JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE JUŻ DOSTĘPNY!
Kask ABUS MonTrailer.

Pierwszy kontakt wzrokowy z kaskiem ABUS MonTrailer sprawia, że zapada on w pamięci i ciężko pomylić go z jakimkolwiek innym kaskiem. Jego oryginalna linia, zaprojektowana od podstaw z pakietem doświadczeń zawodników, od samego początku z naciskiem na bezpieczeństwo i funkcjonalność, ma usatysfakcjonować najbardziej wybrednego kolarza górskiego.

Jak przystało na kask enduro ABUS MonTrailer ma rozbudowaną część potyliczną.

Kask ABUS MonTrailer

Na rynku rowerowym jest już wiele kasków enduro/trail, ale tak wygląda tylko ABUS MonTrailer. Kształt, który zapada w pamięci i budzi zainteresowanie.

ABUS MonTrailer z widocznym elementem „pod gogle”.

Niemiecki producent, który bardzo dobrze radzi sobie w segmencie kasków szosowych, miejskich czy cross country, postanowił wejść w obszary kolarzy enduro/all mountain. Model MonTrailer został zaprojektowany od podstaw przez ABUS, który współpracuje ze znanymi zawodnikami MTB. Mówi Wam coś m.in. Richie Schley? Doświadczenie zawodników, uwagi i ich wskazówki pozwalają firmie ABUS tworzyć jedne z najlepszych kasków na świecie.

Pełna zwarta bryła wzmocniona dodatkowo wewnętrznym szkieletem.

W moje ręce trafił podstawowy model kasku ABUS MonTrailer w rozmiarze L (420g). W ofercie znajduje się również wyższy model z systemem MIPS, który zapewnia jeszcze większe bezpieczeństwo.

Przezroczysty przyciemniony daszek zapewnia ochronę przed słońcem. Można jeździć nawet w zwykłych okularach które spokojnie mieszczą się w kasku pod paskami.

Fakty o ABUS MonTrailer

  • Skorupa In-Mold, zapewnia trwałe połączenie powłoki zewnętrznej z absorbującym uderzenia materiałem wewnętrznym (EPS).
  • Zapięcie kasku dostosowane dla osób noszących warkocz, tzw. kitki i inne ozdoby uplecione z włosów.
  • Wentylacja to 5 otworów IN i 7 otworów OUT, połączonych kanałami przepływowymi.
  • Pierścień z tworzywa sztucznego jest połączony z systemem regulacji i gwarantuje optymalną stabilność oraz dopasowanie kasku do kształtu głowy.
  • Zabezpieczone dolne krawędzie w kasku, estetyczne i komfortowe.
  • ActiCage, zintegrowany z EPS wewnętrzny dodatkowy szkielet wzmacniający całą konstrukcję.
  • Zoom Ace, czyli precyzyjny system regulacji z poręcznym pokrętłem do indywidualnego dopasowywania.
  • GoggFit, czyli (wg mnie) system, który pozwoli schować pod daszkiem gogle kiedy ich nie potrzebujemy ;)
Regulowany daszek zadowoli kolarzy używających gogli.
W otworach widzicie poziome czarne elementy ActiCage, to część „zatopionego” szkieletu wewnątrz kasku, który jest zintegrowany ze skorupą.
Daszek zapewnia ochronę przed słońcem. W pozycji podstawowej (wyjściowej) jak i podniesionej nie organicza widoczności.
„AbusKita”, umożliwia przełożenie nad pokrętłem długich włosów upiętych w kucyk,warkocz lub coś takiego. Ja nie miałem okazji sprawdzić tej funkcji :)
Zoom Ace, pokrętło precyzyjnie dopasowuje i osadza kask na głowie.
W tylnej części znajduje się element mający pomóc paskowi z gogli utrzymać się na miejscu w każdych warunkach.
Miękkie wewnętrzne gąbki są bardzo komfortowe.
Otwory wlotowe w kasku są tak zaprojektowane, aby wchodzące powietrze przechodziło przez strefy/kanały schładzając głowę.

Wrażenia

Szybko i zwięźle o ABUS MonTrailer. Kask ma porządną skorupę wzmocnioną wewnętrznym szkieletem ActiCage. ABUS nie rozmieścił otworów wentylacyjnych jak w tradycyjnych kaskach, przez co moim zdaniem bez strat w wentylacji w znaczący sposób zmniejszył możliwości urazu głowy poprzez przypadkowe dostanie się przez wloty np. gałęzi i innych obcych elementów. Jeżeli taka forma bezpieczeństwa dla Ciebie jest za mała to możesz pokusić się o wyższy model z zamontowanym systemem MIPS. Od strony użytkowej kask jest prosty w dopasowaniu i wygodny podczas jazdy. Ruchomy przezroczysty daszek spełnia funkcje przeciwsłoneczną, a ustawiony w odpowiedniej pozycji zmieści gogle. Wentylacja jest na zadowalającym poziomie w kategorii kasków enduro. Kask ABUS MonTrailer zaprojektowany jest pod trudne szlaki i górskie przestrzenie. Nie szufladkujcie go jednak tylko w tej kategorii, ponieważ spokojnie sprawdzi się także w lżejszych odmianach kolarstwa, nie tylko górskiego. Do zobaczenia gdzieś na szlaku!

– Zbigniew Nowicki, 43RIDE
Kask ABUS MonTrailer dostępny jest w wielu wariantach kolorystycznych oraz dwóch rozmiarach: 55-58cm oraz 58-61cm.
Dobrej zabawy na trasach rowerowych!

O marce ABUS

Od roku 1924 firma ABUS zapewnia poczucie bezpieczeństwa na całym świecie. Jako niemiecki producent wysokiej jakości systemów bezpieczeństwa firma ABUS dba, aby jej produkty były niezawodne i trwałe oraz cechowały się maksymalną łatwością obsługi. Aby sprostać rosnącym wymaganiom użytkowników w sektorze prywatnym i komercyjnym, firma ABUS oferuje szeroki asortyment innowacyjnych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa w domu, w podróży oraz bezpieczeństwa obiektów.

Oficjalna strona: abus.com
Media: facebook, instagram, youtube