PROMOCJA BLACK FRIDAY: JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE

Vaea Verbeeck oraz Bas van Steenbergen z pobliskiego Coldstream w Kolumbii Brytyjskiej odnieśli zwycięstwo w swoich kategoriach podczas zawodów Dual Slalom, które są częścią festiwalu CLIF Crankworx Summer Series.

Vaea Verbeeck i Bas van Steenbergen / zdjęcie: Chris Pilling

Zawody w slalomie równoległym były drugimi podczas trzytygodniowego festiwalu CLIF Crankworx Summer Series. Dla Verbeeck było to trzecie zwycięstwo w karierze w rywalizacji Dual Slalom podczas festiwali Crankworx. Dzień wcześniej zajęła drugie miejsce podczas zawodów Enduro.

Zdjęcie: Clint Trahan

W finale zmierzyła się z Casey Brown, z którą dzień wcześniej przegrała o mniej niż dwie sekundy, więc była to świetna okazja do rewanżu.

Casey wygrała pierwszą rundę i wiedziałam, że muszę gdzieś urwać trochę czasu. Na dole trasy czułam, że mam niewielką przewagę, a na koniec żadna z nas nie wiedziała, która wygrała.

– Vaea Verbeeck

Gdy pojawiły się oficjalne wyniki, to Verbeeck była szybsza o zaledwie 0.37 sekundy.

Tak to powinno wyglądać. Obydwie byłyśmy zadowolone z walki i wspierałyśmy się nawzajem. To był bardzo fajny i pozytywny dzień.

– Vaea Verbeeck
Zdjęcie: Clint Trahan

Trzecie miejsce podobnie jak dzień wcześniej zajęła Miranda Miller, która w małym finale pokonała Georgię Astle.

Zdjęcie: Clint Trahan

Również w finale mężczyzn mieliśmy powtórkę z poprzedniego dnia. Naprzeciw siebie stanęli Bas van Steenbergen oraz Finn Iles. Ten drugi na co dzień ściga się w Pucharze Świata DH i to właśnie jego łupem padł pierwszy przejazd. Jednak Bas nie miał zamiaru się poddać bez walki.

Czułem, że przesadziłem w kilku miejscach i wiedziałem, że mam prędkość by pokonać Finna. Pojechałem spokojniej i płynniej w drugim przejeździe, no i się udało.

– Bas van Steenbergen
Zdjęcie: Clint Trahan

Po dwóch przejazdach o zaledwie pół sekundy szybszy był Bas van Steenbergen, który tym samym odegrał się za porażkę poprzedniego dnia w trakcie zawodów Enduro.

Zawsze staram się wyobrazić trasę w głowie, zanim na nią wjadę. Myślę gdzie mogę pojechać spokojnie, a gdzie muszę przycisnąć. Rywalizacja w Dual Slalomie zawsze wygląda tak, że albo za mało się starałeś, albo za bardzo.

– Bas van Steenbergen
Zdjęcie: Clint Trahan

W małym finale zmierzyli się Lucas Cruz oraz Remi Gauvin. Po dwóch wyrównanych przejazdach lepszy okazał się Cruz.

Zarówno dla Verbeeck jak i van Steenbergena zwycięstwo było wyszarpane w ostatniej chwili. Obydwoje nazwali trasę „potworną”.

„Krótko po pierwszym starcie myślałam, że wypadnę na kolejne dwa miesiące”, powiedziała Verbeeck, która podczas treningów zaliczyła upadek i myślała, że złamała rękę. Po długiej przerwie zaryzykowała udział w zawodach i jak widać opłaciło się.

Zdjęcie: Clint Trahan

Jestem podbudowana faktem, że nie odpuściłam. W trakcie wyścigu musisz być bardzo precyzyjna i jeśli nadarzy się okazja na atak, to trzeba to zrobić. Trasa była bardzo wymagająca, ale to była świetna zabawa, zarówno na trasie jak i kibicując poza nią.

– Vaea Verbeeck

Tuż po starcie była potrójna mulda oraz kilka bardzo ciasnych zakrętów, to był bardzo trudny odcinek. Musiałem mocno kombinować jak zmieścić się pomiędzy słupkami i nie było to łatwe.

– Bas van Steenbergen

PEŁNE WYNIKI – SilverStar Dual Slalom

Kolejną imprezą podczas CLIF Crankworx Summer Series będzie wyścig Maxxis SilverStar DH, który odbędzie się w piątek.

Poprzednio na CLIF Crankworx Summer Series:

O zawodach CLIF Crankworx Summer Series

CLIF Crankworx Summer Series zebrało najlepszych zawodników z całej Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie, aby rozegrać kilka imprez z myślą o transmisjach TV. Wśród 25 zaproszonych zawodników i zawodniczek znajdują się największe gwiazdy znane z festiwali Crankworx, Pucharu Świata DH czy Enduro World Series. W trakcie pojedynczych przystanków zawodnicy zmierzą się ze sobą w takich dyscyplinach jak Downhill, Dual Slalom, Enduro czy Air DH.

Oficjalna strona: crankworx.com

O serii Crankworx World Tour

Crankworx to jedyny w swoim rodzaju festiwal kolarstwa górskiego. Po raz pierwszy zorganizowany został w 2004 roku w kanadyjskim Whistler w Kolumbii Brytyjskiej. Od tamtej pory ewoluował do kilku przystanków na świecie, tworząc serię Crankworx World Tour. W trakcie imprezy w zawodach biorą udział najlepsi zawodnicy na świecie, którzy rywalizują w wielu różnych dyscyplinach. Znajdziemy tu także zawody dla amatorów, dzieciaków oraz wszystkich fanów kolarstwa górskiego, którzy przyjeżdżają, aby wspólnie świętować i bawić się w niesamowitych miejscach.

Oficjalna strona:
crankworx.com
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube, flickr