JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE JUŻ DOSTĘPNY!

„Jestem w najlepszej formie w życiu!”, tak podsumował swój wynik Finn Iles, który wygrał trzy z czterech odcinków podczas zawodów Kicking Horse Enduro. Tym samym rozpoczął się drugi tydzień zmagań podczas festiwalu CLIF Crankworx Summer Series.

Pojechałem dużo szybciej na największy podjazd na trasie, myśląc że im szybciej będę na górze, tym więcej odpocznę. Czułem się świetnie, a jak ruszyłem na trasę, to prawie zaliczyłem upadek na trzecim zakręcie, bo byłem zbyt nerwowy. Pomyślałem sobie „nie strać prowadzenia”, ogarnąłem się w głowie i szybko wróciłem do swojego stylu jazdy.

– Finn Iles
Finn Iles / zdjęcie: Chris Pilling

To było już drugie zwycięstwo Finna Ilesa w zawodach enduro podczas CLIF Crankworx Summer Series. Pierwsze odniósł podczas inauguracyjnej imprezy w SilverStar, a dzięki kolejnemu triumfowi zyskał przydomek #Finnduro.

Poprzedni tydzień też zacząłem od zwycięstwa i nie miałbym nic przeciwko powtórce. Skupiam się tu na dobrej zabawie i pozytywnej atmosferze. Pierwszy odcinek był ciężki, było dużo pedałowania, a trasa była ciasna i na dużej wysokości. Natomiast niższe odcinki… bajka! Po prostu jechałem na rowerze i cieszyłem się jakie to fajne!

– Finn Iles

Finn Iles zakończył zmagania z czasem 18:00.17. Na drugim miejscu ze stratą aż 27 sekund uplasował się Kasper Woolley.

Kasper Woolley / zdjęcie: Clint Trahan

Wśród pań różnica między pierwszą, a drugą zawodniczką wyniosła zaledwie 0.03 sekundy!

Bardzo się cieszę ze zwycięstwa, to zawsze świetnie smakuje! Czuję się dobrze i nie mogę wyrazić słowami jak bardzo dziękuję ekipie Crankworx za możliwość ścigania się w tych szalonych czasach. Dodatkowo organizacja serii w Kolumbii Brytyjskiej bardzo mocno rozrusza i zmieni tutejszą społeczność, więc to bardzo ważne nie tylko dla mnie.

– Andréane Lanthier Nadeau
Andreane Lanthier Nadeau / zdjęcie: Clint Trahan

Andreane Lanthier Nadeau oraz Miranda Miller podzieliły się zwycięstwami podczas poszczególnych odcinków. Andreane wygrała 1 i 3 etap, a Miranda triumfowała na 2 i 4. Zwycięski czas Lanthier Nadeau to 21:16.42, a Miller była gorsza o zaledwie 0.03s!

Dzisiejszy wyścig był jednym z najfajniejszych w jakich brałam udział. Tutejsze trasy były świetne, czułam się jak w Europie, ale z większym flow. Różnica między mną, a Andreane była tak mała, że mrugnięcie okiem w złym momencie kosztowało mnie zwycięstwo haha.

– Miranda Miller
Miranda Miller / zdjęcie: Clint Trahan

Obydwie panie zaliczyły najlepsze rezultaty od rozpoczęcia serii CLIF Crankworx Summer Series.

Podczas przymusowej przerwy spowodowanej koronawirusem odpuściłam wszystko. Fakt, że nie wiedziałam kiedy i gdzie będę mogła się ścigać był dla mnie przygnębiający i działał mocno depresyjnie. Zwolniłam, zaczęłam cieszyć się innymi rzeczami, a powrót do ścigania to dopiero budowanie formy, więc to dobra okazja by się poruszać.

– Andréane Lanthier Nadeau

Trzecie miejsce w zawodach zajęła Casey Brown, która po pierwszym tygodniu była druga w klasyfikacji generalnej.

Casey Brown / zdjęcie: Clint Trahan

Wśród panów końcowe wyniki nie były tak zacięte, ale presja była równie wysoka. Drugie miejsce zajął Kasper Woolley, który był dwukrotnie drugi, a na trzecim etapie odniósł zwycięstwo.

Bardzo chciałem uzyskać dobry wynik na ostatnim odcinku i dałem z siebie wszystko. Niestety pękła mi szprycha w kole i to by było na tyle, musiałem już tylko walczyć o dojechanie do końca. Koło stało się bardzo głośne i było bardzo dekoncentrujące przez co zakończyłem etap ogromną glebą. Na szczęście miałem sporą przewagę i dojechałem jako trzeci.

– Kasper Woolley
Jesse Melamed / zdjęcie: Chris Pilling

Dla Jesse’go Melameda dzień był odwrotny. Na drugim i trzecim odcinku był trzeci, a na czwartym zajął drugie miejsce. O końcowym rezultacie zadecydował fatalny pierwszy etap.

Był jeden prawy zakręt, z którym wszyscy mieli problem. Wiedziałem, że się zbliża i musiałem się do niego przygotować. Niestety wiele osób tam upadło i linia mocno się zmieniła. Przednie koło mi odjechało, a mój rower po upadku zaczął lecieć w dół. Musiałem zbiec na dół, wziąć rower, naprostować kierownicę i hamulce. Straciłem tam mnóstwo czasu.

– Jesse Melamed

Melamed po pierwszym etapie był dopiero czternasty, ale ostatecznie udało mu się wskoczyć na szóstą pozycję z czasem 18:48.44.

Podczas pozostałych odcinków po prostu dobrze się bawiłem. Trasy były świetne i miałem dobry dzień. Wydaje mi się, że ostatnie odcinki pokazały mi w jakiej formie jestem i dobrze to o mnie świadczy. Przez pierwszy tydzień musiałem się odbudować, a teraz jest lepiej. Przed nami kolejny długi tydzień, a potem jeszcze jeden, więc zostało sporo ścigania.

– Jesse Melamed
Rhys Verner / zdjęcie: Chris Pilling

Trzecie miejsce wśród panów zajął Rhys Verner.

Kolejny dobry wynik w enduro sprawia, że czuję się co raz lepiej. Pierwszy odcinek pojechałem bardzo źle, jeden zakręt za wysoko i wyleciałem z trasy w innym miejscu. Skończyłem odcinek bardzo zły i musiałem na nowo zmotywować się na ostatnie odcinki.

– Rhys Verner
Kirk McDowall / zdjęcie: Chris Pilling

Kolejnym zawodnikiem, który miał dobry dzień był Kirk McDowall, który deptał po piętach Finnowi Iles’owi po pierwszym odcinku.

Bardzo podobał mi się pierwszy etap, lubię tego typu trasy, kamieniste i trudne technicznie, gdzie nie ma zbyt wiele nawalania, ale jest dużo miejsca na finezję. Czułem się jakbym po prostu płynął po kamieniach, nie przejmując się czasem, więc dobry wynik jest pozytywnym zaskoczeniem.

– Kirk McDowall

Pełne wyniki – Kicking Horse Enduro

Kolejną imprezą podczas drugiego tygodnia CLIF Crankworx Summer Series będą zawody Kicking Horse Air DH. Z kolei transmisja na żywo przeprowadzona zostanie dopiero w czwartek i piątek podczas imprez Dual Slalom i Downhill.

Więcej informacji o drugim tygodniu imprezy można znaleźć na stronie: crankworx.com/week-2

Poprzednio na CLIF Crankworx Summer Series

O zawodach CLIF Crankworx Summer Series

CLIF Crankworx Summer Series zebrało najlepszych zawodników z całej Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie, aby rozegrać kilka imprez z myślą o transmisjach TV. Wśród 25 zaproszonych zawodników i zawodniczek znajdują się największe gwiazdy znane z festiwali Crankworx, Pucharu Świata DH czy Enduro World Series. W trakcie pojedynczych przystanków zawodnicy zmierzą się ze sobą w takich dyscyplinach jak Downhill, Dual Slalom, Enduro czy Air DH.

Oficjalna strona: crankworx.com

O serii Crankworx

Crankworx to jedyny w swoim rodzaju festiwal kolarstwa górskiego. Po raz pierwszy zorganizowany został w 2004 roku w kanadyjskim Whistler w Kolumbii Brytyjskiej. Od tamtej pory ewoluował do kilku przystanków na świecie, tworząc serię Crankworx World Tour. W trakcie imprezy w zawodach biorą udział najlepsi zawodnicy na świecie, którzy rywalizują w wielu różnych dyscyplinach. Znajdziemy tu także zawody dla amatorów, dzieciaków oraz wszystkich fanów kolarstwa górskiego, którzy przyjeżdżają, aby wspólnie świętować i bawić się w niesamowitych miejscach.

Oficjalna strona:
crankworx.com
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube, flickr