs, Tennesseestrona www
14.03 Nowa ZelandiaEWS Qualifier: Mammoth EnduroNelsonstrona www
21-22.03 PortugaliaPuchar Świata DH #1Lousastrona www
21-22.03 SzkocjaBEMBA National Enduro Series #1Glentressstrona www
28-29.03 KolumbiaEnduro World Series #1Manizalesstrona www
29.03 Wlk.BrytaniaHope PMBA Enduro #1Gisburn Foreststrona www
4-5.04 ChileEnduro World Series #2Lo Barnecheastrona www
5.04 WaliaWelsh Enduro Series #1Foel Gasnachstrona www
11-12.04 SzkocjaScottish Enduro Series #1Pitfichiestrona www
12.04 Wlk.BrytaniaSouthern Enduro Series #1Head Down, QECP, Hampshirestrona www
16-19.04 USASea Otter ClassicMonterey, CAstrona www
18-19.04 NepalEWS Qualifier: Grand Himalayan EnduroNagarkot Hills, Kathmandustrona www
19.04 WłochyEWS Qualifier: Superenduro Pietra LigurePietra Ligurestrona www
25.04 MeksykEWS Qualifier: NAES#3 Lobo EnduroMexico Citystrona www
25-26.04 PolskaLocal Series of Downhill #1?strona www
25-26.04 AustraliaEWS Qualifier: WA Gravity Enduro FourLinga Longa Balingupstrona www
26.04 WaliaWelsh Enduro Series #2Dyfi Foreststrona www
1.05 IzraelEWS Qualifier: Israel Enduro seriesMisgavstrona www
1-3.05 PolskaEnduro MTB Series?strona www
2-3.05 SłoweniaPuchar Świata DH #2Mariborstrona www
2-3.05 Wlk.BrytaniaEWS Qualifier: The Epic Hope PMBA R2 Graythwaite
Hope PMBA Enduro #2
Graythwaitestrona www
3.05 CzechyEWS Qualifier: European Enduro Series #1 Enduro X RaceSusicestrona www
9.05 Wlk.BrytaniaSouthern Enduro Evening MashupMain Park, QECP, Hampshirestrona www
9.05 KanadaEWS Qualifier: Norco Canadian Enduro Series, Fraser ValleyChilliwack, BCstrona www
9-10.05 PolskaLocal Series of Downhill #2?strona www
9-10.05 ChorwacjaPuchar Świata DH #3Lošinjstrona www
10.05 NorwegiaEWS Qualifier: Nesbyen EnduroNesbyenstrona www
15-17.05 NiemcyBike Festival
- EWS Qualifier: Scott Enduro Series
Willingenstrona www
strona www
15-17.05 PolskaMałopolska Joy Ride FestiwalKluszkowcestrona www
16.05 Polska4X ProTour #1Szczawno-Zdrójstrona www
16-17.05 SzkocjaEWS Qualifier: European Enduro Series #2 Scottish Enduro Series #2 Tweed ValleyTweed Valleystrona www
21-24.05 NiemcyiXS Dirt Masters Festival
- iXS Downhill Cup
- Specialized Rookies Cup
- Kenda Enduro One
- Continental Slopestyle
Winterbergstrona www
23.05 JaponiaEWS Qualifier: Oakley DRT5Fujimi Naganostrona www
23-24.05 FrancjaEnduro World Series #3Olarguesstrona www
24.05 GrecjaEWS Qualifier: Enduro Greek Series - Loggers LandStavros, Thessalonikistrona www
29-31.05 SłowacjaBikefest 2020
- EWS Qualifier: Bikefest CTM Enduro Race
Kalnicastrona www
6.06 WaliaWelsh Enduro Series #3Llandegla Foreststrona www
6.06 SzwajcariaEWS Qualifier: ChauXmont Super DHauterivestrona www
6-7.06 FrancjaEWS Qualifier: Michelin Enduro des Hautes-VosgesLa Bressestrona www
6-7.06 PolskaEnduro MTB Series?strona www
6-7.06 Wlk.BrytaniaSouthern Enduro Series #2Pippingford Parkstrona www
6-7.06 SzkocjaPuchar Świata DH #4Fort Williamstrona www
10-14.06 AustriaCrankworx Innsbruck
- Official European Whip-Off Championships presented by SPANK
- 100% Dual Slalom Innsbruck
- RockShox Innsbruck Pump Track Challenge
- Mons Royale Speed & Style
- Crankworx Innsbruck Slopestyle
- iXS Innsbruck Downhill presented by Raiffeisen Club
Innsbruckstrona www
12-13.06 PolskaEWS Qualifier: Enduro Trails Bielsko-BialaBielsko-Białastrona www
13.06 KanadaEWS Qualifier: Squamish Enduro presented by OneUp ComponentsSquamish, BCstrona www
13.06 SłoweniaEWS Qualifier: Enduro CerknoCerknostrona www
13.06 USAEWS Qualifier: North American Enduro CupKellog, Idahostrona www
13-14.06 WaliaEWS Qualifier: BEMBA National Enduro Series #2Dyfistrona www
13-14.06 IndonezjaEWS Qualifier: West Java EnduroBandung, West Javastrona www
13-14.06 WłochyEWS Qualifier: Enduro Race Dolomiti Paganella powered by Santa CruzAndalostrona www
19-21.06 NiemcyRock the Hill FestivalGeisskopfstrona www
20.06 SzwajcariaEWS Qualifier: European Enduro Series #3 La Chablatz Enduro - VillarsVillars-Sur-Ollonstrona www
20-21.06 KanadaEWS Qualifier: NAES#4 Sun Peaks hosted by the Norco Canadian Enduro SeriesSun Peaks, BCstrona www
20-21.06 IrlandiaEWS Qualifier: Vitus First Tracks Enduro Cup Round 3 - Mistrzostwa Irlandii EnduroRavensdalestrona www
20-21.06 PolskaLocal Series of Downhill #3?strona www
20-21.06 AndoraPuchar Świata DH #5Vallnordstrona www
20-21.06 Wlk.BrytaniaHope PMBA Enduro #3Lee Quary & Havokstrona www
27.06 USAEWS Qualifier: China Peak EnduroLakeshore, Kaliforniastrona www
27-28.06 SłowacjaEWS Qualifier: Slovak Cup Enduro BreznoBreznostrona www
27-28.06 FrancjaEWS Qualifier: Enduro Series - Enduro MTB French Cup #1 - Tribe 10000Val d'Allosstrona www
1-5.07 AustriaGlemmRide Bike FestivalSaalbachstrona www
1-5.07 SzwecjaAre Bike Festival
- EWS Qualifier: Are Enduro
Arestrona www
4-5.07 WłochyEnduro World Series #4Val Di Fassastrona www
4-5.07 KanadaEWS Qualifier: NAES#5 Sea Otter Canada hosted by the Norco Canadian Enduro SeriesBlue Mountain Resort, Ontariostrona www
10.07 USAEWS Qualifier: USA Cycling Mountain Bike National ChampionshipWinter Park, Koloradostrona www
11-12.07 SłoweniaEnduro World Series #5Petzenstrona www
strona www
11-12.07 KanadaEWS Qualifier: Norco Canadian Enduro Series, Bromont, QC. Hosted by MAAXX EventsBromont, Quebecstrona www
18.07 SzwajcariaEWS Qualifier: Rock The Besso tracé par SB bikeZinalstrona www
18-19.07 Wlk.BrytaniaBEMBA National Enduro Series #3
British National Enduro Series Championships
Exmoorstrona www
strona www
18-19.07 PolskaHard Downhill LeagueSzczyrk, Skrzycznestrona www
19.07 RumuniaEWS Qualifier: Semenic EnduroValiugstrona www
24-25.07 FinlandiaEWS Qualifier: European Enduro Series #4 Levi Midnight EnduroSirkkastrona www
25.07 IslandiaEWS Qualifier: Enduro AkureyriAkureyristrona www
26.07 USAEWS Qualifier: NAES#6 Maxxis ESC at Mountain Creek Bike ParkVernon Township, New Jerseystrona www
1-2.08 USAEWS Qualifier: EWS BurkeBurke, Vermontstrona www
5-6.08 IrlandiaEWS Qualifier: Gravity Enduro Ireland Series R4 WicklowCounty Wicklowstrona www
5-16.08 KanadaCrankworx Whistler
- 100% Dual Slalom Whistler
- RockShox Ultimate Pump Track Challenge
- Enduro World Series #6: CamelBak Canadian Open Enduro presented by Specialized
- Bell Canadian Open Enduro EWS80
- CLIF Speed & Style
- Official Whip-Off World Championships presented by SPANK
- Air DH
- Garbanzo DH
- Red Bull Joyride
- Canadian Open DH presented by iXS
Whistlerstrona www


strona www
8-9.08 AustraliaEWS Qualifier: WA Gravity Enduro EightGoat Farm Greenmount, WAstrona www
8-9.08 WaliaEWS Qualifier: BEMBA National Enduro Series #4
Hope PMBA Enduro #4
Llangonllenstrona www
strona www
15-16.08 Wlk.BrytaniaSouthern Enduro ChampsTriscombestrona www
16.08 USAEWS Qualifier: Maxxis Eastern States Cup at Killington Bike ParkKillington, Vermontstrona www
18-23.08 FrancjaMistrzostwa Świata DH MastersówPra Loupstrona www
22-23.08 WłochyEWS Qualifier: European Enduro Series #5 Superenduro La ThuileLa Thuilestrona www
22-23.08 USAEWS Qualifier: NAES#7 Northstar EnduroTruckee, Kaliforniastrona www
22-23.08 KanadaPuchar Świata DH #6Mont-Sainte-Annestrona www
23.08 WaliaWelsh Enduro Series #4Llanfyllinstrona www
29-30.08 SzwajcariaEnduro World Series #7Zermattstrona www
2-5.09 NiemcyTargi EurobikeFriedrichshafenstrona www
5.09 MeksykEWS Qualifier: Epic TaxcoTaxco Guerrerostrona www
5-6.09 PolskaHard Downhill LeagueMiędzybrodzie Żywieckie, Góra Żarstrona www
5-6.09 FrancjaEWS Qualifier: European Enduro Series #6 Pyrenees Bike FestivalLoudenviellestrona www
5-6.09 AustraliaEWS Qualifier: APES#3 Cairns EnduroCairnsstrona www
5-6.09 AustriaMistrzostwa Świata DHLeogangstrona www
6.09 SzkocjaHope PMBA Enduro #5Kirroughtree Foreststrona www
6.09 RPAEWS Qualifier: Enduro Western CapeStellenboschstrona www
12.09 BelgiaEWS Qualifier: European Enduro Series #7 Grand Raid Godefroy EnduroBouillonstrona www
12-13.09 RosjaEWS Qualifier: Krasnaya Polyana EnduroSoczistrona www
12-13.09 CzechyEWS Qualifier: Enduro Race SpicakSpicakstrona www
13.09 AustriaEWS Qualifier: Scott Enduro Series - LeogangLeogangstrona www
10-11.09 WłochyMistrzostwa Świata 4XVal di Solestrona www
12-13.09 SzkocjaEWS Qualifier: BEMBA National Enduro Series #5
Scottish Enduro Series #3
Dunoonstrona www
strona www
19-20.09 FrancjaPuchar Świata DH #7Les Getsstrona www
19-20.09 IndonezjaEWS Qualifier: APES#4 Bali Gravity EnduroBalistrona www
20.09 WaliaWelsh Enduro Series #5?strona www
26-27.09 PolskaLocal Series of Downhill #4?strona www
26-27.09 WłochyPuchar Narodów Enduro World SeriesFinale Ligurestrona www
17.09 Wlk.BrytaniaSouthern Enduro Series #3Millandstrona www
24-25.10 Wlk.BrytaniaBEMBA National Enduro Series #6Kielderstrona www
3.10 USAEWS Qualifier: Fox US Open of Mountain BikingBig Bear Lake, Kaliforniastrona www
3.10 USAEWS Qualifier: California Enduro Series - AshlandAshland, Oregonstrona www
4.10 Wlk.BrytaniaHope PMBA Enduro #6Grizedale Foreststrona www
4.10 FrancjaEWS Qualifier: Enduro des AbbessesRemiremontstrona www
17.10 SzkocjaScottish Enduro Series #4Fort Williamstrona www
17-18.10 AustraliaEWS Qualifier: Tamrookum Enduro FestivalTamrookum Creek, QLDstrona www
31.10 Nowa ZelandiaEWS Qualifier: APES#5 Phoenix EnduroChristchurchstrona www
8.11 Wlk.BrytaniaSouthern Enduro QECP MashupHead Down, QECP, Hampshirestrona www
21-22.11 Nowa ZelandiaEWS Qualifier: Emersons 3 Peaks EnduroDunedinstrona www
28-29.11 TajlandiaEWS Qualifier: APES#6 International Chiang Mai EnduroChiang Maistrona www

* – terminy niepotwierdzone
Kontakt w sprawie kalendarza zawodów: tomasz@43ride.com